MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
Tiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Doma

Spínají ventilátory

Příspěvek od Tiba »

Zdravím, mám problém na VW Touran 1,9 TDI 74 KW. Po nastartování se do cca 1 minuty zvýší otáčky motoru cca o 100-150 a zároveň se rozběhnou oba ventilátory. VAG je v motorové jednotce bez závád, volantová jednotka bez závad, centrální elektrika bez závad vše ok. Ventilátory vyměněny za jiné starší ale dobré, zkoušeny i poté nové origo, měněno teplotní čidlo u chladiče, náplň klima ok, tlakové čidlo ok.
Pojistky ok. Zbývá kontrola E-boxu jestli není koroze. Kostra a kabeláž opticky OK + ukostření očištěno a ošetřeno.

Už nevím co s tím mám dělat budu vděčný za každou radu.
Auto má sloužit nám, ne my jemu:)))

Uživatelský avatar
kadlepa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 13.10.2011 13:42
Bydliště: Jihlava

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od kadlepa »

Sice by měla být od venkovní teploty " vyplá" klima, ale myslím že se to tak chová, pokud zapne klima (ta nabíhá asi po minutě od startu - pokud se nepletu). Zkus to okouknout, jestli není zapnutá ( myslím že pokud byla navolená na ofuk čelního skla - vysoušení - tak nabíhala i když byla teplota venku nízká - u Pežo to tak chodilo ). Mohlo by to tak být i u VW.
Touran 2.0 TDi BMM 103kW

Uživatelský avatar
Tiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Doma

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od Tiba »

Čidlem na klimu to není. Zkoušel jsem. Mám podeřzení na ŘJ motoru
Auto má sloužit nám, ne my jemu:)))

deejayl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.02.2012 00:19

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od deejayl »

mam problem prosim o surnu radu teraz ked su mrazi a startujem ze dam kurenie na maximum a fukanie ventilatora tiez na maximu a este dopijem kavu tak sa mi do priestora kabyny dostava sdym stiplavy a spod kapoty sa my dimy ako keby mi horelo a s prednej pravej strany pri svetle co ma s tim robit a ako sa to da lacno a rychlo odstranit dakujem

Uživatelský avatar
kadlepa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 13.10.2011 13:42
Bydliště: Jihlava

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od kadlepa »

Gratuluji, přihřívač Webato je funkční :good: . Je to kouř od přihřívače ( u pravého předního kola má výfuk a občas zakuřuje pod kapotu), zkus si to tu trochu pohledat, je tu o něm popsáno docela dost. Mě proti kouření bufíku (většímu) pomohlo ho nechat na delší trasy pořádně vypálit, krátké pojíždění a časté "studené starty" mu vadily (nevypálí se v něm usazeniny a začal dost kouřit ). Záleží i na jakou naftu jezdíš.
Touran 2.0 TDi BMM 103kW

Uživatelský avatar
peta.smich
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 05.04.2012 23:13

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od peta.smich »

Zdravím vás,měl jsem stejný problém u Tourana 2.0TDI s větrákama a zvyšujícíma se otáčkama na 1050ot.
Byl jsem u třech odborníku,ale nikdo si nevědel rady.Ale u posledniho diagnostiky mu to napsalo něco jako -řízení elekt.napětí-
Tak jsem měřil dobíjení,baterku na zátežák,ale vše bylo ok.Poslední možnost byla vyměnit baterku/4 roky stará Varta/,která startovala i při -20.Pujčil jsem si novou Vartu a problém byl ihned pryč :good:

A ještě k tomu problému stím samospouštěním ventilátoru-tento problém jsem řešil na škoda octavie 1,9 tdi.
měnil jsem také všechny čidla,ale nic nepomohlo.Ventilátory se spustily třeba až po hodině stání v garaži a ráno baterie KO.Dal jsem vypujčenou baterii a problém už se také neobjevil. :good:
Naposledy upravil(a) peta.smich dne 16.08.2012 21:36, celkem upraveno 2 x.
VW TOURAN 2.0 TDI Highline

Uživatelský avatar
drasni
Závodník
Závodník
Příspěvky: 666
Registrován: 27.06.2008 07:44
Bydliště: WHITE CASTLE

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od drasni »

Pánové jako bych toho za poslední dobu neměl málo, od včerejší odpoledne mi jede pořád větrák. Vypne se po odpojení baterky.. Nějaké rady?
EX: Audi A4 cabrio mit H&R sportfahrwerke + 19" bentley felgen, Černá ležící plechovka s obrovským límcem :velo: + Audi A4 Avant 2.5 TDi V6 S-Line, Fiat, Škoda

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od Chozin »

Kubo je to vetrak velkej nebo na klimacku? Měl jsem problém s klimackou a musela se vymenit vela sahara rj je ve velkem vetraku.Pokusit se sehnat z octule nebo g5 na zkoušku.

Uživatelský avatar
drasni
Závodník
Závodník
Příspěvky: 666
Registrován: 27.06.2008 07:44
Bydliště: WHITE CASTLE

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od drasni »

Právě že stále beží malej klimačkovaj :roll: JJ, taky jsem volal s VWmanem a říkal že by to mělo být tím, ale zase vrážet peníze.. Achjo :roll:
EX: Audi A4 cabrio mit H&R sportfahrwerke + 19" bentley felgen, Černá ležící plechovka s obrovským límcem :velo: + Audi A4 Avant 2.5 TDi V6 S-Line, Fiat, Škoda

Kukoxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.07.2012 16:51

Nevypinaju Ventilatory - Pomoc

Příspěvek od Kukoxx »

Zdravim všetkym a žiadam vas o pomoc .Vlastnym VOLKSWAGEN TOURAN AvQ 2004 1.9 TDI (1896ccm/74kW/100HP).
Problem je že my nevypinaju ventilatory chladenia ani po hodine.Už som aj vymenil Čidla teploty chladicí kapaliny - OEM kód: 06A919501.
Problem stale pretrvava.Na diagnostike neukazalo žiadne zavady.

inri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 07.02.2009 17:50

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od inri »

Zdar. Mám úplně ten stejný problem. Malý ventilátor z ničeho nic sepne a běžel by snad do vybití baterie. Když se mi tato závada objevila, musel jsem odpojit baterku. Následně jsme situaci vyřešili odpojením konektoru malého ventilátoru. Tento problém je tu několikrát zmiňovaný avšak žádné řešení. Jak tedy jezdíte, jak jste tento problém vyřešili. Já jezdím s odpojeným ventilátorem. Touran 2004 74 KW AVQ



Inri

puskvorec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.12.2010 19:11

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od puskvorec »

Zdarec, já bych řekl, že to dělá buď baterka a nebo velký ventilátor (kde je ŘJ dochlazování), asi 3x se mi stalo že byl prodřený hl. napájecí kabel od Eboxu (červený) o podstavc baterie. Nebl uplně prodřelý, ale byly vidět kabel a zatekla tam vooda a tím spínala jednotka ventilátoru,

jahy007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 23.09.2011 15:45

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od jahy007 »

jediná šance vyměnit celou saharu,na motor avq samotný ventilátor neseženeš. měl sem 3 a ani jeden nepasoval... mě už vše funguje.

pokopatepetl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 05.01.2008 17:19

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od pokopatepetl »

Ahoj,taky se mi stále točí oba ventilátory,tak jsem je musel odpojit.Nevíte kde sehnat za dobrou cenu?Opravdu se musí koupit celá sahara?Mám tourana 1.9,74kw AVQ.

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: MOTOR, VENTILÁTOR - Problémy, pořád běží

Příspěvek od pratonda »

Minulej tejden jsem měnil celou saharu s oběma větrákama,ze stejnýho důvodu.Nejdřív ale zajeď pro jistotu na diagnostiku,jestli to není nějaká kabelařina.V Auto Kelly pořídíš neorigo made in Italy za cca 7000,-.Pokud máš doma nějaký nájezdy,tak po odmontování spodního krytu pod motorem,jde celá sahara držící na čtyřech šroubkách na chladiči vyměnit svépomocí.Při koupi dej pozor na rozteč oněch šroubků(nad sebou),jsou dvě 25 a 29mm.Já zkusil pořídit jinej velkej větrák,ale nevešel se mě motorek do držáku,pak jsem pořídil použitej díl,ten měl stejnou závadu,takže jsem stejně skončil u novýho dílu.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Odpovědět

Zpět na „Motor“