SVĚTLA PŘEDNÍ - Bi-xenony a dálková světla

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

Agent0019
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 05.06.2009 18:52

SVĚTLA PŘEDNÍ - Bi-xenony a dálková světla

Příspěvek od Agent0019 »

Zdravim. Chcel by som sa spytat ako ma touran riesene dialkove svetla ked ma bi-xenony. Uvediem 2 priklady:
1. Bi-xenonova vybojka ktora ma clonu a ked sa zapnu dialkove svetla tak sa clona uplne dvihne a rozsvieti sa este dalsia ziarovka do dialky ako je to napriklad u golfov
2. Bi-xenonova vybojka ktora ma clonu a ked sa zapnu dialkove svetla tak sa clona uplne dvihne a to je vsetko
Dakujem.
Touran 2.0TDI 110kW DSG 2019

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Touran-Bi-xenony a dialkove svetla

Příspěvek od T150 »

tak já mam typ č. 1 ;-)........zvedne se klapka a ještě se rozsvítí další žárovka ve vedlejším světle
a ted mi řekni když je typ č.2 tak co má v tom vedlejším světle??
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Agent0019
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 05.06.2009 18:52

Re: Touran-Bi-xenony a dialkove svetla

Příspěvek od Agent0019 »

neviem, preto sa pytam ale ja myslim toho noveho tourana co sa vyraba teraz. Pokial su tam len xenony bez automatickeho nastavovania a bez natacania tak tam je aj to svetlo (viz foto: http://www.netcarshow.com/volkswagen/20 ... per_01.htm" onclick="window.open(this.href);return false; ). Alebo pototom b-xenony s automatickym nastavenim a natacanim do zakruty a tam je vedla bi-xenonu zrejme smerovka (viz foto: http://www.vw.sk/touran/gallery/popup_g ... =800&h=600" onclick="window.open(this.href);return false; )
Touran 2.0TDI 110kW DSG 2019

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Touran-Bi-xenony a dialkove svetla

Příspěvek od T150 »

ajo tak te má ty světla trochu jinak řešený to jo .....ale myslim si že ten první odkaz nejsou xenony jelikož to nemá ostřikovač ;-) a ten k origo xenonu musí byt vždy, a automatické vyrovnávání taky vždy.....jsou to jen světla s čočkou.......a tim se to asi vysvětluje.....myslim že už dělaj jen jeden typ xenonu kterej svíti jak potkávačky tak dálkovky a ten typ co mam ja už zavrhli :D
takže pro novýho tourana je správně asi bod 2 jak jsi psal 2. Bi-xenonova vybojka ktora ma clonu a ked sa zapnu dialkove svetla tak sa clona uplne dvihne a to je vsetko
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Agent0019
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 05.06.2009 18:52

Re: Touran-Bi-xenony a dialkove svetla

Příspěvek od Agent0019 »

Jj, 2jka je spravne, dnes som vydel jedneho zaparkovaneho tourana s bi-xenonmi tak som si to kukol a je tam bi-xenon a ziarovka, ktora je blizsie ku stredu auta je smerovka
Dakujem za objasnenie
Touran 2.0TDI 110kW DSG 2019

Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Touran-Bi-xenony a dialkove svetla

Příspěvek od Tomáš »

Ty světla,co jsou na té první fotce,kde je jedna čočka(tlumené světlo) a jedna klasická parabola(přídavné dálkové světlo) nejsou xenonové světlomety,ale jen obyčejné halogenové,pod čočkou je jen halogenová žárovka.Tlumená halegenová světla svítí stále a v okamžiku,kdy přepnete na dálková se k nim přisvítí ještě ta přídavná dálková světla,pod kterými jsou blikače.Jo a ty ostřikovače se dělají i na tyto halogenové světlomety,ale asi až od určitého stupně výbavy.Já mám Tourana 1.9TDi r.v.2007 Trendline s těmito halogenovými světlomety a ostřikovače tam mám.

Uživatelský avatar
jakub172
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.06.2009 22:39

Xenony - prerobenie

Příspěvek od jakub172 »

Ahojte, mam tourana 03 a chcel by som na nom mať xenony, je to velka robota alebo da sa to zvladnut, pripadne kolko asi tak vydu original xenonove svetla????

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Xenony - prerobenie

Příspěvek od alesino »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 3&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Agent0019
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 05.06.2009 18:52

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ - Bi-xenony a dálková světla

Příspěvek od Agent0019 »

no a este jedna otazka: ake ma spiatocky? len jedna na pravo? alebo 2 aj aj? ako to v noci svieti?
Touran 2.0TDI 110kW DSG 2019

Libis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.03.2009 15:52

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ - Bi-xenony a dálková světla

Příspěvek od Libis »

Zdravím, kúpil som origo. bi-xenony na môjho Tourana 2006 a potreboval by som poradiť ako sa dajú zapojiť keď tam mám teraz klasiku H7+H7. Problém je v tom, že nepasuje konektor (starý má 9 káblov a nový 11) a ďalší problém je, že mi chybujú senzory na nápravách na automatické nastavovanie. Dá sa to nejako obísť ? Nové konektory som už kúpil, len ako ich zapojiť ? Za každú odpoveď ďakujem.

Agent0019
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 05.06.2009 18:52

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ - Bi-xenony a dálková světla

Příspěvek od Agent0019 »

Mo neporadim ale ked nebudes mat senzory tak ti to bude zrejme blbnut a budu ti svietit uplne najnizsie. A potom neprejdes na STK lebo xenony musia mat automaticke nastavovanie a ostrekovace svetiel
Touran 2.0TDI 110kW DSG 2019

szwed
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 08.11.2009 17:12

předělání bixenonů místo h7 touran

Příspěvek od szwed »

Zdravím, chci se zeptat jestli při předělání h7 na originálních bixeny jde nějak vyřešit naklápění světel přes kolečko.
Slyšel jsem , že to jde záměnou motorků z h7 do bixenonu , ale ten motorek má úplně jiné uchycení...
Pak tu někdo psal o přestřižení jednoho drátku , ale to se mi moc nezdá...
Nemáte to někdo udělané , popř. prosím o radu jak na to.
Děkuji

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: předělání bixenonů místo h7 touran

Příspěvek od jarod78 »

Asi mi to dnes nepali ,ale ty chces predelat H7 na bi-xenony ,alebo naopak. :?:

szwed
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 08.11.2009 17:12

Re: předělání bixenonů místo h7 touran

Příspěvek od szwed »

jarod78 píše:Asi mi to dnes nepali ,ale ty chces predelat H7 na bi-xenony ,alebo naopak. :?:

H7 na bixenony-

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 614
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: předělání bixenonů místo h7 touran

Příspěvek od lecram »

a kolko beries za prerobenie,mal by som zaujem na tri auta, ale urcite to budu bixenony.

Odpovědět

Zpět na „Exterier“