EXTERIÉR, NOSIČE - Střešní lyžiny

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

Teki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.03.2009 12:51

EXTERIÉR, NOSIČE - Střešní lyžiny

Příspěvek od Teki »

:( zdravím, pred týždňom som kúpil Tourana 12/05 - som ním nadšený, ale chýbajú mi lyžiny na streche, zisťoval som že originál jedna lyžina stojí cca 300 €, našiel som na http://www.neumax.cz/kategorie/podelne- ... AN+5dr+MPV" onclick="window.open(this.href);return false; - "podélne nosiče na VW Touran" v cene 3910 Kč za obidve lyžiny. Nemáte s nimi niekto skúsenosti, resp. má ich niekto na streche (please foto)? aký je rozdiel medzi nimi a originálmi ? díky vopred :lol:

Uživatelský avatar
Jirka_S
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Lyžiny NEUMANN

Příspěvek od Jirka_S »

Ahoj.
Mám na svém Touranu dodělávané neoriginální podelné nosiče od http://www.stresninosice.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Originál je vzhledově hezčí, ale jinak jsou plně funkční a cenově to bylo někde jinde.

P.S.: Viděl jsem tady na foru nabízet origo na Tourana.

Jirka

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyžiny NEUMANN

Příspěvek od pali-MT »

mam na predaj origo .kontaktuj ma

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyžiny NEUMANN

Příspěvek od pali-MT »

vybavene :wink:

palok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.04.2009 13:49

Roleta kufra

Příspěvek od palok »

Pali, nemáš na predaj roletu kufra?

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyžiny NEUMANN

Příspěvek od pali-MT »

nemam

Devil67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 16.09.2014 17:34
Bydliště: Praha

Re: EXTERIÉR, NOSIČE - Střešní lyžiny NEUMANN

Příspěvek od Devil67 »

zdravím klubáci, mám dotaz ohledně hagus. Bratr má oktu tour 2010 v kombiku a má příčníky na hagusy (nevím jestli jsou posuvný), myslíte, nebo někdo víte, jestli půjdou použít na Téčko? Nemusel bych kupovat svoje a nemusel bych demontovat rakev z jeho. Koukal jsem na rozměry příčníků, podle nich by tam měl být rozdíl 20cm :roll: což se mi nezdá. Předem díky za info.
----------------------------------------
správa a údržba budov Zepter International s.r.o.
--------------------
VW Touran 1.4 TSI 103 kW 2008
VW Caddy 1.6 TDI 75 kW 2011

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: EXTERIÉR, NOSIČE - Střešní lyžiny NEUMANN

Příspěvek od alesino »

bohužel OII má o zmiňovaných 20 cm užší tyče ...
s kolegy jsme to vyřešili tak , že jsme koupili ty delší na téčko a na OII to nevadí a nevyčuhuje , patky zůstaly původní , za tyče Thule / samostatně / si řekli cca 800 kč za pár ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

stokly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.10.2014 08:41
Bydliště: Jihlava

Re: EXTERIÉR, NOSIČE - Střešní lyžiny NEUMANN

Příspěvek od stokly »

Devil67 píše:zdravím klubáci, mám dotaz ohledně hagus. Bratr má oktu tour 2010 v kombiku a má příčníky na hagusy (nevím jestli jsou posuvný), myslíte, nebo někdo víte, jestli půjdou použít na Téčko? Nemusel bych kupovat svoje a nemusel bych demontovat rakev z jeho. Koukal jsem na rozměry příčníků, podle nich by tam měl být rozdíl 20cm :roll: což se mi nezdá. Předem díky za info.
Ahoj!Bohužel tě asi nepotěším. Řešil jsem to s kolegou také. Fakt na tourana jsou delší. Asi to tam nějakým slušným způsobem nenatahneš.Pokud se pletu, opravte mě někdo mám tourana jen chvilku :wink:

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: EXTERIÉR, NOSIČE - Střešní lyžiny NEUMANN

Příspěvek od CentriFUGA »

Ano, na tourana jsou prostě příčníky poměrně dost dlouhé, takhle dlouhé nejsou ani na A6 a podobných autech, protože tam jsou hagusy na střeše a ta se zužuje (od spodu auta nahoru), zatímco touran je "krabička" a tak je nahoře skoro stejně širokej jako dole, tudíž musejí mkít hagusy tuším 135cm, zatímco běžná auat mají univerzály 120cm, já musím také objednat a koupím tyto, hliníkové, stříbrné a myslím za slušnou cenu:

http://www.nosice-stresni.cz/detail/pri ... ran-03-06/" onclick="window.open(this.href);return false;

Devil67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 16.09.2014 17:34
Bydliště: Praha

Re: EXTERIÉR, NOSIČE - Střešní lyžiny NEUMANN

Příspěvek od Devil67 »

tak toho jsem se obával, i když je to spíše jen o lenosti :smoke: zdemontovat rakev z jedněch příčníků a namontovat je na druhé, ale nic jiného stejně nezbyde. A cena je super, tak si asi napíšu ježíškovi, už se stejně začal vyptávat s čím má přiletět :lol: je pravda, že ty auta se směrem dozadu zužují a touran je krabicoidní... dík za konzultaci :good: Taky by bylo řešení vyhodit vzadu prostřední sedák a nacpat lyže tam, ale to se mi nechce... coby kdyby, jsou tam děti...
----------------------------------------
správa a údržba budov Zepter International s.r.o.
--------------------
VW Touran 1.4 TSI 103 kW 2008
VW Caddy 1.6 TDI 75 kW 2011

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: EXTERIÉR, NOSIČE - Střešní lyžiny NEUMANN

Příspěvek od CentriFUGA »

tak přesně to jsem dneska řešil, nechat doma prostřední zadní sedadlo, ale:

1. jedeme ve 4 lidech a komfort - hluk - by určitě trošku zhoršil podmínky cesty
2. to tam bude rachotit a zmenší se místo pro kufry
3. by mi ležela rakev doma ve sklepě :-D

Takže si je taky za 1500,- koupím a bude to nejlepší řešení, myslím, že ta cena je supr právě :-)
Kam jezdíš na lyže ? :-D

Devil67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 16.09.2014 17:34
Bydliště: Praha

Re: EXTERIÉR, NOSIČE - Střešní lyžiny NEUMANN

Příspěvek od Devil67 »

Koupím je, stejně budu dávat kola nahoru příští rok, tak mne to nemine. Je možný, že by jel i můj kluk, tak by vzadu bylo plno a musel bych brát rakev.
Kamarád má chatu nad Vrchlabím u Herlíkovic, tak buď tam nebo na Černou horu. Tam je zase klid a dobrý lyžování pro děti na Černý Boudě.
----------------------------------------
správa a údržba budov Zepter International s.r.o.
--------------------
VW Touran 1.4 TSI 103 kW 2008
VW Caddy 1.6 TDI 75 kW 2011

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: EXTERIÉR, NOSIČE - Střešní lyžiny NEUMANN

Příspěvek od CentriFUGA »

Černá Hora supr, Herlíkovice mě nenadchly, ale je to supr areál pro naučení dětí, ale pro mě to tam je jako rovina :-D
Já dám tradičně v lednu italské Alpy a v březnu rakouské Alpy :-) do Českých hor jezdím většinou už jen tak 1x kolem Váno abych vyzkoušel, že všechno funguje jak má :-)

Už jsme trochu :offtopic: , hlavně aby napadl sníh, loni i v Alpách žádná hitparáda :-)

Uživatelský avatar
jasan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.08.2013 17:18
Bydliště: LnS

Re: EXTERIÉR, NOSIČE - Střešní lyžiny NEUMANN

Příspěvek od jasan »

CentriFUGA: mas ty pricniky uz? jen jak je to s hlucnosti. Ja premyslim o techto, ale cena je o neco vyssi. Tata je ma na Outlanderu a fungujou.

http://www.obchodth.cz/718-pricniky-thu ... lniky.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek Touran 2008, 1.9 BXE 77kw

Odpovědět

Zpět na „Exterier“