AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Příspěvek od kubisz »

tohle by melo byt origo radio, co se dava do cinskejch VW... mel sem RCN 210 a napajeni anteny to pravdepodobne melo primo v radiu... prijem byl ale trochu slabsi

tptlk
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Příspěvek od crazyduke »

Přesně takové rádio máme v novém Yetikovi v práci... 2016. Včera ho přivezli ze škodovky, tak jsem to ještě neotestoval..
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Příspěvek od kubisz »

tak neni to uplne presne to, co sem videl... ja posuzoval podle tohoto:

https://www.sbazar.cz/CarsEquipment0/de ... -bluetooth" onclick="window.open(this.href);return false; (mela by tu byt podpora MirrorLinku!)

a podle vlastneneho RCN 210... ale pokud je na tom kod VW, tak by to melo byt origo... ty ciny neumi v zakladu RDS (RCN 210 ale mela podporu dodelanou) a neumi asi funkci AT (automaticke preladeni stanice)

novejsi verze od RCN 210 by uz mely byt na QUADLOCK a ne na redukci na ISO, cili odpada bastleni propojeni na CAN a asi teda maji i napajeni na zesilovac, ale vic by asi vedel prodejce... daji se sehnat manualy, ale technicky, nebo servisni uz ne :-(
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Příspěvek od crazyduke »

Jj díky. Prodejce bude chtít prodat, tak nalže cokoli..
Prodejce se neozval ale sehnal jsem tu u nás slučovač na anténu s napájením!!! Tak je ve hře opět i první varianta...
3477-b2-295809.jpg
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
rsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.10.2016 19:07
Bydliště: Brno

Re: AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Příspěvek od rsk »

Sepsal jsem více info a zkušenosti s rádiem RCD330+: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=234&t=323968" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VI 1.4 TSI CAXA 2011

kopcemm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 22.07.2015 18:24

Re: AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Příspěvek od kopcemm »

Zdar klubaci,neznate prosim nekdo nekoho kdo dela v Praze update FW na RNS 510?dekuji za odpoved...
Touran 2.0TDi DSG, Bilstein B8 + Eibach Pro Kit - 30mm,

MartinMatysek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 29.01.2017 23:50

Re: AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Příspěvek od MartinMatysek »

Zdravíčko pánové.
Mám takový malý problém.
Na konci října mi nějaký šikula odnesl radio RNS 510. Hnal jsem to přes pojišťovnu a ta mi zaplatila nové. Bohužel jsem se obrátil na servis, který mi byl doporučen pojišťovnou a nebyl to autorizovaný VW. Nechápu jak je možné, že pojišťovna neměla v seznamu doporučených servisu jediný autorizovaný, nicméně stalo se.
Servis namontoval (po neuvěřitelných problémech a průtazích) radio a prý i nechal udělat diagnostiku. Mám vyjetý i protokol. Nicméně poté co jsem sedl do auta jsem zjistil, že místo kamery mi to ukazuje "zadek" autíčk aa blížící se panely. Plus nevidím radio a navigaci na středním panelu.
Servis se k tomu staví stylem:"Ona je tam kamera? To je nějaká dodělávaná, ne?" A na displej mi odpověděli, že mám log z diagnostiky, tak přece vidím, že je to připojené do auta. A že nevědí. Autorizovaný servis mne poslal do tmy, že když jsem to neměl v autorizovaném servisu, tak co vlastně chci. Pojišťovna mne posílá ať si to reklamuji u servisu, který to dělal a popravdě, tak nepůjdu dokud nebudu muset, protože bych musel být neuvěřitelně vulgární.
Zkusil jsem tam nahrát SW, který jsem nahrál do toho předchozího a to verzi 5269. Nicméně mi to krachlo na tom, že tam je už stejná verze.
Nemá někdo tip co s tím?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Příspěvek od tornado1 »

Neni problem vše nastavit na pockani
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

MartinMatysek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 29.01.2017 23:50

Re: AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Příspěvek od MartinMatysek »

Super. Před vánocema nebudu prudit, nechám to být, případně zkusím co mi řekne ten takyservis, ačkoliv tam čekám nulovou rekaci. Po Novém roce bych se tedy případně ozval.

Děkuji za reakci.

MartinMatysek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 29.01.2017 23:50

Re: AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Příspěvek od MartinMatysek »

Good news everyone. Problém s autoradiem byl vyřešen 31.12. ráno. Přiznám se, že trochu nezvyklým způsobem a hlavně pro mne ne úplně komfortním:
Obrázek
Nepomohla ani folie.
Takže stojím před otázkou co teď. Pokud mi pojišťovna zaplatí další RNS 510, popravdě se mi vůbec nechce ho dávat zpět a za měsíc řešit zase vysypané sklo a vybrané auto. Už bych si připadal fakt jak magor. Tedy nabízí se otázka jakou náhradu sehnat a dát. Nemáte někdo tip, radu nebo zkušenost?
Koukal jsem na nějaké Číny a Androidem, které by splnili přehrání videa, připojení couvací kamery. Nic z toho samozřejmě není životně důležité, ale potěší to, když už tam ta kamera je.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Příspěvek od tornado1 »

Originál kamera s tím nikdy nebude fungovat
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
nonaim
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 03.03.2014 12:56
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Příspěvek od nonaim »

V té Praze to je asi celkem hardcore s těma RNSkama. Být tebou, tak tam žádnou Čínu necpu - nejen že to tam vzhledově nesedí, ale ani to mnohdy pořádně nefunguje. Šel bych buď do RCD510 (některé jsou i se vstupem na couvací kameru) anebo RCD310. Je otázka, jak moc feťák odliší RNS a RCD510, možná jo.

Navigovat tě může i mobil, jasně, nebudeš to mít na maxidotu, ale zase nebudeš pravidelně chodit k vymlácenému oknu ;)
Touran Východňár

MartinMatysek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 29.01.2017 23:50

Re: AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Příspěvek od MartinMatysek »

Tak jako na navigaci netrvám. Krká mne to, že tam je kamera a bez radia je mi k ničemu. Plus samozřejmě, pokud by tam byl displej, tak přehrát si nějaké video by bylo prima.
Tak to mne tedy dost zklamalo, že to s kamerou fungovat nebude :(.
A nemáte tedy někdo tip, jak to zabezpečit?

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Příspěvek od kubisz »

co to RCD 330G+? krom chybejiciho AF u RDS by to teoreticky mohlo splnovat cast pozadavku... navigace by se resila pres MirrorLink, kde ale teda funguje ted asi jen Sygic, nebo AndroidAuto s Waze... (kamera by mela fungovat origo) -edit: podle tornada nejde :-( ... ale jestli "fetka" rozlisi tohle od tamtoho, to teda nevim :-P
Naposledy upravil(a) kubisz dne 08.01.2018 19:44, celkem upraveno 1 x.
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO, RÁDIO - Výměna rádia

Příspěvek od tornado1 »

Kamera nefunguje origo!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Interier“