MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Celer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 28.07.2008 05:44
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba 1,9TDI 77kW DSG

Příspěvek od Celer »

Nemáte někdo nějakou zkušenost s kolísáním spotřeby? Nevím jestli mi švindluje počítač nebo to auto skutečně tak žere. Teď v zimě poznám prdek když mi přitápí Webasto, takže porovnávat počítač a tankování nic neřeší. Třeba když jedu HK-Praha po dálnici tak jeden den to jedu při 130 za 6,2 a druhej den úplně stejným způsobem přijíždím k Praze za 8,8. V servisu na diagnostice nic, nekouří, vodu nežere. Poraďte, pls.

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9TDI 77kW DSG

Příspěvek od pali-MT »

nemam sice dsg ale klasiku 6kvalt,ale este som nikdy nemal spotrebu vacsiu ako 7L.neviem ci som vobec niekedy mal 6,5.dlhodobu spotrebu mam 5,8L a to uz asi tri roky

Uživatelský avatar
Jirka_S
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba 1,9TDI 77kW DSG

Příspěvek od Jirka_S »

A to máš dlouhodobou dle palubního počítače nebo skutečně naměřenou?
Myslím si, že jezdit za 5,8l je docela lehká noha a město asi také moc nejezdíš.
Když jsem posledně měřil skutečnou spotřebu (plná nádrž a po vyjetí opět nabrat do plné), tak jsem měl na VW Touran 1,9, manuál 6 rychlostí, 6,5l/100km (město 30%, dálnice 50%, mimo město 20%). Dálnici jezdím 140kmúhod tempomat. Lehkou nohu asi moc nemám :-)

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9TDI 77kW DSG

Příspěvek od pali-MT »

nepovedal by som ze mam lahku nohu,niekedy sa ponahanam,ale ked chodim do prace,tak to mam z kopca a tuknem tam 90km/h tempomat a v klude sa veziem.meral som skutocnu a sedela mi s pocitacom takze by to malo byt tak ako to ukazuje.ta dialnica sa na spotrebe velmi prejavi.urcite to zhltne menej ked ides po normalnej ceste napr 100 a sem tam sa ponahanas 130 ako ked mas na dialnici tempomat na 140.mal som aj dlhu trasu po dialnici cca 1000km na tempomate 150 a vtedy to fakt vybehlo.ale som presvedceny,ze do 6l sa da s touranom uplne v pohode jazdit

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Spotřeba 1,9TDI 77kW DSG

Příspěvek od T150 »

to čumim jaký máte spotřeby teda..........já mam pořád celou zimu 7,5l .....jezdim pořád Prahu, motor 1.9 TDI 6st. manual..........nechápu jak to děláte kluci........podle mě si vymejšlíte :-))........... otec má tourana jak já a uplně stejná spotřeba.....jednou jsem dosahl spotřeby 5,4 litru ale to sem jel z Kladna do Prahy a celou cestu 70 :-).......takže ne že máš lehkou nohu ale jezdíš jak s hnojem :D...........rád bych viděl tvuj počitač2......nafot dlouhodobou spotřebu a dej sem at uvěřim...........vždyt už jen klima nebo topení ti žere půl litru na sto........
spotřebu 5,5 jsem mel s golfem IV 1.9 SDI!!!!! to znamená bez turba, klimku neměl a podobny kraviny a navíc golfik má o 250 kg méně!!!! Prostě nevěřim vubec..........navic když to mám ze dvou aut ověřeno
a navíc kolega v práci má GV a spotřeba 6,4 průmer dlouhodobě, tak nechápu jak ty mužeš mít 5,8 když taháš o 250 kilo víc :-))
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Spotřeba 1,9TDI 77kW DSG

Příspěvek od T150 »

jo a když to hulim po dálnici 180 až 200 tak to žere tak 11 Litrů okamžitě :-)
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9TDI 77kW DSG

Příspěvek od pali-MT »

T150 píše:to čumim jaký máte spotřeby teda..........já mam pořád celou zimu 7,5l .....jezdim pořád Prahu, motor 1.9 TDI 6st. manual..........nechápu jak to děláte kluci........podle mě si vymejšlíte :-))........... otec má tourana jak já a uplně stejná spotřeba.....jednou jsem dosahl spotřeby 5,4 litru ale to sem jel z Kladna do Prahy a celou cestu 70 :-).......takže ne že máš lehkou nohu ale jezdíš jak s hnojem :D...........rád bych viděl tvuj počitač2......nafot dlouhodobou spotřebu a dej sem at uvěřim...........vždyt už jen klima nebo topení ti žere půl litru na sto........
spotřebu 5,5 jsem mel s golfem IV 1.9 SDI!!!!! to znamená bez turba, klimku neměl a podobny kraviny a navíc golfik má o 250 kg méně!!!! Prostě nevěřim vubec..........navic když to mám ze dvou aut ověřeno
a navíc kolega v práci má GV a spotřeba 6,4 průmer dlouhodobě, tak nechápu jak ty mužeš mít 5,8 když taháš o 250 kilo víc :-))
ked myslis.ty to asi vies lepsie ako ja
Obrázek

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Spotřeba 1,9TDI 77kW DSG

Příspěvek od T150 »

no vždyt sem ti psal at to sem hodíš že ti pak uvěřim :-)

tak věřim no ale já tohle nedokážu :d
musiš jezdit pořád tak jak píšeš........90 na tempomat a z kopce .-)
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
Jirka_S
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba 1,9TDI 77kW DSG

Příspěvek od Jirka_S »

Klidně ti sem vyfotím můj palubní počítač 2 a bude tam 5,2l/100km, ale vím, že lže.
Protože skutečná co jsem naposled měřil byla 6,5l, jak jsem psal nahoře.

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9TDI 77kW DSG

Příspěvek od pali-MT »

chces povedat,ze tu taram hluposti?vies co mne je to uplne jedno.myslite si co chcete.a je mi uplne fuk ci vam to bere 6 alebo 10.ja som len napisal kolko to bere mne.viac sa k tomu nevyjadrujem :gey:

Uživatelský avatar
Rob187
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.12.2007 20:23
Bydliště: Jeseníky

Re: Spotřeba 1,9TDI 77kW DSG

Příspěvek od Rob187 »

Jezdím dost svižně a dlouhodobou mám 6,7 l :mrgreen:

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Spotřeba 1,9TDI 77kW DSG

Příspěvek od T150 »

ja bych to nehrotil :-)) každej jezdí jinym stylem a jiný trasy.......to je na tom to nejdůležitější
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Spotřeba 1,9TDI 77kW DSG

Příspěvek od T150 »

Jirka_S píše:Klidně ti sem vyfotím můj palubní počítač 2 a bude tam 5,2l/100km, ale vím, že lže.
Protože skutečná co jsem naposled měřil byla 6,5l, jak jsem psal nahoře.
a jak to měříš?? tankuješ dokavad ti neteče nafta z nádrže??
jen se normálně ptám jo aby nedošlo zase k nějaký mejlce :mrgreen:
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Spotřeba 1,9TDI 77kW DSG

Příspěvek od Benne »

Jirka_S píše:Klidně ti sem vyfotím můj palubní počítač 2 a bude tam 5,2l/100km, ale vím, že lže.
Protože skutečná co jsem naposled měřil byla 6,5l, jak jsem psal nahoře.
tak aby si nemal nieco s autom, pretoze priemerna spotreba v pocitaci sa nemoze lisit o 1,3 litra, max 0.2, spotrebu vyhodnocuje RJ, ktora upravuje kolko paliva kam kedy a pod, takze je to dost presne :)

Uživatelský avatar
Jirka_S
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba 1,9TDI 77kW DSG

Příspěvek od Jirka_S »

pali-MT:
to nebylo nic proti tobě, zbytečně si to vztahuješ na sebe.
Já vím, že můj palubní počítač šidí a je to po čipování. Opravdu mi uvádí 5,2 dlouhodobou.
Benne:
Nejsem odborník, ale nevím zda máš pravdu. ŘJ umožňuje kalibraci spotřeby až o 15%, tedy při spotřebě např. 5,9l/100km je to tedy cca o 0,9l nahoru a dolu.

Jirka

Odpovědět

Zpět na „Motor“