MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
skasowak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 12.11.2011 23:55
Bydliště: Skašov, Plzeň jih
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK - Problémy s topením (bufíkem)

Příspěvek od skasowak »

moje řeč.....



:roll:



winsblack píše:Proboha co zde všichni máte takovou šílenou spotřebu? mám dlouhodobou dle palubáku 4:9 litrů a jezdím standartně. takže když vemu v podtaz odchylku palubaku tak přes 6 litrů se nedostanu mám BKD 103 kw
VW Touran 2.0 TDi, 103kw, 2008, Modrá barva, Highline, Sicht paket, Licht paket, můj první VW

Uživatelský avatar
kadlepa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 13.10.2011 13:42
Bydliště: Jihlava

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od kadlepa »

Já zatím po asi 7 tisících najetejch km mám dlouhodobou dle PP 5,6 a jezdím většinou trasy okolo 50-100 km, město je tak do 20%, celkově. Při škrabání auta s nastartovaným motorem je ta spotřeba holt vyšší, ale trasa Jihlava - Lázně Bohdaneč se dala i za 4,9 nornální jízdou, pojezdy po Vysočině jsou už za víc.
Touran 2.0 TDi BMM 103kW

Uživatelský avatar
OndraVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 21.03.2008 15:39
Bydliště: Beroun

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od OndraVW »

winsblack píše:Proboha co zde všichni máte takovou šílenou spotřebu? mám dlouhodobou dle palubáku 4:9 litrů a jezdím standartně. takže když vemu v podtaz odchylku palubaku tak přes 6 litrů se nedostanu mám BKD 103 kw
co je to "jezdim standartne"?
ja to tipuju tak neco pomaleji nez podle predpisu, proto mas 4.9 :laugh:
ja se stejnym motorem, pokud si dobre pamatuju, mam rekord 4.8 pro jednu kuwa pomalou jizdu Praha - Beroun, cca 50km/h mesto a 100km/h dalnice :fool:
jinak prumer kolem 7 ted, moc uz toho s chudackem nenajezdim a kdyz, tak to neni zadnej zavod.

jeste sem hodim info passat
prumer palubnich 6, skutecnejch 7 najeto 45300 km, nejnizsi spotreba Praha - Beroun 4.7/100km duchodcovsky tempo(48km za 47min), nejvyssi 10.1/100km pekelny tempo(48km za 24min)

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od winsblack »

To Ondra: Asi máš těžkou nohu:o) Jako ono je třeba umět řadit. mezi obcemi normálně 100km/hod na šestku bublám atd. občas ale turánka krapet protáhnu aby sem provětral klapky v turbu.

codll
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 19.01.2012 09:03
Bydliště: beroun

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od codll »

no tak to ja mam asi dosti tezkou nohu jezdim cca kolem 8L je pravda ze za rychlost jsem prisel i napul roku o rds prukaz jinak to zere jak tank a ty co rikaj ze stim jezdeji jak s tdi tak :good: to bych neudelal ani nadusicky jinak vse oka nevim cim je ta zpotreba zvisena a to i kdyz pojedu 130 po dalnici tak se nedostanu ani na 6L nejaky prumer mam kolem 7,3 predpisovou jizdou a dle spocitane na tankovane nafty vuci km

raasa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.01.2012 23:10

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od raasa »

Čauky lidi,
pls mám dotaz. Poraďte. Můj Touran 1,9 TDi 95kw 2003 mi dle počítače žere průměr kolem 5l. Skutečnost je ovšem kolem 7,5l. Vím, že se to dá na ŘJ upravit, ale aby to klamalo o 50% se mi zdá šílené. Spíš se mi zdá, že bude problém někde jinde. Možná s tím souvisí i to, že na 1 a 2 to škube. Prostě to nemá výkon. Poraďte prosím, celkem dost mě to sere.Díky moc

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od winsblack »

To Raasa:o) podle tho co píšeš si asi taky prodělal nějaký čip ne? 95 kW jsemještě v 1.9 neviděl. zaměřil bych se na to jak je to uděkáno....

raasa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.01.2012 23:10

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od raasa »

.......dělalo to i před tím čipem.

hadito
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.03.2010 16:40

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od hadito »

Zdravím chlapi, já si tady čtu o vaši spotřebě. Rad bych se takyp podělil jsem z toho už zoufalej. Mám turana 1.9 Tdi 2004 s chipem a počitač mi ukazuje dlouhodobou spotřebu 4.6 litru a když to spočitam já tak jezdim tak za 6.5 až 7.3 a to to dost šetřím. Je to normalní? Se vubec nemužu řidit počitačem ani na dojezd. To ukazuje nejdřive 200 km a po 20km najetych to ukazuje 30km.

raasa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.01.2012 23:10

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od raasa »

to Hadito: Čauky, mám úplně to samé a jsem z toho taky hotovej. Nevím co s tím je. Uvidím jestli mi s tím někdo pomůže.

hadito
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.03.2010 16:40

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od hadito »

Mě už to pěkně vytačí. Nevědel by někdo co teda s tím? Jestli by třeba nešel počitač nějak upravit aby tak nelhal? Ono 2 litry je fakt dost. A když lže dojezd na nadrž, je to zly. Neví někdo kolik by se mělo na rezervo ujet?

raasa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.01.2012 23:10

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od raasa »

to hadito: Hele prosím tě a nemáš problém i s výkonem při rozjezdu? Ne moc plynulý rozjezd na 1 a 2. Já to mám úplně zhnilé. Přemýšlím logicky-jestli si ŘJ myslí, že dává směs s dávkováním paliva při průměru 5l/100km a ve skutečnosti ho tam cpe 8l/100km (můj případ) tak asi nemůže být něco v pořádku.Díky za jakékoliv postřehy.

hadito
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.03.2010 16:40

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od hadito »

To raasa: No já myslim, že s vykonem problem není. Při rozjezdu teda jednička trochu vrní, když pouštím spojku. Myslim, že to je ale vinou spojky. Pak už to jede jako kule.

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od kat38 »

chlapi to vrnění je odcházející dvouhmoták a ten chabej výkon při rozjezdu, (jako že to nejde odspoda), hlavně za studena, je zanešený turbo...

raasa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.01.2012 23:10

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od raasa »

to kat38: zeptám se asi blbě.....to zanešené turbo se dá nějak obnovit, nebo je to nevratný stav (teda pokud si samozřejmě nekoupím nové turbo :-( )

Odpovědět

Zpět na „Motor“