MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Moderátoři: Chozin, alesino

pokopatepetl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 05.01.2008 17:19

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od pokopatepetl »

Já jsem našel velkej větrák na stránkách http://www.autorozvody.cz" onclick="window.open(this.href);return false; cca za 3tis.kč,ale někde jsem četl že na tourana 2003 se musí koupit celá sahara,tak sonduju jestli někdo nemá zkušenosti.

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od pratonda »

Zkušenosti ze Škoda fóra,Audi clubu a tady jsou takový,že se nikomu nepovedlo nacpat nový větráky do držáku(velikost motoru větráku,konektor...).Pokud máš možnost,odmontuj celou saharu a vezmi ji s sebou někam do obchodu a můžeš si to vyzkoušet.Já mám doma novej velkej větrák na prodej,páč jsem ho objednal dle Etky a stejně mě tam nešel.Mám 1K0959455 EA,tak si osonduj,jestli ho máš ve variantách,můžu ti ho prodat.Mám ho v inzerci http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=266&t=283492" onclick="window.open(this.href);return false;.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
frenk67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.11.2011 18:02

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od frenk67 »

Tak to já mám opačný problém - oba ventilátory se netočí. Pojistka F8 v motorovém prostoru (jestli je to ona - Touran 2007) je v pořádku. Nevím co s tím - blíží se jaro - má prosím někdo nějaký nápad než pojedu do servisu. Děkuji ...

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od pratonda »

A to máš problém teď ? To se ti kapalina ohřeje nad nevím kolik(+-100°),že by už bylo potřeba dochlazovat vrtulí.Já odjezdil skoro rok s odpojeným konektorem,léto bylo slušný,byl jsem i na dovče v Itálii a teplota dle budíku mě nikdy nevylezla nad budíkovejch 90°,klima taky fungovala.Jasně že před tím ve funkčním stavu při zastavení v létě to pár vteřin dochladilo vrtulí.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
frenk67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.11.2011 18:02

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od frenk67 »

No já jsem si myslel, že když se zapne klima, tak ten druhý (menší) ventilátor se vždy zapne. V jednom máš pravdu, nikdy jsem si nevšiml, že by teplota vylezla nad 90C. Já bych si toho ani nevšiml, ale měl jsem auto s jiným problémem v servisu a tam mě zdělili že jsem tam měl několik chyb ventilátoru, tak jsem se na to zaměřil. Uvidím, až se tedy venku zvednou teploty - jinak dík.

Uživatelský avatar
mates-v
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 20.02.2013 08:10
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od mates-v »

Tak já už podobný problém řeším tři týdny a nejsem z toho moc moudrý :( . Stále mi běží spodní menší vrtule. Byl jsem u jednoho velmi dobrého autoelektrikáře, ten diagnostikou zjistil, že by to měla být vadná řídící jednotka ve velké vrtuli. Tak jsem ji vyměnil, ale nepomohlo to, vyzkoušel jsem i jiné teplotní čidlo chladící kapaliny, ale též to nepomohlo. Pak jsem si půjčil komplet saharu z jiného auta. Dal jsem jí tam, po připojení bylo vše v pořádku, pak jsem ale nastartoval a pustil klimu na zkoušku a od té doby zase stále spodní vrtule běží :( :( :(

Nemáte někdo nějaký nápad? Já už jsem bezradný...
VW Touran 2.0 TDI, 100 KW, 2004, Highline, EGR Off / BMW F800 GS

Uživatelský avatar
Mamutik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 04.10.2009 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od Mamutik »

Tak to tu čítam a napadlo ma či máte dobre nakodovanu RJ po instalaci ťažného....ale je to len taká bota,kdesi som čítal že pri požiadavke u predajcu v konfigurátore nového auta na origo tažné je ta sahara krapátko väčšia než sahara bez ťažného od nova teda je naddimenzovaná,aj ked je ťažné neskôr dorobené čo kapacitne nevadí a možná sa aj mýlim....ale ten váš ventilátor dostáva štavu trvale a ide asi mimo prístrojovu spínačku a nedostáva časom signal na odpojenie teda nie sú tam správne hodnoty alebo je vstup signal čidla teploty chladiacej tekutiny do RJ mino prevádzku nenakodovaný ale neviem od čoho sa ten dobeh ventilátora nastaví či len na časovy dobeh od vypnutia motora alebo od čidla teploty.Mam auto origo z DE a tam som riešil u ťažného len adaptér na zásuvku páč ten nemec má úplne inú teda viackolíkovú zásuvku než naše vozíky.A nesledoval som a nebolo prečo,či náhodou sa ten ventilátor náhodou hned nezapne pri pripojení vozíka pri použití našeho adaptéru pripojenia vozíka.
ps:ale je to len subjektívny názor.
Touran 1.9 TDI ,77kw,2007
http://www.abload.de/img/vw-touran-rc10a1bqpa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

foglik.petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 02.02.2008 22:15
Bydliště: Hodonin

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od foglik.petr »

caute,mam trosku jiny problem s vrtulema,klima je zapla na auto nastaveno 22stupnu,je jedno jestli je auto studene nebo teple,jajmile se venku otepli na 15 stupnu,tak se zapne velka vrtule,ale jede na plny vykon,jakmile zapnu econ,tak se vypne.zkusil jsem dat jinou saharu z auta ktere funguje normalne a uplne stejne,vag zadne zavady,jen se chci jeste zeptat,kolik ma davat klimakompresor tlak,v merenych hodnotach je tam behem chvilky 10atmosfer,jestli to neni ten duvod pros ta vrtule jede naplno?dik

foglik.petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 02.02.2008 22:15
Bydliště: Hodonin

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od foglik.petr »

tak uz asi vim duvod,proc me jede vrtule naplno,kdyz zapnu jen klicek tak je tlak 4 bary to je normalni,ale jak nastartuji,tak tlak stoupne az na 11-12 baru vrtule se zapne,jakmile zapnu econ,do kompresoru nejde proud,ale tlak se stoupne az na 15,6 baru,tak bych rekl ze je v haji ten tlakovy regulacni ventil co je na kompresoru,co vy na to?je lepsi vymenit cely kompresor nebo jen ventil?

foglik.petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 02.02.2008 22:15
Bydliště: Hodonin

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od foglik.petr »

tak problem vyresen,dan novy kompresor a cela sahara a klima funguje jak ma,v kompresoru byl vadny ten regulacni ventil.

Mistrdoutnik3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.03.2012 18:35

Samovolně běžící sahara

Příspěvek od Mistrdoutnik3 »

Zdravím, chlapi mám problém s Touranem r.v. 2004 1.9 Tdi. Absolutně nevím, co s tím mám dělat. Pokud auto zahřeju na 90 stupňů a vypnu motor, pořád se točí sahara. Točí se až do doby, než se motor ochladí pod 50°. Další věc je, že když je to auto už dávno studený a otevřu dveře, tak se ta sahara opět rozběhne, ne na plný výkon, ale začne se točit. Kdyby měl někdo nějakou radu, sem s ní. Díky moc

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolně běžící sahara

Příspěvek od tornado1 »

diagnostika
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

vlad.licko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.12.2013 11:02

Výměna ventilátoru chlazení - sahara

Příspěvek od vlad.licko »

Ahoj, mám problém s ventilátorem chlazení - stále jede po vypnutí auta. Nejedná se o dochlazování, neb se točí i po půl hodině.
Byl jsem s tim v servisu před měsícem, vyměnili krabičku se spínačema a natahli nové kabely. Teď to ale začalo zlobit zase.
V servisu mi řekli, že je vadná řídící jednotka u ventilátoru. Tedy musím vyměnit celý ventilátor, řj je do něj vlisovaná.
U Klokočky si za to řekli 10tis (materiál) + 5tis práce. Uf. Takže sháním ventilátor a nechám si to vyměnit jinde.
Můžete mi poradit číslo toho dílu? Popř kde hledat tento díl nejlevněji? Praha a okolí. Děkuji

Touran 2004, 1.9TDI, 74kw, motor AVQ

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od alesino »

malý nebo velký ventilátor ...
pro AVQ malý :arrow: 1K0 959 455 AP 220W 295 mm ...
velký 1K0 959 455 CM 300W 360 mm ...
samozřejmě bez záruky !!! nutno ověřit dle vin kodu ...
záleží jestli máš klimu a origo tažné ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
mates-v
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 20.02.2013 08:10
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od mates-v »

Já měl ten samý problém, tedy běžela mi neustále spodní malá vrtule. Byla vadná řídící jednotka ve velkém ventilátoru. Ten jsem koupil na vrakovišti v Praze na Ukrajinské a pak jsem si to sám vyměnil na parkovišti před panelákem na Černém mostě. Nebyl to žádný velký problém. Celá sahara šla krásně vyndat spodem, práce na cca. 1 hodinu :) :) :) .
VW Touran 2.0 TDI, 100 KW, 2004, Highline, EGR Off / BMW F800 GS

Odpovědět

Zpět na „Motor“