DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

maxb3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 01.07.2012 09:41

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od maxb3 »

Zdravím všechny, kterým se objevil problém s nefungujícími dveřmi u Touranu.
Já mám stejný problém. Je to horší tím, že dveře neodemknou, nejdou otevřít z vnitřní strany, takže je nemohu otevřít, tudíž ani rozebrat tapecír. Aby toho nebylo málo, jsou to dveře u řidiče, dost velkej opruz.
Budu štastnej za radu, zda jdou dveře nějak nouzově otevřít, nebo to nějak rozebrat.
Dík.maxb3

mickeyn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 11.04.2009 10:29

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od mickeyn »

Zkus sednout do auta zevnitř tahat za kliku a zároveň otevírat centrálem,me to u zadních levých funguje
Profi odlak alu kol na renovaci ve firmě která toto dělá pro Ronal,Brabus,AMG atd. a tryskání granulátem po domluvě všeho možného. SZ


VW Touran T3 1.6 Tdi 77kw

mickeyn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 11.04.2009 10:29

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od mickeyn »

prosím o pomoc,blbne mě na zadních levých dveřích zámek při odemykání viz.začátek vlákna. mám to rozebraný ale zaseknul jsem se na vyndání zajištení skla tím otvorem v plechu jak to vyndat jsem v koncích s nápadem
Profi odlak alu kol na renovaci ve firmě která toto dělá pro Ronal,Brabus,AMG atd. a tryskání granulátem po domluvě všeho možného. SZ


VW Touran T3 1.6 Tdi 77kw

Uživatelský avatar
dadanona
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2010 16:06
Bydliště: Jižní morava

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od dadanona »

při odemknutí se neodemknou dveře u řidiče ostatní ano. Jdou odemknout pouze klíčem. Zamknou se normálně. Potom někdy zase odemknutí funguje normálně ale při zamknutí se rozsvítí na půl minuty dioda ve dveřích a pak se normálně rozbliká. Alarm funguje normálně. Dle manuálu ta dioda signalizuje závadu na centrálním zamikání. Neví někdo co to je za závadu. Jestli to náhodou není mikrospínač v centrálu u zámku. Dík. :158:

Uživatelský avatar
frenk67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.11.2011 18:02

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od frenk67 »

Dobrý den, ačkoli jsem si nemyslel při nedávném čtení tohoto vlákna, že se mne tento problém vyskytne - už ho mám, jak kdybych si ho přivolal. Přední dveře spolujezdce nejdou otevřít DO ani kličkou zevnitř. Klička nechodí jak by měla - jako by ve vnitř něco drhlo. Chci se na dveře podívat jak je velice dobře popisováno v úvodu tohoto vlákna, ale bez otevření dveří to snad ani nepůjde. Zkoušel jsem vše co je na čtyřech stránkách dopuručováno a nic.
Nevíte jak dveře otevřít abych je mohl rozebrat. Předem děkuji za rady .....

Uživatelský avatar
dadanona
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2010 16:06
Bydliště: Jižní morava

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od dadanona »

Tak zámek už zase nějakou dobu funguje normálně tak jak má. Sdělal jsem patici co jde od dveří do A sloupku a vyšlíchal jsem ji kontoxem byla troch vlhčí. To frenk to má horší to mně jdou otevřít dveře když to náhodou nefunguje aspoň klíčem manuálně. Ale více tento problém řeší na foru Golf V,:fool:

jarda urban
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 01.05.2013 11:38

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od jarda urban »

Zdravim. Jsem tu nováček-mám tourana 1,9tdi 74kw rok 2004 nicmeně mam problém s kufrem.zastavil jsem a zničeho nic se mi odemkl kufr-když ho opět zavřu tak se mi do 5ti sekund opět otevře.zkoušel jsem rozebrat mikrospínač u otvíraní kufru-ten jsem proměřil a odzkoušel a je funkční..pak jsem vyndal zámek a do patice vedou 4 vodiče.když jsem je proměřoval (prozvonil) tak jsou všechny průchozí...a to by asi nemělo být???děkuji za radu..

Uživatelský avatar
ronej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 12.11.2008 20:52
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od ronej »

Ahoj kluci, tak se mi někdo chtěl dostat do auta. Vyloupl krytku u řidiče a jak zjistil že se jedná skutečně o záslepky, tak se pokusil silou stlačit okno do dveří. To se mu naštěstí nepovedlo. Jenže já otevřel okno a bác, už bylo ve dveřích. Naštěstí jsem sehnal plastové vodítko v Autorykl za 150 Kč, bylo to levé. Krytku jsem koupil origo 290,- a nalakoval. No jenomže jak jsem záslepku s krytkou montoval nazpět, tak něco do dveří spadlo. Držák zevnitř ne, záslepka šla normálně dotáhnout a zajistit. Dělal jsem to několikrát a nikdy se nic nestalo, je tam ještě něco, co by mohlo spadnout?
Dík za rady.
R.

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od lipa »

:mad3: ...bych tomu pacholkovy ty ruce hned usek, to by hned bylo vidět kdo je co zač ( slušným bezrukým se omlouvám).

Uživatelský avatar
dadanona
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2010 16:06
Bydliště: Jižní morava

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od dadanona »

Nevíte někdo jak otevřít zadní dveře, když přestal fungovat zámek. Už dva dny cvakám centrálem a nic. jenom dvakrát cvakne a nic. Tapcírunk se podařil sundat i se zavřenýma dveřma pří vysazaných sedačkách, ale zámek je přišroubovaný z boční strany takže bez otevření dveří ho stejně nevydělám. Dík za radu.

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od lipa »

To samé se mi stalo u PP dveří :evil:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=259&t=108010" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
dadanona
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2010 16:06
Bydliště: Jižní morava

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od dadanona »

Dík za radu. Zámek už mám obědnaný tak uvidím jak dojde jestli to půjde taky odvrtat na těch zadních dveřích. Ale doufám že do té doby než dojde tak aspoň jednou cvakne dobře aby šel odmontovat normálně. :)

mulder6018
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 15.06.2013 06:59

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od mulder6018 »

Zdravím všechny. Nevím si rady s problémem u dveří kufru. Při odemknutí auta dálkovým ovladačem všech dveří, se mi na palubním počítači rozsvítí, že jsou dveře od kufru otevřeny. Děkuji za každou radu co tady napíšete.

mulder6018
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 15.06.2013 06:59

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od mulder6018 »

Dá se někde sehnat manuál na výměnu zámku u zadních dveří v kufru u TOURANa z roku 2005.

kochin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 31.01.2011 16:20
Bydliště: Třebíč

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od kochin »

ahoj, sháním - vnější kliku 5-tých dveří touran 04. díky

Odpovědět

Zpět na „Exterier“