CLIMATRONIC - Ovládací motorky obr., opravy

Moderátoři: Chozin, alesino

Peckel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07.08.2012 08:24
Bydliště: Opava

Re: CLIMATRONIC - Ovládací motorky obr., opravy

Příspěvek od Peckel »

tak mas pravdu prepne se klapka na vnitrni cirkulaci. ale co cert nechtel tak prestala fungovat, tak se prepla a uz se nevratila a fouka mi to kdesi pod kapotu. diagnostika ukazala ze nefunguje klapka na vnitrni cirkulaci, klapka u spolujezdce a klapka u ridice.
Ted mam nalehavou prosbu. Za 3 tydny mam jet s rodinkou do recka a klima mi fouka vsude jen ne do kabiny. Nevite prosim o nekom sikovnem v okoli opava-ostrava kdo by me to opravil a za rozumnou cenu? Byl jsem v helleru a za ty prachy co chteli, bych jim tam to auto radeji nechal.

Uživatelský avatar
mikes2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: žamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIMATRONIC - Ovládací motorky obr., opravy

Příspěvek od mikes2 »

Zdravím,motorky jsem už taky měnil,ale teď mě to zlobí takto:venku teploto třeba 28C,pustím klimu na auto a v palubce se ta klapkan uzavře a nikam to nefouká,jenom sliším jak to tam hučí ale včechno je zavřené.Zmáčknu ekonom a klapky se otevřou a jeto ok. Když bylo venku kolem 20stupňů tak to chodí normálně.

Peckel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07.08.2012 08:24
Bydliště: Opava

Re: CLIMATRONIC - Ovládací motorky obr., opravy

Příspěvek od Peckel »

tak presne tohle mi to dela taky. problem je ze kdyz je venku 20stupnu tak klimu nepotrebuju :(

Peckel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07.08.2012 08:24
Bydliště: Opava

Re: CLIMATRONIC - Ovládací motorky obr., opravy

Příspěvek od Peckel »

Zdravim. Prosim vas muzete mi rict cislo dilu a nejaky popis jak se k nemu dostanu. Dik
Touran 2003 2.0tdi 100kw
Přílohy
20150622_171308-1.jpg

Uživatelský avatar
jasan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.08.2013 17:18
Bydliště: LnS

Re: CLIMATRONIC - Ovládací motorky obr., opravy

Příspěvek od jasan »

Peckel :arrow:
Přílohy
chyba 01810.jpg
Obrázek Touran 2008, 1.9 BXE 77kw

Peckel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07.08.2012 08:24
Bydliště: Opava

Re: CLIMATRONIC - Ovládací motorky obr., opravy

Příspěvek od Peckel »

Diky, ale to vim ze je spatny a chci ho vymenit a potrebuju poradit jak se k nemu dostanu. Jestli staci demontovat prihradku u spolujezdce a tam bude a nebo to je slozitejsi.

naretev
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.03.2015 16:15

Re: CLIMATRONIC - Ovládací motorky obr., opravy

Příspěvek od naretev »

mikes2 píše:Zdravím,motorky jsem už taky měnil,ale teď mě to zlobí takto:venku teploto třeba 28C,pustím klimu na auto a v palubce se ta klapkan uzavře a nikam to nefouká,jenom sliším jak to tam hučí ale včechno je zavřené.Zmáčknu ekonom a klapky se otevřou a jeto ok. Když bylo venku kolem 20stupňů tak to chodí normálně.

A už na to někdo přišel čím to je?

Peckel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07.08.2012 08:24
Bydliště: Opava

Re: CLIMATRONIC - Ovládací motorky obr., opravy

Příspěvek od Peckel »

naretev píše:
mikes2 píše:Zdravím,motorky jsem už taky měnil,ale teď mě to zlobí takto:venku teploto třeba 28C,pustím klimu na auto a v palubce se ta klapkan uzavře a nikam to nefouká,jenom sliším jak to tam hučí ale včechno je zavřené.Zmáčknu ekonom a klapky se otevřou a jeto ok. Když bylo venku kolem 20stupňů tak to chodí normálně.

A už na to někdo přišel čím to je?
no me to tak delalo taky, ale vymenil jsem motorek na cirkulaci vzduchu a vsechno je v pohode. ale ty uz si motorky vymenil, tak bych jeste zkusil vymenit jednotku climatroniku. ja to zkousel, ale delalo mi to porad to same, vymenil jsem ten motorek a ok, je k nemu dobry pristup, sunda se prihradka spolujezdce a je to. :wink:

pacholek007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.11.2007 22:33
Bydliště: kousek od Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIMATRONIC - Ovládací motorky obr., opravy

Příspěvek od pacholek007 »

Ahoj, také řeším problém s motorkem v158 a narazil jsem na dobry navod, jak to cele provezt. sice je to v polštině, ale i tak může pomoci.http://touranklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3636" onclick="window.open(this.href);return false;
Pacholek007

paveldan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.12.2015 18:54

Re: CLIMATRONIC - Ovládací motorky obr., opravy

Příspěvek od paveldan »

Ahoj

přidám svůj postřeh s touranem

topeni leva nebo prava strana mi nefungovala musela se sundat cela přístrojová deska a vyměnit servomorky V159 a V158
až to budete mit cele rodělane tak zkontrolujte i ostatní je jich tam celkem 5.

ja jsem to neudělal a odešel mi i ty ostatni parada deska zase dolu. takže preventivně všechny daji se sehnat do 1000kč druhovýroba nebo do 200-400 jeté.original 3500-4500

mazaji chyb ve vagu a nastaveni klapek je na nic nepomuže to .pokud e servomotorek ojety nepomuže to (je cely plastový životnost veli mala).tot moje zkušenost.

Pavel

crews1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 08.05.2014 23:53

Re: CLIMATRONIC - Ovládací motorky obr., opravy

Příspěvek od crews1 »

Ahoj,
Nedávno jsem koupil opět - už 3tího Tourana :-), ale přes všechny možný opravy, jsem u toho poprvé zaregistroval divné šramtání v palubce a po hledná zde jsem zjistil, že mám problém se servomotůrkama od climatronicu Touran 2005 2.0 TDi 103KW motor BKD, díky tomu, co jsem se zde všude možně dozvěděl, jsem zajel ke kamarádovi a napíchl mi to.
Potom to vypsalo toto:

2 závad nalezeno.
01809 - ovládací motor teplotní klapky vlevo (V158)

01274 - ovládací motor tlakové klapky (V71)

Může mi někdo prosím poradit kde přesně ty motůrky jsou?
Zde na fóru jsem našel, že V158 je někde u nohou řidiče a není tedy snad nutná demontáž celé palubky, ale u té druhé V71, jsem nějak nenašel kde by mohla být, max. na jiných fórech a někde i tady jsem snad viděl, že za kastlíkem spolujezdce? - stačí vyndat kastlík, nebo bude muset palubka stejně dolů?

Případně, jestli je někdo z okolí Slaného - nebo i Praha západ kdo by věděl prosím o radu a po domluvě bych rád i zaplatil za opravu.
Moc díky. Kuba

Kocour1980
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 10.02.2019 09:51

Re: CLIMATRONIC - Ovládací motorky obr., opravy

Příspěvek od Kocour1980 »

Ahoj, tak já se také přidám, pod palubkou mi také "cvaká" jeden ze zmíněných servomotorků :-( Je to někde vedle pravé nohy řidiče, ale zatím nevím přesně který motorek to je (jaké má označení,
(protože podle těch fotek na polském fóru se zdá že tam jsou dva vedle sebe...) Jen se ptám, není tu náhodou někdo z Prahy nebo blízkého okolí kdo už tuhle opravu buď podstoupil a dokázal by poradit jak na výměnu, a nebo kdo by ji za "rozumný peníz" udělal a také kdo by mi to napíchl na diagnostiku a s jistotou řekl který motor to je? Předem díky za odpovědi :-)

Odpovědět

Zpět na „Interier“