SVĚTLA PŘEDNÍ - Bi-xenony a dálková světla

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ - Bi-xenony a dálková světla

Příspěvek od pratonda »

Po delší době jsem jel za tmy a bez dálkovejch jsem skoro neviděl dál než na deset metrů.Mám bix a pravý světlo osvětluje prostor normálně rozptýleným kuželem,ale levý svítí max. deset metrů před auto a osvětlený prostor je jako podle pravítka různě ohraničený.Když se na světla podívám proti výloze krámu nebo jen okem do světel,žádnej rozdíl nevidím.Když tak nad tím špekuluju,od doby co jsem tam dal Can-bus diody,nižší péra,tak jsem za tmy nejel.Tyhle dva aspekty s tím asi nebudou mít souvislost,ale poraďte.Možná to vypadá,jako by se neodkryla celá čočka,nebo tak něco.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ - Bi-xenony a dálková světla

Příspěvek od alesino »

:arrow: pratonda ...
zajeď na STK tak ti to přeměří a eventuelně doštelují , jen pozor na některé odborníky se šroubovákem na STK , mě tak urputně šteloval a šteloval až prasknul stavěcí plast co natáčel parabolu na bývalém Polu ...
další odborník mi na Touranu napsal do lehkých závad na STK stav světlometů jen proto , že údajně po zapnutí klíčku a světel se nezkalibrovaly xenony ...
ale to jsem psal už loni v jiném tématu ...
koukni jestli ti náhodou nezačal trochu " červenat " to by byl za chvíli po smrti ...
jinak bixenon by se měl po každém nastartování motoru a zapnutí světel zkalibrovat do dolní a pak horní polohy , vyzkoušej a uvidíš , jinak pak na VAGínu a udělat test akčních členů ...

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ - Bi-xenony a dálková světla

Příspěvek od T150 »

aleši to jo s tou kalibrací po startu ale mam pocit že když mi měnili podvozek tak mi právě štelovali i xenon aby mi svítili správně., aspo to u klokana tvrdili ............takže pratondo zkontroluj to ;-)
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ - Bi-xenony a dálková světla

Příspěvek od pratonda »

Nahoru,dolu valej obě.K čemu je ten snímač nad levým předním ramenem s ním spojenej tyčkou?Nemůže tam bejt souvislost?Furt mě nejde do hlavy,jestliže to má souvislost se snížením,proč to paralizovalo jenom jedno světlo.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ - Bi-xenony a dálková světla

Příspěvek od pratonda »

Tak jsem se dostal konečně k tomu seřízení.Podle diagnostiky a takovýho toho porichtunku,co se to podle něj šteluje to bylo v pořádku,ale ve skutečnosti se to nedalo.Poštelovali jsme je malinko vejš,což se moc nelíbilo diagnostice,která to nechtěla uložit.No nakonec se povedllo,jen to hlásí chybu,ohledně kalibrace.Asi to tím,že se naštelovaly nedojede při kalibraci do krajních poloh.V noci zkoužka v provozu a je to OK-ani nikdo neblikal,že bych oslňoval,takže uvidím za rok na STK co na to řeknou.Štelovali se vejš jenom nepatrně,tak to snad projde,když ne poštelujem znova.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
Tauič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 19.09.2008 20:28
Bydliště:

SVĚTLA PŘEDNÍ - Automatická kalibrace xenonů

Příspěvek od Tauič »

Ahoj všem, může mi někdo poradit co dělat nebo jak postupovat při tomto problému? Při startu se automaticky kalibrují xenony. Mě se nyní však kalibrují i během jízdy. Přejetí hrbolů či nerovností, nebo prudký odpych třeba na dvojku, tak vidím jak se mění náklon světel a vzdálenost osvětlení. Připadá mi, že čidlo z nápravy neustále snímá polohu nápravy a pak dává signál světlům a ty na to reagují a někdy až přehnaně, kdy dokážou osvítit panelák do 3 patra... Díky za rady
Škoda Superb 3 combi 2,0 TDI L&K 2017, 140kw
VW Golf VI 1,2 TSI 2012, 63kw
VW Golf I cabrio 1,8i1991, 72kw

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ - Bi-xenony a dálková světla

Příspěvek od T150 »

ja si myslim že se nakláněj i během jizdy, aby neoslnovali protijedoucí auta třeba když jedeš do kopce......ale 3 patro paneláku to už je trochu moc :D
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Langi8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 28.11.2007 21:30
Bydliště: Pěnčín u LBC

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ - Bi-xenony a dálková světla

Příspěvek od Langi8 »

Pořebuji poradit - na mém T mám bi-xenonová světla a dnes jsen zjistil, že levé světlo nesvítí tak jasně bíle jako pravé - jakoby zčervenalo. Nevíte někdo co to je??
Pokud bude potřeba výměna, jaký typ v"žárovky"tam je, popř. poměr cena / kvalita.
Mám 8/2006,2.0 TDI, 125kw.
Díky všem.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ - Bi-xenony a dálková světla

Příspěvek od alesino »

načervenala barva - výbojka těsně před smrtí :roll:
doporučuji vyměnit obě - kvůli stejné intenzitě ...
tvůj typ je D2S 12V/35 W ... pokud tedy nemáš facelifta , ale ten ještě v 08/2006 nebyl ...
máš tato světla ?
1.jpg
1.jpg (4.62 KiB) Zobrazeno 5000 x
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Pavel 1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.03.2012 08:01
Bydliště: Habrek Ledeč nad Sázavou

ELEKTRO přední světlo- kalibrace Bixenon

Příspěvek od Pavel 1974 »

Zdravím nějak se mi pokakalo přední světlo před spolujezdcem. Jde o xenon s naklápěním a natáčením v zatáčkách. Ten před spolujezdcem po nastartování se ani nehne a svítí dost nízko. Prosím o radu. Děkuji.

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: přední světlo

Příspěvek od pratonda »

Zkusil bych pojistky,buď pod volantem pozice 13,nebo v motorovým prostoru F38(dle seznamu pojistek z topicu níže).Pokud ani tam nebudeš úspěšný,diagnostikou se pokusit o základní nastavení světel,jinak zřejmě motor naklápění KO.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Pavel 1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.03.2012 08:01
Bydliště: Habrek Ledeč nad Sázavou

Re: přední světlo

Příspěvek od Pavel 1974 »

Diagnostiku bohužel nemám podívám se tedy na pojistky teď jsem koukal že se natáčí ale nenaklápí. Auto jsem přivezl v pátek ze servisu kde dělali kontrolu a výměnu olejů a filtrů. Před tím vše fungovalo. Mohu vyndat všechny pojistky postupně? Nevymažu nebo nepoškodím něco?

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: přední světlo

Příspěvek od pratonda »

Pokud to bylo na olejích,bylo to spojeno s PC,kůli nastavení intervalu další výměny,zastavil bych se u nich na diagnostiku znovu a udělat základní nastavení světel(mohlo se něco nedopatřením,přihodit) .Pokud motorek vede do stran a ne výšky,pojisktou to asi nebude,ale pokud se do toho dáš,tahal bych jen ty spojené se světly(dle schématu) a ne všechny.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Pavel 1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.03.2012 08:01
Bydliště: Habrek Ledeč nad Sázavou

Re: přední světlo

Příspěvek od Pavel 1974 »

No cesta do servisu je asi to nejlepší. Měnili i jakési čidlo auto špatně chytalo teplé. Takže na diagnostice to měli. Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: přední světlo

Příspěvek od alesino »

diagnostika jistě napoví , udělat test akčních členů , možná budeš mít stejný problém popisovaný v topicu passat 3C , kde měli nějaký problém přímo ve světle , nevím přesně , pohledám topic ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Odpovědět

Zpět na „Exterier“