PŘÍSTROJOVKA, KONTROLKY - Svítí kontrolka emisí

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
bauic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 30.12.2007 19:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: svítí kontrolka emisí

Příspěvek od bauic »

Zdravim chlapy,mam uplne stejny motor a stejny problem.Taky jsem s tim byl na diagnostice a vyjelo mi to spatnou zhavici svicku 3.valce(chyba v proudovem okruhu) a pak regulaci tlaku preplnovani(nad hranici regulace).Jinak kdyz mi to spadne do ekonomi rezimu pri predjizdeni,to bych se uplne rozpad.

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: svítí kontrolka emisí

Příspěvek od kat38 »

Tauič píše:ahoj všem, dnes jsem jel cestu 200km a zpět. 3x mi to spadlo do nouzového režimu, a při 4 nouzáku se resvítila kontrolka emisí! Pak to ještě asi 2x spadlo do nouzového řežimu. Vždy při jízdě do kopce, tedy při určitý zátěži motoru. Co by to mohlo být???
Už delší dobu, pozoruji při nastarotvání, že motor neklape tak, jak by dieslák měl. Nějak se mi to tam hádá. Před půl rokem, mi zjistili, že jeden vstřik bude špatný. Možná to bude od něho. Ten volnoběch prostě neběhá jak by měl.
S tím nouzákem se mi to už párkrát v minulosti přihodilo a nejhorší to bylo, když mi to spadlo při předjíždění... Celkem prekérka

Díky moc za tipy :)
Na 100% zanesený turbo,nic jinýho v tom nehledej,mam to taky,píše to překročení plnícího tlaku...Jakmile při zátěži překročíš 3000-3200 otáček...to už je turbo otevřený naplno tak to vypadne,mě to dělalo ze začátku tak jedno,dvakrát,než se to ohřálo,pak to bylo v poho,ale zhoršovalo se to,hlavně v zimě...ted když už nemrzne tak to zas udělá jedno nebo dvakrát...musim to nechat vyčistit,jsou tam nastavitelný lopatky,který se zanesou karbonem a jak se to sekne,tak to počítač vyhodnotí jako chybu...vypneš,zas nastartuješ a jede to normálně...klasika to snad mají všichni.

Uživatelský avatar
bauic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 30.12.2007 19:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: svítí kontrolka emisí

Příspěvek od bauic »

Zdravim chlapi,tak mam opravdu spatne turbo,vsude okolo mi maci olej,takze je to zly,ted schanim nekoho,kdo mi ho zrepasuje,co jsem tak koukal na netu,tak jsou to docela palky,ale coz se da delat.Byl jsem se schvalne zeptat u vw,co by stalo novy,tak na me vybafla castku 36tisic...hruza,asi se pujdu povesit.

Uživatelský avatar
Jirka_S
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: svítí kontrolka emisí

Příspěvek od Jirka_S »

U VW to bude drahý vždycky. Nejlevnější bude repas nebo koupit starší na vrakáči.
Nové mají za 22 tis v http://www.cc-autodily.cz/turbodmychadl ... del=TOURAN" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tauič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 19.09.2008 20:28
Bydliště:

Re: svítí kontrolka emisí

Příspěvek od Tauič »

takže jsem po úspěšné a hlavně levné opravě. Kontrolka už nesvítí a byla totálně zatuhlá regulace. Takže opět radost :)
Škoda Superb 3 combi 2,0 TDI L&K 2017, 140kw
VW Golf VI 1,2 TSI 2012, 63kw
VW Golf I cabrio 1,8i1991, 72kw

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: svítí kontrolka emisí

Příspěvek od kat38 »

Ahoj,jak to myslíš zatuhlá regulace? Byly zanesený ty lopatky,nebo něco jinýho?

Uživatelský avatar
Tauič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 19.09.2008 20:28
Bydliště:

Re: svítí kontrolka emisí

Příspěvek od Tauič »

Hele já tady těm věcem moc nerozumím. Každý mi tu dá za pravdu, že to je celkem častá závada u tdíček. Je to zatuhlé nějaké táhlo, které naklání (otvírá) lopatky v turbu. Stačí rozhejbat... Turbo samotné nešlo ven, takže nevím jak bylo nebo nebylo zanešené. Zatím jsem rád, že to je, tak jak to je. Bude-li se to opakovat, pak půjde ven a nechám ho celé pročistit
Škoda Superb 3 combi 2,0 TDI L&K 2017, 140kw
VW Golf VI 1,2 TSI 2012, 63kw
VW Golf I cabrio 1,8i1991, 72kw

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: svítí kontrolka emisí

Příspěvek od kat38 »

Jo to mi stačí,chápu,já vim jak to tam vypadá,takže to táhlo z toho podtlaku,možná budu mít to samý,protože to auto v německu dlouho stálo...no a problém se zhoršuje podle teploty,když mrzlo bylo to špatný ,ted když je pěkně tak to neblbne,takže ty lopatky to asi nebudou,díky.

Uživatelský avatar
bauic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 30.12.2007 19:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: svítí kontrolka emisí

Příspěvek od bauic »

Chlapi,tak uz mam repasy turba za sebou,hned jsem lehci o 10900kc,potreboval jsem ho pretesnit a navic jsem mel ulamane lopatky na rotoru.

m.puli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 31.01.2009 16:42

Re: PŘÍSTROJOVKA, KONTROLKY - Svítí kontrolka emisí

Příspěvek od m.puli »

ahoj ted jsem koupil tourana 1,9 77kw a hned se my posere , jedu tak maximalne 60km a netahne to a sviti -emise do dilny- diagnostika napsala zkrat na skrtici klapce jede 97,5 % no a nakonec jsme zjistily ze to je turbo v haji.takze nevite jak se tam k tomu dostat ze bych to nechal vycistit treba to pomuze.

slaytenic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 09.03.2009 11:47

Re: PŘÍSTROJOVKA, KONTROLKY - Svítí kontrolka emisí

Příspěvek od slaytenic »

Zdarec chlapi, mám 2.0 TDi 2004 a před dvěma dny se mně při jízdě (z ničeho nic-běžná jízda) rozvítila kontrolka motoru a hláška "Emise do dílny". Jelo to úplně normálně.
Včera to ještě pořád psalo a dnes ráno dojdu k auto a hláška nikde, kontrolka nesvítí. Auto šlape pořád stejně bez problémů.
Má cenu se tím zabývat nebo se na to vykašlat? Přemýšlím, že bych to aspoň napichnul a zjistil co to bylo.
Už se to někomu stalo?
VW Touran 2004 Highline, 2.0TDi 100kW, Blackmetal

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA, KONTROLKY - Svítí kontrolka emisí

Příspěvek od tornado1 »

napíchni to a zjistíš hned co to bylo
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

slaytenic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 09.03.2009 11:47

Re: PŘÍSTROJOVKA, KONTROLKY - Svítí kontrolka emisí

Příspěvek od slaytenic »

tak jsem to u kamoša napichl a jelikož měl asi starší typ softu Vag, tak jsem byl schopný načíst pouze ŘJ motoru. Výpis byl:

3 Nalezeny chyby:
16502 - Snimac teploty chladici kapaliny (G62) Signal prilis velky
P0118 - 000 - Neznámá chyba- v rozpracování - Sporadicky
18359 - Ventilator 2 chladici kapaliny (V177) tezky chod/blokuje
P1951 - 000 - Neznámá chyba- v rozpracování
18253 - Nactete pame? zavad elektroniky na sloupku rizeni (J527)
P1845 - 000 - Neznámá chyba- v rozpracování


zbytek jsem nebyl schopen zjistit. Nevim co ty chyby znamenají. Nemůžu to ani dohledat-amatér.
Víte někdo, co to je za chyby. Potřeboval bych nějaký výpis chybových kodů. Nebo jak zjistím co je příčina této poruchy.

Díky
VW Touran 2004 Highline, 2.0TDi 100kW, Blackmetal

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA, KONTROLKY - Svítí kontrolka emisí

Příspěvek od tornado1 »

viděl bych to na čidlo chladící kapaliny..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: PŘÍSTROJOVKA, KONTROLKY - Svítí kontrolka emisí

Příspěvek od alesino »

tady něco málo o kodu chyby ...
třeba to pomůže i někomu jinému ...
už to mám pocit na VW clubu šlo , ale ne v naší sekci ...
stačí jen zadat kod chyby a vyhledat ...
:arrow: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interier“