PŘÍSTROJOVKA - podsvícení

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
score
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 14.11.2014 20:02
Bydliště: Furth im Wald (DE) Olomouc

PŘÍSTROJOVKA - podsvícení

Příspěvek od score »

technický dotaz - když bych chtěl zrušit podsvícení pod poloDOTem, jde to? už blbě vidím na blízko a za tmy mám problém přečíst údaje na DOTu (spodní část) a chtěl bych (pokud tam je) zrušit jeho podsvícení
jen podsvícení displeje, za světla to není tak markantní, číslice jdou dobře rozeznat i při zapnutí světel, ale jak se setmí, mám s tím problém
počítám, že zezadu budou nějaký žárovky se světlovodivými plasty
ScOrE & MuScHi jezděj f černočerným Tuřínu od Crossů

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: PŘÍSTROJOVKA - podsvícení

Příspěvek od alesino »

podsvícení se můžeš maximálně stáhnout / jas / kolečkem nad ovladačem světel ...
já můžu v menu maxi dotu displej vypnout úplně ... smysl v tom ale nevidím ...
jas mám pernamentně stažený na minimum a vypínám i displej rádia / MFD2 / zbytečně oslňuje , ale při tom hraje , ovladat se dá přes multifunkce ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
score
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 14.11.2014 20:02
Bydliště: Furth im Wald (DE) Olomouc

Re: PŘÍSTROJOVKA - podsvícení

Příspěvek od score »

i když stáhnu jas podsvícení na minimum, pořád blbě čtu informace na displeji :-( holt starý oka, ale mám je rád a nový zatím nechci :-D proto mi jde jen o vypnutí podsvícení displeje, aby "svítily" jen data, ne pozadí který mi tam vytváří takovou "mlhu" přes kterou se mi čísla "rozpliznou" :-( je to blbý, že to nepřečtu, sice to k ničemu moc nepotřebuju, info o prázdný nádrži dostanu vrchním dílem DOTu a jestli je venku o stupeň nebo dva teplejš mě taky nevytrhne, ale často se na ty informace dívám (dojezd, kilometry, i ta teplota a čas) a štve mě má počínající krátkozrakost, na doktora to ještě nějakej pátek nebude, tak se to pokouším vyrovnat zhasnutím toho podvětlení
ScOrE & MuScHi jezděj f černočerným Tuřínu od Crossů

L4a2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 21.03.2011 21:49
Bydliště: Olomouc

Re: PŘÍSTROJOVKA - podsvícení

Příspěvek od L4a2 »

Já mám jiný dotaz... když zatopim v autě nebo v létě když je venku horko tak mi začne display jakoby "mizet". Podsvícení i data jsou nečitelná, nepomůže ani když dám svitivost na maximum. Jak se pristrojovka ochladí tak je vše opět o.k. Setkal se někdo s tímto? Děkuji.
Touran 1,6Tdi, 77kW, CAYC, 2011

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: PŘÍSTROJOVKA - podsvícení

Příspěvek od alesino »

vyměnit displej a pokud máš jen polodot , už bych asi uvažoval i budíkách s maxíkem ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
score
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 14.11.2014 20:02
Bydliště: Furth im Wald (DE) Olomouc

Re: PŘÍSTROJOVKA - podsvícení

Příspěvek od score »

su rád žes to tu nadhodil Aleši, jde bez větších problémů zaměnit poloDOT za maxiDOT? předpokládám že to pak bude chtít všechno překódovat a sladit, s tím bych musel za někým z vás nebo do servisu, ale jde to? zadní konektor je stejnej? kilometry se doéufám přestěhujou z ŘJ takže když koupím něco s větším náběhem km, tak o svý kilometry nepřijdu ;-)
ScOrE & MuScHi jezděj f černočerným Tuřínu od Crossů

turan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.01.2016 03:12

pohasínající maxidot

Příspěvek od turan »

Dobrý den pánové, mám takový dotaz. Mám v touranovi takový ten poloviční maxidot, který někdy svítí v pohodě a někdy se začne postupně od okrajů ztrácet, až na něm není téměř nic čitelné, druhý den nebo po dalším nastartování je vše zase OK. Nevíte čím by to mohlo být ? A ještě když jsem tu nevíte kde sehnat plastové lemy blatníků, nemyslím ty origo, ale nějaké podobné. Nikde v nabídce jsem je nenašel ( krom jedněch hnusných kovových). Nevíte jestli by tam nešly třeba z golfa?, těch je všude dost. Díky za info, kdyby byly nějaká fota lemů vůbec bych se nezlobil.....

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA - podsvícení

Příspěvek od kubisz »

zrušit podsvícení pod poloDOTem
z principu technologie toho zobrazovace si myslim, ze to nejde...respektive ne tak, jak zamyslel autor: svitit zustanou pismenka, zhasne podsviceni okolo...bude to uz nejaka varianta pixelove technologie zobrazeni a ta, krom OLED technologie, nesviti sama o sobe, ale potrebuje nejaky podsvit pod sebou...

lemy jsou dostupne trebas tu: http://www.ebay.com/itm/Wheel-arches-BL ... SwQiRUqYYz" onclick="window.open(this.href);return false;, ale vyfoceny na touranovi sem to nevidel...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: PŘÍSTROJOVKA - podsvícení

Příspěvek od Peťas »

Ty lemy v odkazu jsou jenom černá varianta těch chromovaných, co jsou běžně k sehnání. Na autě to pořádně nesedí a samy o sobě vypadají blbě.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Odpovědět

Zpět na „Interier“