SVĚTLA PŘEDNÍ - Automatické rozsvěcování, nastavení

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4767
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

SVĚTLA PŘEDNÍ - Automatické rozsvěcování, nastavení

Příspěvek od srotty »

Potřebuji poradit jak vypnout Vagem automat rozsvěcování světel po otočení klíčku v zapalování.Tuším ,že to bude v centr.elektrice ,ale ať jsem hledal jak jsem hledal nevidím to tam. Je to turan 1,9 Tdi 2003 Díky moc

soptik.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.03.2009 11:18

Re: automat.rozsvěcování

Příspěvek od soptik.cz »

09 - Centrální elektrika, kódování - 07 v bytu 0 odškrtnout bit 3 popř. bit 4

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4767
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: automat.rozsvěcování

Příspěvek od srotty »

Super,DÍKY,zkusím to.

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Automatické zapínání potkávacích světel.

Příspěvek od winsblack »

Ahoj, tak dneska jsem po koupi procházel touranka a nikde ani v návodě sem se nedočetl jak vypnout automatické rozsvícení xenonů už při zapnutém zapalování. Dost mi to vadí jelikož to namáhá baterku a díky tomu dost ztěžka točí. Popř jakou máte vy v turanku baterii uvažuji o 72Ah mám 2,0 TDI 103 kw plná palba. Za rychlé odpovědi předem děkuji...

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Automatické zapínání potkávacích světel.

Příspěvek od alesino »

když rychle tak rychle :lol: :lol: :lol:
vypneš to přes VAG , ale tím pádem i celé automatické svícení nejen při zapnutém klíčku ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické zapínání potkávacích světel.

Příspěvek od winsblack »

Klucí to automatcké svícení je dle mě taá hovadina jen byznys pro firmy co dělaj denní svícení a tak jako nikdy nejsem ve stresu tak abych zapomněl rožnout světla a když už se stane někd na mě blikne zkontroluji rožnu a je to zbytečné to tak hrotit a kolik se najednou uleví baterce :o)

Uživatelský avatar
Tauič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 19.09.2008 20:28
Bydliště:

Re: Automatické zapínání potkávacích světel.

Příspěvek od Tauič »

jestli ti to špatně točí za teplého motoru, tak to ti moc nepomůže, že vypneš automat na světla. "teplé starty" jsou problémem!!! Každopádně baterce se určitě uleví. :wink:
Škoda Superb 3 combi 2,0 TDI L&K 2017, 140kw
VW Golf VI 1,2 TSI 2012, 63kw
VW Golf I cabrio 1,8i1991, 72kw

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické zapínání potkávacích světel.

Příspěvek od winsblack »

No právě točí mi dlouho at je to studené či teplé chce to udělat pro kldi duše rozvody a podivat se na vstřik paliva při jednom. ikdyž co sem tak sondoval tak baterka má na PD -čkove motory taky velký vliv on prostě potřebuje šus ayb to roztočil :o) Jinak za studena tam něco poklepávcá v motoru mohlo by to bejt nadzvihatko ventilu nebo vstřikovač? nemte s tím někdo zkušenost

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Automatické zapínání potkávacích světel.

Příspěvek od alesino »

winsblack píše:No právě točí mi dlouho at je to studené či teplé chce to udělat pro kldi duše rozvody a podivat se na vstřik paliva při jednom. ikdyž co sem tak sondoval tak baterka má na PD -čkove motory taky velký vliv on prostě potřebuje šus ayb to roztočil :o) Jinak za studena tam něco poklepávcá v motoru mohlo by to bejt nadzvihatko ventilu nebo vstřikovač? nemte s tím někdo zkušenost
chce to na VAG a uvidíš ... jinak špatné teplé starty řeší tdifun.cz úspěšně softwarovou úpravou ... Ale začal bych tím VAGem ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Automatické zapínání potkávacích světel.

Příspěvek od T150 »

mam automatický svícení a startuju normálně ;-), žádnej problém
napřed zkontroluj baterku jestli neni před smrtí :D
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Automatické zapínání potkávacích světel.

Příspěvek od Pilotek »

Skus si od niekoho pozicat dobru baterku a uvidis ci sa to zmeni. Investicia do novej kvalitnej sa u tychto modernych aut vyplati - nielen problemy so startovanim, ale rozne chyby a hlasenia na displeji mozu prestat.

Klepotanie od motora (lepsie povedane z pomedzia motora a prevodovky) by mohol robit aj odchadzajuci dvojhmotovy zotrvacnik. Ale to je len taky tip - treba s tym zajst za skusenym mechanikom alebo klubakom.

Uživatelský avatar
onakvee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 15.07.2009 09:49
Bydliště: nekde na Záhorí
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické zapínání potkávacích světel.

Příspěvek od onakvee »

Alebo je ešte jedna varianta...daj si tam to US kodovanie ako mam ja a svetla zazinam az rucnou brzdou, resp.zaiahnem rucnu-nesvietia, povolim a zaznu sa....ale to chce ten spominany VAG

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické zapínání potkávacích světel.

Příspěvek od winsblack »

Ahoj díky všem za typy v úterý sem objednanej do autorizáku sice od škodovky, ale v pohodě dovolili mi si donést vlastní díly tak to snad nebude tolik bolet. Ohledně toho klepání motoru připadaj v úvahu jen nadzvihátka ventilů, vstřikovač na 4 válci je slabej , popř, že už nějaké tele dělalo rozvody a špatně to seřídili. Každopádně auto má najeto 166000 a servisku má do 108000 tak raději rozvody komplet i s pumpou vyměním a bude pokoj. Zároven nechám přestavit interval na 15000 nebo rok a dám plnou syntu pro PD motory.Jinak potřebuji poradit auto je komfortní a tiché jen mi šíleně vrže plast v kufru nevím kterej a úplně mi to leze na nervy jak takové vyrzání řešíte krom toho, že se vozíte v kufru :o)

Uživatelský avatar
Tauič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 19.09.2008 20:28
Bydliště:

Re: Automatické zapínání potkávacích světel.

Příspěvek od Tauič »

winsblack píše:Ahoj díky všem za typy v úterý sem objednanej do autorizáku sice od škodovky, ale v pohodě dovolili mi si donést vlastní díly tak to snad nebude tolik bolet. Ohledně toho klepání motoru připadaj v úvahu jen nadzvihátka ventilů, vstřikovač na 4 válci je slabej , popř, že už nějaké tele dělalo rozvody a špatně to seřídili. Každopádně auto má najeto 166000 a servisku má do 108000 tak raději rozvody komplet i s pumpou vyměním a bude pokoj. Zároven nechám přestavit interval na 15000 nebo rok a dám plnou syntu pro PD motory.Jinak potřebuji poradit auto je komfortní a tiché jen mi šíleně vrže plast v kufru nevím kterej a úplně mi to leze na nervy jak takové vyrzání řešíte krom toho, že se vozíte v kufru :o)
člověče mě to taky nějak klepe. Mam najeto 170 000km a na počítači mi taktéž ukazoval špatný vstřik (přesnosti nevím, takhle mi to řekli v servisu) S olejem a intervalem jen souhlasím. A co se týče toho vrzajícího plastu v kufru, tak i tento problém jsem řešii. U mě to byla dvířka v pátých dveřích na výstražný trojúhelník. Tak jsem tam nalepil molitanové těsnění co se dává do dveří či oken, zavřel je a už mám po klepání.
Škoda Superb 3 combi 2,0 TDI L&K 2017, 140kw
VW Golf VI 1,2 TSI 2012, 63kw
VW Golf I cabrio 1,8i1991, 72kw

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Automatické zapínání potkávacích světel.

Příspěvek od lecram »

onakvee píše:Alebo je ešte jedna varianta...daj si tam to US kodovanie ako mam ja a svetla zazinam az rucnou brzdou, resp.zaiahnem rucnu-nesvietia, povolim a zaznu sa....ale to chce ten spominany VAG


Presne o tom to je vsetci spekuluju nad svietenim a americky systém akoby ani u nas neexistoval,zatiahnem rucnu a je tma povolim po nastartovani a ideme z kopca to Ti este nikto neporadil?

Odpovědět

Zpět na „Exterier“