MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od kat38 »

raasa ... nový je asi nejlepší řešení, ale vyčistit to jde... musí se vyndat, rozebrat a odstranit karbon z té části kde jsou naklápěcí lopatky...ty jsou právě tak zanesený, že se nenaklápěj, pak to při potřebě výkonu (třeba když to ženeš do kopce nebo při předjíždění) i spadne do nouzáku a auto jede max80 ... musíš vypnout a znovu nastartovat-když se ti to stane potřetí, rozsvítí se ti žlutá kontrolka motoru a píše to "Emise-do dílny" je tu toho o turbu napsáno dost, najdi si to v seznamu témat...tady je téma o spotřebě....
Pokud ale jezdíš kadlakadla po městě tak se ti to za rok zanese znova...jako mě, chce to občas prohnat po dálnici, aby se ten bordel spálil a aby se lopatky proběhly od kraje ke kraji své dráhy...takhle když to jen šimráš po městě,tak se naklápěj třeba jen do půlky a ten bordel tam odhrnujou...asi jako brankář když si škrábe led k tyčkám... no a když za to pak potřebuješ vzít, tak vlítnou na ten hrb co si tam udělaly a dál je to nepustí a seknou se.

raasa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.01.2012 23:10

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od raasa »

kat38: já mám dojem, že to asi nebude ten problém - myslím to turbo.Spíš si myslím, že to bude mít příčinu v té spotřebě. Rozdíl 50% je hodně.

Uživatelský avatar
szabicek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 07.02.2012 11:45
Bydliště: Dunajska Luzna, Bratislava

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od szabicek »

ja som testoval mojho tourana. mam ho cca 2 tyzdne. na ceste Komarno - Bratislava som mal spotrebu 4,2L. v Obci som siel cca 55km/h a mimo cca 105km/h. Predbehol som 2 auta. Skoro som sa unudil k smrti, dostal 4 mikro spanky a podobne. ale pokochal som sa okoli. ale uz nikdy viac. pri normalnej sviznej jazde, kedy valcujem rad radom vsetkych a predbieham a z obce davam plny knedlik az po 120km/h a idem tak mimo obce mam spotrebu do 6,5L ked zrychlujem s citom a rozumom, v pohode som na hranici DO 6L

takze spokojnost.
VW Touran 1,9TDi 74kw + CHIP,CAT off, R18, BiXenon, Climatronic, Dialkovy start (KeeTec-TS8000), Zeder, RCD 510
VW Sharan 7N 2.0TDi 103kw + CHIP, CAT off

laskymartin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 29.05.2012 03:37
Bydliště: Bohumin

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od laskymartin »

Panove tahle debata mě pobavila jestli mate spotřebu 4.8,5.2 nebo 6.5 to je uplne jedno ja jsem přešel na tourana z offroudu kde jsem mel spotrebu v zimě 13-16l tak tady jsou vsechny spotreby krásné :lol:

Uživatelský avatar
Jirka_S
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od Jirka_S »

Ukazatel spotřeby se dá bez problémů upravit diagnostikou.
Po čipu od http://www.autochip.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (tuto společnost nedoporučuji) jsem měl spotřebu na PC 4.5l, prostě blbost.
Diagnostikou dodatečně upraveno.

Po novém čipu u Motorpowera (doporučuji :-) vše OK.
Diagnostikou můžete upravit spotřebu palubního PC v rozmezí +- 15% (85% - 115%).

Uživatelský avatar
M3maniac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od M3maniac »

Zatím po cca 2000km ted v mrazech průměr 6,6 ( 1,9tdi bls ) provoz 50:50 na pohodu lehce nad povolené limity.

Masser
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 22.07.2008 19:26
Bydliště: Severni Morava

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od Masser »

Zdravím, mám passata 1,9 Tdi 96kw v automatu a dlouhodobou spotřebu mám 9,5 litru. Jezdím většinou město a snažím se s lehkou nohou ale moc to nepomáhá. Je to normální? Dík
VW Passat Variant 1.9 TDI automat

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od audinak44 »

Kluci chcem sa Vas ako odborníkov opýtať.Čo podmieňuje vysoku spotrebu u Tourana 1,9 tdi? 74kw.na motore žiadna chýba,auto štartuje krásne.Troška niečo v pozadí ak jemné pridám alebo pridám prudsie od 2000 do 3000 počujem takú rezonanciu...:-( ale v motoru všetko pevne.!Neviem akú máte spotrebu Vy no ja mam priemernú 7,5.teraz v zime podľa palubaku.No dnes som znuloval a šiel po diaľnici a spotreba priemer podľa podpisom 6,5 nie je to vysoká mam pocit že to zerie viac.Môže byť niekde chýba?




Prosím pomôžte aj s tou rezonanciou.

puskvorec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.12.2010 19:11

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od puskvorec »

6,5l a až 7,5l je v zimě uplně normální, pokud máš ještě k tomu příhřev motoru(bufík) tak bud v klidu, a BACHA na palubní počítače, je všude známo, že můžou ukazovat až o 1,5 l blbě. spotřeba je vypočítávána výrobcem vozidla přizpusobení emisiím a za uplně jiných podmínek, pěkný článek je snad ještě o tom na MDČR, nejlepší je si spotřebu ověřit klasickým zpusobem

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od audinak44 »

Chalani akú spotrebu Van ukazuje aktuálny na mieste ak máte nastartovane auto?Mne ukazovali 0,7.a teraz 0,9 miestami to kolíše...prečo je ti tak?Viete mi poradiť,menil som už kvôli tomu tandemove čerpadlo lebo každý mi vravel že má 0,6 na volnobeh.:-( Touran 1,9tdi 74kw

slaďo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 18.10.2009 20:26
Bydliště: Žilina

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od slaďo »

ja mám 0,4 l/h ( vypnutá klíma, vypnute radio, ventilator )
0,5 l/h ( zapnutá klíma, radio, ventilator )
motor 77 kw BKC naj. 245 000 km

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od audinak44 »

Tak teraz neviem čim to bude no ja mám 0,7-0,9 a to je vela sa mi zdá.

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od pitukes »

Pridam postreh pri jazde na dovolenku do HR. Jazda 1000 km pri tempomate na 110 km/h (klima OFF, 2 osoby) 5.2 l / 100 km podla dotankovania).
Jazda 130-150 km/h (klima ON, 4 osoby) 6.5 - 7 l

cust
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.10.2013 17:03
Bydliště: Řež

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od cust »

dlouhodobá 5.9, standardní 5.9
Většinou jezdím 50/50 Praha/okolí, ale ne v zácpách - to mě nebaví, jinak jezdím podle značek,
nebo 70/30 dálnice/okreska - ale je to po rozmlácené D1, takže tam se nedá jezdit jinak než na spotřebu :-)
Jsem holt lehká noha a turbo se mi roztáčí jen do kopců na D1. DSG mi řadí na 1800 ot/min.
Otec má stejný motor o rok mladší (2005) auto a najeto polovinu (u mě 320 000 km) a má to stejné. Před krásnými uzávěry na D1 jsem jezdil tuším za 6,2 l/100 km. Rychlostí pokud to šlo 130 km/h.

EDIT: je to údaj z PP, podle nádrže jsem to ještě přesně neměřil, ale odhaduju, že PP moc nekecá
Touran 1.9 TDI PD 77 kW, DSG převodovka
Felicia 1.3 MPi 50 kW

Uživatelský avatar
JOSEF-1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 521
Registrován: 28.08.2011 17:15
Bydliště: Sevwer

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od JOSEF-1 »

TDI 77kw BLS, 6 kvalt manual, podle PC je dlouhodobá 5,5 podle tankování zatím neměřeno. :)

Odpovědět

Zpět na „Motor“