Passo dello Stelvio trip (druhá polovina července)

Pozvánky na různé akce a srazy v ČR

Moderátoři: matiass, ondrasim, VWMysak

Odpovědět
Uživatelský avatar
WenCZator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.05.2019 11:56

Passo dello Stelvio trip (druhá polovina července)

Příspěvek od WenCZator »

Ahoj lidé!

Hlásím se tu jako novej člen, nazdar! Koncem července se chystám na mou první větší cestu, rád bych s mým Ventem projel všem dobře známý průsmyk Stelvio. Plán je následující:

První den dojet do Innsbrucku, tam zakempit, prozkoumat okolí a přenocovat. Druhý den se chci vyšplhat na vrchol Stelvia, pokochat se výhledem, a sjet si tu zatočenou nádheru, směrem do Itálie. Poté zase nahoru, a zkoumat alpy. Google maps mi prozradily, že je tam v okolí spousta hezkých jezer a dalších "pointů", které by stálo za to navštívit. Rovnou by nemuselo bejt špatný dobýt i další průsmyk, passo dello Bormio, není to daleko. Tuhle část zatím nemám pevně naplánovanou, v případě že bych chtěl projet stelvio i bormio + ty jezera, asi by bylo fajn si to rozložit na dva dny, a někde v alpách zakempit. To by byl tedy druhý a třetí den, s tím, že čtvrtý den by byl ve znamení návratu do čech.

Má tu někdo s touto cestou zkušenosti? Jde mi hlavně o kempy - na internetu jsem našel jen hotová centra s programem pro celou rodinu na týdenní veget :-D dají se najít i kempy pro chudé? Stačí mi jen kus půdy na vztyčení stanu a možnost se opláchnout, nemám v plánu ztrácet čas lenošením v kempu :-) Jak je to s mým červencovým termínem, není to nesmysl? Jde mi o to abych na každém kilometru nepotkal peleton cyklistů..

Budu rád za každého kdo se podělí se zkušenostmi, a pokud se zde najdou další blázni co by jeli se mnou, tím lépe :-) pojedu s mým ventem z roku 1997, motor 1.8 aam, počítám s tím že polovinu kufru mi zabere gola, pár dalších cajků a náhradní díly, kdyby něco... :-D cesta je cíl.
Na rovince je rychlej každej, v zatáčkách se teprve láme chleba!
VW Vento mk3 1.8 AAM

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Passo dello Stelvio trip (druhá polovina července)

Příspěvek od milan000 »

Mám po evropě nalítáno hodně (nejen po ní) autem i jako baťůškář a se stanem nikdy žádnej problém. Kolikrát stačí zeptat se u stavení jestli můžeš přenocovat na louce ve stanu, a žádnej Ti neřekne ne. Jen nechat po sobě čisto. A i když rozbalíš stan kdekoliv mimo lidi, není to problém. Jen nedělat otevřený ohně.

Milan

Uživatelský avatar
WenCZator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.05.2019 11:56

Re: Passo dello Stelvio trip (druhá polovina července)

Příspěvek od WenCZator »

Milane diky, presne v to doufam, ale je fajn si od nekoho precist, ze to tak pri trose stesti a slusnosti funguje :-)
Na rovince je rychlej každej, v zatáčkách se teprve láme chleba!
VW Vento mk3 1.8 AAM

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Passo dello Stelvio trip (druhá polovina července)

Příspěvek od skacel99 »

Před pár lety jsme jeli po kempech Slovinsko,kousek Rakouska a Chorvatsko. Všeobecně jsou lepší malý kempy,je tam méně lidí,není tam bordel,je to levnější. Ale zas ne o moc. Ale prostě lepší atmosféra. Nevím,jak je to teď,ale 3 roky nazpět vyšla 1 noc pro 2 lidi s autem a stanem na cca 30€ +-5€.
V Alpách doporučuju nepodcenit spacáky,i v červenci tam v noci může jít teplota k nule.

Jedu tam poslední týden v červnu,ale do hotelu. Máme zaplacený 2 noci na Passo Tonale,2 noci v Bormiu a 2 noci v Livignu.Máme s sebou teda necelý 2 roky starou holčičku,tak to bude zajímavý :-D V plánu je teda tu celou oblast projet. V zimě to mám najetý,takže se těším nejenom na Stelvio. Dobrý je to všude. Třeba Passo Bernnina z Mořice směrem na Apricu je taky dobrý,stejně tak Passo Gavia by mělo být dobrý. Chci si udělat okruh Bormio-Ponte di legno,Aprica,Livigno,Bormio.

Jestli pojedeš z Innsbrucku přes Brenner ,doporučuju jet po staré silnici mimo dálnici. Je to docela pěkná klikatice údolím pod dálnicí přes pěkný vesnice a vyjedeš přímo v Brenneru. Ušetříš pár € za dálnici a ještě se trochu pokocháš. Ono defacto všude mimo dálnici se tam jede pěkně.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Passo dello Stelvio trip (druhá polovina července)

Příspěvek od 11mAjA11 »

Doporučím Mangart, Passo Pennes.
A hlavně podívej se na FB Alpinerodtrips, kluci mají projete snad všechny průsmyky co tam na pomezí IT / A jsou..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
WenCZator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.05.2019 11:56

Re: Passo dello Stelvio trip (druhá polovina července)

Příspěvek od WenCZator »

Hoši díky za tipy ;-) jak za tu klikatici co mě dovede k Brenneru, Mangart a Passo Pennes jsou pro mě cizí slova, mrknu na to :-) těch +- 30 eur za noc bych ještě bral, na internetu jsem našel jen samý honosný letoviska za pade a víc :-D nejspíš vyrazím na blind, a nocleh budu hledat cestou.

Skacel99: Taky hezkej plán, ať se vám s malou dobře cestuje :-) já jsem svobodnej a bezdětnej, takže žádná rezervace spaní, jen stan a spacák v kufru, a nějak to dopadne.. :-D
Na rovince je rychlej každej, v zatáčkách se teprve láme chleba!
VW Vento mk3 1.8 AAM

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Passo dello Stelvio trip (druhá polovina července)

Příspěvek od skacel99 »

Před 3 lety jsem takto na blind jeli Chorvatsko až do Dubrovníku a paráda.
Jestli budeš objíždět Brennerskou dálnici,tak je potřeba dobře koukat po cedulích,je to blbě značený. Z Innsbrucku vyjedeš normálně po dálnici směr Bolzano a asi po 3 km je za tunelem sjezd,myslím že číslo 3 na silnici číslo B182,pak se to stočí kolem benzínky a je to značený myslím na Matrei am Brenner.
Naposledy upravil(a) skacel99 dne 19.05.2019 20:02, celkem upraveno 1 x.

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Passo dello Stelvio trip (druhá polovina července)

Příspěvek od milan000 »

Jak psal skacel99, tak stará Brenerská cesta je fakt krásná

Milan

Uživatelský avatar
WenCZator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.05.2019 11:56

Re: Passo dello Stelvio trip (druhá polovina července)

Příspěvek od WenCZator »

Skácele, fakt díky za informace. :-) Odbočku na pc vidim, i tu cestu.
Na rovince je rychlej každej, v zatáčkách se teprve láme chleba!
VW Vento mk3 1.8 AAM

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Passo dello Stelvio trip (druhá polovina července)

Příspěvek od 11mAjA11 »

Ta cesta je luxusni a clovek musi fak byt ve strehu kdy sjet bo jak zapinka tak je v riti.
Loni sem tak jel i IT (chtel sem jet, abych neplatil prujezd a trochu si uzil cestu) no v puli meli fizlove auto storcem v nejake dedine a hnali vsechny na dalnici (uz na AT strane) - mozna tam byla nejaka havarka, ale byl sem nasrate jak kybel howen :mrgreen: ..

Passo Pennes sem objevil nahodou, pri vracecce ze sluzebky, projizdel sem v patek..tolik supersportu a placek sem na normalni silnici v zivote nevidel, Porschaky, Ferrari, Lamba, KTM, Nissany vsechno na co si pomyslis tam bylo v desitkach kusu..neskutecny zazitek..

Mangart je spise i o krasnych horach v Triglavu ale prujezd na nej je moc pekny..
Kaunertal je docela v pohode (placeny vjezd), je tam toho hodne na projeti..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Akce & Srazy“