OSTŘIKOVAČE SVĚTEL - Zamrznutí

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

OSTŘIKOVAČE SVĚTEL - Zamrznutí

Příspěvek od winsblack »

Dobrý den kolegové. chci se zeptat jak fungují ostřikovače světlometů? Měls jsem problem , moje kapalina zamrzla ted to povolilo už opět ostřikuji ale nefunguji mi ostřikovače svetel ani nevyjedou . je tam nějaké čidlo co hlídá množství že když je málo tak třeba to ostřikne jen čelní sklo a světla ne? sem to zkoušel nastartoval motor rozsvítil světla ostřiknul čelní sklo a světlomety zustaly suché. Nevíte kde je problém?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: ostřikovače světel

Příspěvek od alesino »

zdar ...
tady máš popis jak by měly fungovat ... je k nim i vlastní motorek v nádržce na kapalinu ostřikovačů ... asi to budeš mít ještě pořád zamrzlé ... aby ses k nim dostal musíš demontovat plastový podběh a pro více místa jsem sundával i kolo ... ale já myslím že je to ještě v přívodních hadičkách přimrzlé ... ono to povolí :lol: :lol: :lol:
Přílohy
1.JPG
2.JPG

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: ostřikovače světel

Příspěvek od winsblack »

díky za radu. ted to nechám bejt až po ježíškovi se do toho pustím :o)

matesik01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 19.03.2008 20:05
Bydliště: Slovakia

Re: ostřikovače světel

Příspěvek od matesik01 »

alesino píše:zdar ...
tady máš popis jak by měly fungovat ... je k nim i vlastní motorek v nádržce na kapalinu ostřikovačů ... asi to budeš mít ještě pořád zamrzlé ... aby ses k nim dostal musíš demontovat plastový podběh a pro více místa jsem sundával i kolo ... ale já myslím že je to ještě v přívodních hadičkách přimrzlé ... ono to povolí :lol: :lol: :lol:
Ahoj,

mam podobny problem, voda v ostrekovacoch zamrzla a uz sa aj rozmrazila, no bohuzial ostrekovace svetiel nevychadzaju a neostrekuju. Pozeral som poistky a ta je OK.
VAG vypisal - Rele ostrekovacov svetlometov - J39 (preruseni/skrat na kostu)

Neviem ako dalej, mate nejake napady.
Dik

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: ostřikovače světel

Příspěvek od Pilotek »

A pred zamrznutim ostrekovace fungovali? Ak ano, zrejme si nenasiel spravnu poistku - prejdi POZORNE radsej vsetky - jednu po druhej (pri odpojenej baterii) a najlepsie nielen zrakom - aspon prepiskat multimetrom (staci z hypermarketu za 250 korun byvalych).

Ak nic nenajdes, to rele si nasiel a skontroloval/skusil ine?

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: ostřikovače světel

Příspěvek od winsblack »

Ahoj tak ostřikovače na světla mi stále nejdou ještě zkusím tu pojistku. co mě ovšem nejvíc trápí je přimrzání ostrikovačů at už předních tak hlavně zadního. Kapalinu leju od čerpačky nějakou na -33 potom sem zkusil z autokelly -40 . Ráno mi ostrikovače nejdou jak jedu do práce tak se teplem zmotoru rozjedou přední ale zadní stále mrtvý. Příčinu bych možná viděl i v nadměrnem zašpinění zadní části vozidla. zkusím namontovat zástěrky a uvidíme jestli to pomůže...

Uživatelský avatar
Rob187
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.12.2007 20:23
Bydliště: Jeseníky

Re: ostřikovače světel

Příspěvek od Rob187 »

Alešku, potřebuji sehnat 1 a 2 z toho obrázku. Déj radu .Dííííííííííííííííííííííííííík

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: ostřikovače světel

Příspěvek od alesino »

tak tady bych to viděl asi jen na originál ... ta tryska je stavitelna pomocí takových zoubků , ale jak jsem už koukal krytka pouze a jen na Tourana na nic jiného nepasuje a s tryskou to bude asi stejné ... zítra ti kouknu do ETKY na přibližné ceny / cca / ...

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: ostřikovače světel

Příspěvek od alesino »

winsblack píše:Ahoj tak ostřikovače na světla mi stále nejdou ještě zkusím tu pojistku. co mě ovšem nejvíc trápí je přimrzání ostrikovačů at už předních tak hlavně zadního. Kapalinu leju od čerpačky nějakou na -33 potom sem zkusil z autokelly -40 . Ráno mi ostrikovače nejdou jak jedu do práce tak se teplem zmotoru rozjedou přední ale zadní stále mrtvý. Příčinu bych možná viděl i v nadměrnem zašpinění zadní části vozidla. zkusím namontovat zástěrky a uvidíme jestli to pomůže...
pokud máš vyhřívaná sedadla + ostřikovače světel tak máš zřejmě i tzv. winterpaket ve kterém jsou i vyhřívané přední ostřikovače ... když sundáš zespod kapoty krytky tak k nim vedou dráty ... a k tomu zadnímu zamrzlému ostřikovači , spíše bych to viděl ještě na zbytek letní směsi , přeci jen to je metrů a metrů od čerpadla přes celé auto až k zadnímu ostřikovači ... ono stačí když pak bude ostřikovat zkusit jestli už to voní po lihu a má směs modrou barvu ... nejjednodušší řešení - ale nepít :lol: :lol: :lol: to není CURACCAO :lol: :lol:

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: ostřikovače světel

Příspěvek od alesino »

takže jsem prohledával forum a díky Tomášovi našel odkaz na schéma pojistek ...
pozice č.48 - 20A pojistka - žlutá ...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=155&t=89668" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: ostřikovače světel

Příspěvek od alesino »

:arrow: ROB ... číslo dílu trysky na ostřikovač 1T0 955 103 - levá , 104 - pravá , cena dle ETKY cca 10 Euro ...
krytka ostřikovače je k dostání i v barvě 1T0 955 109 - levá , 110 - pravá , ale cenu mi to neukazuje ...
Snad ti aspon toto pomůže ... ale nějaká šílená palba to nebude ...

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: ostřikovače světel

Příspěvek od alesino »

:arrow: ROB ... na Octavia II stojí krytka cca 7 EUR ...

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: ostřikovače světel

Příspěvek od winsblack »

Ahoj díky za typ na ten winterpaket zítra hned juknu. Takže sundat tapec zespod kapoty a mrknout zda vedou drátky k tryskám. ještě mám jeden dotaz mám origo mfd navigaci a měnic na CD ale ted řeším pripojení mp3 přehravače přeci jenom MP3 maj budoucnost . jak to řešíte? těmi FM transmitery do zásuvky zapalovače?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: ostřikovače světel

Příspěvek od alesino »

nemusíš sundávat tapec ... tryska je mimo tapec jen v plechu zespod přední kapoty a uvidíš co a jak ...
jinak k té muzice ... asi nejlevnější je ten Transmiter v cigeretáku , ale pokud by jsi chtěl investovat i do DVD přes navi tak bych to řešit přes interface ten stojí cca 2-3.000 Kč + odblokace obrazu za jízdy taky cca 2.000 a můžeš na své navi koukat na DVD filmy , samozřejmě musíš mít k tomu přehrávač DVD odkud budeš do navi tlačit obraz a zvuk ... ale za ty prachy už máš stopní monitor s DVD a zabudovaným tramsmiterem pro přenos zvuku do repro auta ...

http://www.a-elektro.cz/adapter-audio-v ... i-vw-mfd2/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://auknet.cz/p7607-stropni-monitor- ... 28vfu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.vpcentrum.prodejce.cz/p-2581 ... eat-skoda/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: ostřikovače světel

Příspěvek od winsblack »

Díky za rady a typy.jde vidět , žš se vyznáš já zůstanu u toho cigaretáku ale koupím ten z aukra za 500 má sice 2" jenom moitorek ale zvladne už i videjka a obrázky tak to bude veselejší

Odpovědět

Zpět na „Exterier“