BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Moderátoři: Chozin, alesino

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Příspěvek od kat38 »

martin.123 píše:U nás taky skončil u rezervy 8)
já ho ale nedal k rezervě,krezervě jsem dal hever a místo heveru hasičák...akorát se tam vejde a po ruce je....

martin.123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.09.2009 12:22

Re: BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Příspěvek od martin.123 »

Aha ... Já měl právě místo rezervy pouze lepící sadu, kterou jsem vyměnil za rezervu a nemám do ní originál polystyrén a tak do rezervy vložím hasičák i hever. :idea:

Uživatelský avatar
KamilS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.11.2010 22:12

Re: BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Příspěvek od KamilS »

kat38 píše:Já jsem vyndal hever a dal ho pod rezervu a místo heveru mam hasičák,je to krásně schovaný a upnutý tou gumou po heveru...
No já nevím, až ti něco chytne a budeš mít plnej kufr věcí, tak než ho vyndáš, tak bude pozdě. Já mám hasičák v té přihrádce pod sedadlem řidiče. Nacpal jsem tam k němu pár hadrů, aby se tam neválel a je poruce. Ty hadry se taky občas hodí... Nevím jestli jsi někdy zažil jak hoří auto, ale to je dost fofr... nedokážu si představit letět do kufru pro hasičák...

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Příspěvek od kat38 »

KamilS píše:
kat38 píše:Já jsem vyndal hever a dal ho pod rezervu a místo heveru mam hasičák,je to krásně schovaný a upnutý tou gumou po heveru...
No já nevím, až ti něco chytne a budeš mít plnej kufr věcí, tak než ho vyndáš, tak bude pozdě. Já mám hasičák v té přihrádce pod sedadlem řidiče. Nacpal jsem tam k němu pár hadrů, aby se tam neválel a je poruce. Ty hadry se taky občas hodí... Nevím jestli jsi někdy zažil jak hoří auto, ale to je dost fofr... nedokážu si představit letět do kufru pro hasičák...
No mě se tam nevejde,mam větší a než ty vyndáš ty hadry cos tam nacpal,tak mám uhašeno...je to v té schránce v kufru vlevo místo heveru...škubneš za dvířka a už ho taháš...2-3vteřiny??

l.vorlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.12.2010 19:06

Re: BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Příspěvek od l.vorlicek »

Taky jsem to řešil, jak někdo psal výše, je to fofr když blafne auto, pod sedačkou je to na prd, budou se ti klepat ruce budes ve stesu a nepovede se ti ho vyndat....Když jsem ho tam dal, byl tam dost natěsno.....docela jsem ho tam musel napáčit :(takže nic moc... Mam kilovku a dal jsem ji do dveří řidiče....sice v zimě mam problém ze škrabkou, ale jinak pohoda, nerachotí nevypadává :) a je po ruce :)

Uživatelský avatar
jirka14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.09.2008 14:43
Bydliště: Zlínský kraj

Re: BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Příspěvek od jirka14 »

Tak nakonec jsem to vyřešil takto....
Přílohy
DSC00082.jpg
V̶W̶ ̶T̶o̶u̶r̶a̶n̶ ̶2̶,̶0̶ ̶T̶D̶I̶ ̶1̶0̶3̶ ̶k̶w̶ ̶D̶S̶G̶
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG

Uživatelský avatar
charvi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 26.01.2011 16:40
Bydliště: Sokolov

Re: BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Příspěvek od charvi »

Při havárce jak řízená střela, může i zabít, to bych neriskoval. Třeba bych zkusil někam k nohám spolujezdce
VW Tiguan 2,0 TDI DSG 4moion 103kW Sport & Style 2012
předtím
Touran 1,6 FSI 85kw, 2003, 7 míst

Uživatelský avatar
jirka14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.09.2008 14:43
Bydliště: Zlínský kraj

Re: BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Příspěvek od jirka14 »

Je fakt, že nad tímto jsem nepřemýšlel.
Ale to bych asi v kufru nemohl vozit nic.....
V̶W̶ ̶T̶o̶u̶r̶a̶n̶ ̶2̶,̶0̶ ̶T̶D̶I̶ ̶1̶0̶3̶ ̶k̶w̶ ̶D̶S̶G̶
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Příspěvek od pratonda »

charvi píše:Při havárce jak řízená střela, může i zabít, to bych neriskoval. Třeba bych zkusil někam k nohám spolujezdce
Viděl jsem na vlastní oči,jak při rallysprintu po nárazu do sloupu explodoval hasičák umístěnej kdesi u spolujezdce.Nejenže byl dotyčnej slušně potlučenej od zdeformovanýho rámu,ale nějakej čas toho asi moc neviděl ani neslyšel.Kam s ním na bezpečné a dostupné místo ale fakt nevím.Mordu můžeš dostat kamkoliv.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
charvi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 26.01.2011 16:40
Bydliště: Sokolov

Re: BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Příspěvek od charvi »

pratonda1 píše:
charvi píše:Při havárce jak řízená střela, může i zabít, to bych neriskoval. Třeba bych zkusil někam k nohám spolujezdce
Viděl jsem na vlastní oči,jak při rallysprintu po nárazu do sloupu explodoval hasičák umístěnej kdesi u spolujezdce.Nejenže byl dotyčnej slušně potlučenej od zdeformovanýho rámu,ale nějakej čas toho asi moc neviděl ani neslyšel.Kam s ním na bezpečné a dostupné místo ale fakt nevím.Mordu můžeš dostat kamkoliv.
Vím o čem mluvím. Otec je bezpečnostní a požární technik. Hasičák musí být po ruce jinak v případě že není po ruce a potřebuju ho použít je k ničemu. Než se k němu dostaneš auto je v jednom ohni a je zbytečný ho použít. (K té explozi u nohou) Lepší aby to odnesli nohy spolujezdce, než celá posádka na straně spolujezdce. V případě nákladu tam jsou 4 oka kde se dá náklad přikurtovat aby se zabránilo pohybu.
VW Tiguan 2,0 TDI DSG 4moion 103kW Sport & Style 2012
předtím
Touran 1,6 FSI 85kw, 2003, 7 míst

Uživatelský avatar
jirka14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.09.2008 14:43
Bydliště: Zlínský kraj

Re: BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Příspěvek od jirka14 »

...no, nejsem si moc jistý, že by ty oka udržely náklad v kufru při nějaké nehodě. vypadají spíš, že udrží tak tašku z nákupem, abys neměl z vajíček vaječinu :-)
nehledě na to, že bych chtěl vidět někoho, kdo v kufru kurtnuje převážené věci (třeba při cestě na dovolenou apod.). teď nemyslím samozřejmě ten gumový pavouk, který je dobrý tak na to, aby věci v kufru nedrnčely.
ale třeba se pletu, a udrží víc, než si myslím - nezkoušel jsem to.

nicméně, pokud budu mít hasičák u spolujezdce pod nohama, přidělaný tak aby tam držel, tak nevím jestli bych ho z pozice řidiče dostal. asi bych stejně oběhl auto, a šel pro něj dveřma.
tak to už je pak asi jedno, jestli jdu ke dveřím spolujezdce, nebo do kufru.
ale asi ho v tom kufru ještě raději pojistím nějakým koženým řemínkem.
toť můj názor.
V̶W̶ ̶T̶o̶u̶r̶a̶n̶ ̶2̶,̶0̶ ̶T̶D̶I̶ ̶1̶0̶3̶ ̶k̶w̶ ̶D̶S̶G̶
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG

Uživatelský avatar
Witty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.12.2011 21:47

Re: BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Příspěvek od Witty »

hmm, a chlapi mám 7místného bez rezervy kam s hasičákem a případnou povinnou výbavou???

Uživatelský avatar
charvi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 26.01.2011 16:40
Bydliště: Sokolov

Re: BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Příspěvek od charvi »

Žárovky mám v krabičce, umístěno v kaslíku u spolujezdce. Lékárničku a vesty pod sedadlem řidiče v tý spodní schránce. Vzadu v boxu za 3 řadou pod opšrkama komresor a lepící sadu. U opěrek klíč na kola, hever vlevo za zadním podběhem. Hasičák nemám, ale psali jsme tu o tom. Záleží co koupíš a jakej to bude mít držák. Vzhledem k velikosti auta bych asi nekupoval ten spray. Ten je tak na trabanta. Tourana bys s tim neuhasil. Já si spíš myslím, že jak jednou auto chytne je lepší ho nehasit protože je stejně v prdeli
VW Tiguan 2,0 TDI DSG 4moion 103kW Sport & Style 2012
předtím
Touran 1,6 FSI 85kw, 2003, 7 míst

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Příspěvek od alesino »

:arrow: charvi
" Vzhledem k velikosti auta bych asi nekupoval ten spray. Ten je tak na trabanta. Tourana bys s tim neuhasil. Já si spíš myslím, že jak jednou auto chytne je lepší ho nehasit protože je stejně v prdeli "

tady bych si dovolit profesně nesouhlasit :old:
samozřejmě záleží o jakém rozsahu / fuj to slovo nenapíšu / se bavíme ...
na prvotní a malý rozsah ti Pyrocoolový spray relativně stačí ...
samozřejmě prášek je prášek , ale .... a to bychom se zase mohli sálodlouze bavit o učinnosti hasiv ap.
každopádně pyrocool má nějlepší odvod tepla z " dostupných " autohasiv ...
prášek je devastační pro auto , ale uhasíš ... následné škody :negative:
taky vozím s sebou 2+1 práškače a doufám , že jej u sebe nebudu nikdy muset použít ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
charvi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 26.01.2011 16:40
Bydliště: Sokolov

Re: BEZPEČNOST - Kam umístit hasičák ?

Příspěvek od charvi »

Sis koukám ráno přivstal. Já ti oponovat nebudu. Je vidět že o tom ledacos víš. Ono záleží na rychlosti zásahu. Když ten hasičák budu lovit někde vzadu v zavazadlovém prostoru pod zavazadlama. Většinou ty auta hoří v motorovým prostoru od elektroinstalace. Pak záleží na psychice člověka, stresu apod. Jinak bude přistupovat profi hasič a jinak ustrašená blondka :taunt:. Kde ten hasičák máš alesino?
VW Tiguan 2,0 TDI DSG 4moion 103kW Sport & Style 2012
předtím
Touran 1,6 FSI 85kw, 2003, 7 míst

Odpovědět

Zpět na „Interier“