DVEŘE, TAPECÍRUNK - Demontáž, přístup k repru

Moderátoři: Chozin, alesino

dusanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.05.2009 17:49

DVEŘE, TAPECÍRUNK - Demontáž, přístup k repru

Příspěvek od dusanek »

Zdravím všetkých, potreboval by som návod, alebo poradiť ako dať dole tapacír z dverí, potrebujem sa dosatať k reproduktorom. Na predných aj zadných dverách. Keby vedel niekto poradiť aký rozmer reprákov dopredu aj dozadu budem vďačný. touran 2004

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: demontáž tapacíru na dverách

Příspěvek od pitukes »

Na kazdych dverach su tusim po dve skrutky zospodu + myslim ze po dve su v madle (treba dat dole kryt madla, pod nimi su skrutky).

Nezorobrototh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.07.2012 11:00

Re: DVEŘE, TAPECÍRUNK - Demontáž, přístup k repru

Příspěvek od Nezorobrototh »

Zrovna jsem si namontoval repro dozadu, vím jistě, že tam jsou 16,5 cm ...

zachyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 28.12.2012 21:40

Re: DVEŘE, TAPECÍRUNK - Demontáž, přístup k repru

Příspěvek od zachyn »

Ahoj, mam problem s oteviranim LZ dveri u Touran 2.0 TDI, plna vybava, rok 2007 pred faceliftem.
Dvere se rozhodly stavkovat a nejdou uz nijak otevrit. Drive se obcas stalo, ze se odblokovaly pri zoufalem pokusu zevnitr, ale bohuzel nikoho nenapadlo aspon demontovat tapecirunk. Ten bohuzel pri zavrenych dverich demontovat nejde. V servisu chteli blazni zvere vyriznout :)
Napada me tedy jen to, ze bych tapecirunk zevnitr znicil, dostal se dovnitr, nejakym zpusobem dvere otevrel (pokud se zevnitr pujde dostat k zamku nebo k jednotce.
Neresil nekdo neco podobneho ?

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: DVEŘE, TAPECÍRUNK - Demontáž, přístup k repru

Příspěvek od pratonda »

Možná bych zkusil diagnostiku,třeba to půjde bez násílí.Nemám zkušenost,ale určitě bych to zkusil.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: DVEŘE, TAPECÍRUNK - Demontáž, přístup k repru

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
zkusil bych ten tapec sundat zevnitř , místo si uděláš po vyndání sedačky , stejný problém jsme řešili na kámošově OI , trochu krkolomně , ale nakonec jsme tapec sundali a dostali se i k zámku a otevřeli dveře ... jediný rozdíl je v tom , že touran má stahovačku na plechu a OI pod igelitem , takže budeš muse sundat plech ... je to drbačka , ale dá se ... tady máš screen kde jsou šroubky na povolení ...
Přílohy
1.JPG
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
ROBIINU
Profík
Profík
Příspěvky: 1188
Registrován: 09.02.2009 17:24
Bydliště: Olomouc

Re: DVEŘE, TAPECÍRUNK - Demontáž, přístup k repru

Příspěvek od ROBIINU »

Jak pise Alesino VAG ukaze chybu v zamykani..resil jsem to cca2mesice. Spatny zamek cena 1000kc
TOURAN 131 kW / 401 Nm chip by TDIFUN …

zachyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 28.12.2012 21:40

Re: DVEŘE, TAPECÍRUNK - Demontáž, přístup k repru

Příspěvek od zachyn »

doplnujici info:
- VAG nehlasi nic, ve dverich cvaka, ale nic se nedeje (jakoby se motor pokousel otevirat, ale neco mu brani)
- dnes jsem se rozhodl, ze tapecirunk znicim a dostanu se dovnitr, provedl jsem jeste jeden zoufaly pokus - mackal jsem dalku jak zbesily + kliku zevnitr + kliku zvenku a svete div se, dvere se odemknuly ! Tim se vyresil podstatna cast problemu, ted uz to jen rozebrat a disagnostikovat zavadu...

- obecne navod jak se dostat az k zamku:
http://www.youtube.com/watch?v=3yFa1OmSpoE" onclick="window.open(this.href);return false;

- video funkcniho demontovaneho zamku (me se prestal hybat ten cerveny mechanizmus)
http://www.youtube.com/watch?v=-GMc2WZqCOQ" onclick="window.open(this.href);return false;


- navod od Alesino je super, ale praxe trochu horsi, musel jsem si udelat pripravek, abych tapec vubec dostal ven...dost mi pomohl tento navod, ve 20.vterine je ten nastoj:
http://www.youtube.com/watch?v=AwsvicUZ9s4" onclick="window.open(this.href);return false;

- a zde jak se pouziva:
http://www.youtube.com/watch?v=71CzPrs5YVE" onclick="window.open(this.href);return false;

Tapec jsem sundal, plech uz byl horsi, okno dolu do 1/3, odpojil jsem odpojitelne konektory, odsrouboval asi 15 M6 a ruzne hybal s plechem, az se dostal dolu asi o 20 cm a mohl se dostat k zamku. Bohuzel jsem odlomil nejakou bilou krytku, ktera byla "prinytovana" plastovymi nyty k plechu a druha strana zastrcena do zamku. Na jeho funkci jsem neprisel a nepodarilo se mi ho vratit zpet..
Zamek jsem rozebral, prozkoumal jak funguje. Pri rozebirani casti se servomotorky to na me vyskocilo, takze bohuzel nevim, co bylo spatne. Po sestaveni zpet vse funguje jak ma. Promeril jsem mikrospinace a jsou OK... pokud bych chtel preventivne opravit studenaky, tak bych nejdriv musel sundat tu pryskyrici nebo lak nebo co to je za sajrajt - to jsem ale nedelal.

Zaver je ten, ze mi vse funguje, nevim, cim to bylo a zbyl mi jeden plastovy dil, ktery asi "pridrzoval" cely zamek (podle me je ale zbytecny, kdyztak me nekdo urcite opravi).

Diky za pomoc a prosim o pripadne komentare :)

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: DVEŘE, TAPECÍRUNK - Demontáž, přístup k repru

Příspěvek od pratonda »

Tak s hledáním postupu sis dal práci a návod poslouží i ostatním :good: Jo a když nic nezbyde,není to ono :D
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: DVEŘE, TAPECÍRUNK - Demontáž, přístup k repru

Příspěvek od alesino »

vycházel jsem z toho že máš vzadu elektriku a ne švihadla , proto asi ta drbačka s tapecem ...
drbačka to je a pokaždé mám ruce doškrábané :roll: ale dá se to ...
studené spoje se dají propájet , ten lak nebo kalafuna jde sundat , ideální je použít mikropájku , ta klasická má zbytečně velký hrot / to se mi osvědčilo při přeletování konektoru na tišťáku zámku u GIV / byl komplet vyrvaný ...
podstatná věc je , že se ti povedlo dveře otevřít a nemusel jsi ničit tapec :good:
myslel jsi sundání kličky na stahovačku ?
Přílohy
1.JPG
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

zachyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 28.12.2012 21:40

Re: DVEŘE, TAPECÍRUNK - Demontáž, přístup k repru

Příspěvek od zachyn »

alesino píše:myslel jsi sundání kličky na stahovačku ?
ne, vzdadu svihadla nejsou, vse v el.

Jeste bych chtel dodat, ze pokud se nejakemu chudakovi dvere opravdu neotevrou (neodemknou, to je jedno, proste nejdou otevrit), tak je oprava asi velky pruser a oser:
A) demontaz zevnitr
- tapec lehce bez rozbiti sundat nepujde, na spodni oba srouby se dostat neda ani bez sedacek a ikdyby ano, neni jak to vypacit. Takze zbyva jen to rozlamat.
- horsi to je s plechem, pokud bude tapec komplet pryc, tak se na vsechy srouby dostat da, ale neznam zpusob, jak vyndat plech, aniz by se s nim muselo hybat nahoru a hlavne dolu. Pri zavrenych dverich neni kam s plechem hybat. Dejme tomu, ze se to nekomu povede, treba i tim, ze vyrizne cast plechu v levem hornim rohu, kde je pristup k zamku treba flexou (dost dobre si to nedokazu predstavit uvnitr auta (jiskry, bordel, malo mosta).
- nejvetsi problem vidim v zamku, je prisroubovany 2x M6 srouby zevnitr v miste, kde se dvere "zacvaknou" do karoserie. Kdyz jsou dvere zavrene, neni sance to rozebrat. Jedina moznost je cely mechanismus znicit zevnitr, ale neni tam zadny prostor ani ruce, max. tam pujde zastrcit majzlik a tim by to mozna slo nejak vylamat. Zadna packa na odemceni neni, vse je schovano uvnitr zamku.

B) demontaz zvenku
- panty asi pujde odsroubovat, kdyz se odevrou predni dvere, nejaky pristup tam je...
- elekro kabely se musi prestrihnout
- dvere porad budou drzet v zamku, takze zbyva jen paceni celych dveri s pranim, aby prasknul zamek a neohnul se zadny plech dveri nebo karoserie

Jestli ma nekdo podoby problem s dvermi, tak doporucuji jej resit ihned, kdyz se objevi a necekat, az nepujdou otevrit vubec.

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: DVEŘE, TAPECÍRUNK - Demontáž, přístup k repru

Příspěvek od lipa »

Řešil jsem stejný problém jako ty. Nevěděl jsem ,ale v čem je problém v té době. Vždy jsem vyndal zámek a rozdělal. Na ponku chodil jak fík, ale ve dveřích zlobil. Při poslední montáži dveří jsem tam nedal tapec, zavřel dveře a už je neotevřel. Koupil jsem PP zámek z OII (cca 1000Kč, jetý).
Rozdělal jsem ho a koukal co se musí rozlomit, aby se ve dveřích uvolnil. Vzal jsem vrtačku,vrták, tuším 8, ale nevím přesně,je to dva roky, a přes plech zevnitř auta zámek odvrtal a otevřel dveře. U toho zámku je v plechu zrovna díra.Vrtal jsem pod úhlem cca 30° od svislé osy směrem dolů.
Samotné odvrtání trvalo asi 2min. Než jsem na to přišel, :idea: jezdil jsem bez tapecu 14dní a do těch hrůz co popisuješ se mi vůbec nechtělo. :?
Jinak tapec ze zadních zamčených dveří sundat jde. Vyrobil jsem si spešl klíč. Koupil torx,uřízl a na konec, kolmo k ose, navařil kus kulatiny,ale pozor.
Ten torx musí mít celkem přesnou délku. :!:

Uživatelský avatar
ROBIINU
Profík
Profík
Příspěvky: 1188
Registrován: 09.02.2009 17:24
Bydliště: Olomouc

Re: DVEŘE, TAPECÍRUNK - Demontáž, přístup k repru

Příspěvek od ROBIINU »

:arrow: :arrow:
Ty voe Lipo ty jsi chirurg :good: :drinks: :mrgreen:
TOURAN 131 kW / 401 Nm chip by TDIFUN …

vvoda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.01.2013 17:20

PROSÍM O POMOC - ZAMKNUTÉ ŘIDIČOVY DVEŘE

Příspěvek od vvoda »

zdravím všechny, prošel jsem vlákna, ale můj problém jsem nenašel. Rozebral jsem zákazníkovi kliky u dveří na touranu (kvůli celopolepu) bez problému jsem je namontoval zpět. dveře jsem vyzkoušel a fungovaly. Pak došel zákazník ... zamknul a odmknul dveře DO a ajhle, řidičovy dveře nejdou otevřít a to ani zevnitř. stahování funguje, centrál cvaká, ale zámek je zaseknutý, nepomáhá ani tlačítko na dveřích. Zkoušel jsem s tím trošku lomcovat ... nic.

Jak otevřít dveře? půjde rozdělat tapec?

předem díky za všechny rady

VVODA

Uživatelský avatar
dadanona
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2010 16:06
Bydliště: Jižní morava

Re: DVEŘE, TAPECÍRUNK - Demontáž, přístup k repru

Příspěvek od dadanona »

při odemknutí se neodemknou dveře u řidiče ostatní ano. Jdou odemknout pouze klíčem. Zamknou se normálně. Potom někdy zase odemknutí funguje normálně ale při zamknutí se rozsvítí na půl minuty dioda ve dveřích a pak se normálně rozbliká. Alarm funguje normálně. Dle manuálu ta dioda signalizuje závadu na centrálním zamikání. Neví někdo co to je za závadu. Jestli to náhodou není mikrospínač v centrálu u zámku. Dík. :blush:

Odpovědět

Zpět na „Interier“