DVEŘE, PANTY - Vychozené panty dveří

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: DVEŘE, PANTY - Vychozené panty dveří

Příspěvek od alesino »

jen u horního závěsu je pojistná matice poz.3 ...
pokud ti nejde vytáhnout , tak jej zkus pořádně promazat např WDéčkem
Přílohy
1.JPG
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: DVEŘE, PANTY - Vychozené panty dveří

Příspěvek od lipa »

Rozdíl v pantech: u vrchního pantu je čep pevně přitažen k pevné části pantu, čep se neotáčí při otevření dveří
u spodního pantu je čep vlisován do té části pantu, která se při otevření dveří otáčí, čep je otočný
Problém vidím v tom vrchním pantu. Pokud chceš dostat čep ven, nastříkej ho CONCOREM a nech cca 1h působit.
Povol o 1otáčku matici, nahřej pant horkovzdušnou pistolí, matici a čep něčím překryj,aby se nahříval pomaleji,
a pak do něho bouchni přes kus duralu,mosazi apd.,jen aby se uvolnil a matici s čepem nepoškodil. Musíš pracovat rychle, než se stačí prohřát i čep.
Matici vytoč a čep vyklepej.

Jen mi nejde do hlavy, jak mohl ten čep u 2007 tak rychle zatuhnout. :baseball:

mickeyn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 11.04.2009 10:29

Re: DVEŘE, PANTY - Vychozené panty dveří

Příspěvek od mickeyn »

Takže problém vyřešen.U vrchního pantu se čep vytáhnout nedá! Musí se vytočit matka a u spodního pantu spodní šroub na dveřích.Poté se celé dveře vyzvednou a panty zůstanou na autě.Vrchní čep jsem měl jako nový a spodní pant šel těžko až běda.Lámal jsem si hlavu co s tím když ani kladivo na vytlučení čepu nepomohlo.Demontoval jsem plasty u sloupku a celý spodní pant vymontoval,pak upnutí do svěráku a ranami jak z děla to konečeně povolilo a čep lezl ven.Byl celý orezlý,obrousil jsem ho a namazal měděnou vazelínou a o5 vše dal dohromady.Teď to šlape jak hodinky,krásně z lehka se to zavírá :good:
Profi odlak alu kol na renovaci ve firmě která toto dělá pro Ronal,Brabus,AMG atd. a tryskání granulátem po domluvě všeho možného. SZ


VW Touran T3 1.6 Tdi 77kw

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: DVEŘE, PANTY - Vychozené panty dveří

Příspěvek od lipa »

Skvělá práce. :good:

Odpovědět

Zpět na „Exterier“