VÝMĚNA ANTÉNY - Ploutev za CB anténu

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
Tomas_B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.12.2010 15:09
Bydliště: Brno

VÝMĚNA ANTÉNY - Ploutev za CB anténu

Příspěvek od Tomas_B »

Zdar,

Možná hloupá otázka, ale na co je ploutvička (vzadu na střeše)? Jak je ta ploutev přidělaná? Vím, že to není anténa od rádia, ta je na zadních oknech po stranách kufru.

Díky.

Tom

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je pod ploutvičkou vzadu na střeše?

Příspěvek od Chozin »

Ahoj Tome, prosím tě pro začátek bych tě odkázal na http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=155&t=87063" onclick="window.open(this.href);return false; , díky za pochopení.

Jinak ta ploutev, jak píšeš je anténa podporující GPS pro rádia s navi, snad se nepletu :wink:
:arrow: http://www.car-multimedia.cz/am-fm-ante ... style.html" onclick="window.open(this.href);return false;, ja ji třeba nemám a mám anténu v zadním bočním okně.

Uživatelský avatar
Tomas_B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.12.2010 15:09
Bydliště: Brno

Re: Co je pod ploutvičkou vzadu na střeše?

Příspěvek od Tomas_B »

Omlouvám se, neznalost autoškoláka. Můžu to nějak napravit?

Ptal jsem se co je pod tou ploutví. Zajímá mne jaký rozměr má ta díra a jak se k ní dostanu. Chci dát na auto CB anténu a nechce se mi vrtat díru do nového auta.

Díky.

Tom

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je pod ploutvičkou vzadu na střeše?

Příspěvek od Chozin »

V pohodě, co je pod ní?

Zřejmě nic podle toho z čeho se skládá, musí se kousek odtáhnout tapec střechy a řejmě i boky u 5 dveří a bočních pro lepší přístup.
CB anténa by se měla dát podle mého zaměnit normálně, prostor na koncovku koaxu tam bude, možná jen zesílit opěrnou plochu na střeše, aby se neudělal dolíček kolem antény.

To je alespoň můj osobní názor, třeba nám k tomu řekně někdo více.

Změním název tématu

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: VÝMĚNA ANTÉNY - Ploutev za CB anténu

Příspěvek od alesino »

origo antena je určená jen na příjem GSM,GPS a WEBASTO, na příjem FM signálu je anténa zabudovaná v bočních sklech ...

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝMĚNA ANTÉNY - Ploutev za CB anténu

Příspěvek od Chozin »

@ Alesino, já věděl že nesklameš :mrgreen: , nebyl jsem si jist jak to přesně je, ale v tom to případě je to jedno když jí chce vyměnit za CBčko.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: VÝMĚNA ANTÉNY - Ploutev za CB anténu

Příspěvek od alesino »

vyměnit klidně může , pokud nebude potřebovat anténu pro Webasto , GSM je přežitek :lol:
akorát délka prutu cca 56 cm tak to bude designový nářez 8O

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: VÝMĚNA ANTÉNY - Ploutev za CB anténu

Příspěvek od pratonda »

A já myslel,že mám anténu k rádiju na čelním skle nad zrcátkem.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝMĚNA ANTÉNY - Ploutev za CB anténu

Příspěvek od Chozin »

akorát délka prutu cca 56 cm tak to bude designový nářez

Když pojedeš za ním bude, to vypadat jak touran převlečenej za jednohubku :mrgreen: :D

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: VÝMĚNA ANTÉNY - Ploutev za CB anténu

Příspěvek od alesino »

:arrow: pratonda ...
anténu v čelní skle pokud vím , tak má nová CADDY / cca od 2004 / , Touran má v zadních bočních sklech , ale možná je více modifikací , takže se hádat nebudu ...
Přílohy
3.JPG
4.JPG

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: VÝMĚNA ANTÉNY - Ploutev za CB anténu

Příspěvek od pratonda »

Je to taková šachovnicová samolepka (čtverečky cca 1x1mm) asi 30 cm dlouhá,5cm vysoká .V tom okně za zadníma dveřma za řidičem jsou čáry co vypadaj stejně jako vyhřejvání kufrových dveří.Tak teď váhám co to vlastně je, jestli fakt vyhřejvání, nebo jestli je to anténa, co je potom to na čelním okně.
Naposledy upravil(a) pratonda dne 04.01.2011 12:31, celkem upraveno 1 x.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: VÝMĚNA ANTÉNY - Ploutev za CB anténu

Příspěvek od alesino »

podle mě to je nějaký design prvek , někdy bývá doplněný i tmavším pruhem přes celou šířku skla , já to mám taky / šachovnici jak píšeš / , řekl bych, že to je aby tě neoslnovalo slunko když koukneš do zpětného zrcátka i přesto když máš dole clonky ... anténu máš 100 % v bočním zadním , výhřev to není ...

Uživatelský avatar
Tomas_B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.12.2010 15:09
Bydliště: Brno

Re: VÝMĚNA ANTÉNY - Ploutev za CB anténu

Příspěvek od Tomas_B »

Zatahal jsem za tu ploutev a je to jenom našroubované na plechu. Venku je pod nulou, tak jsem zatím neodkrýval plasty pod střechou, ať to nepolámu. Kluk z firmy, kde montují CB antény na auta říkal, že se zvykne vrtat do střechy do nosníku kousek za tou ploutví, kde je příčný nosný díl karoserie. Tak to zůstavá zatím na magnetce. Ano, Touran s magnetkou je designovej nářez, naštěstí sedím vevnitř a nemusím na to koukat...

K čemu je webastu anténa? Co já vím, tak webasto je topení do auta, anebo se pletu?

Tom

Uživatelský avatar
Mamutik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 04.10.2009 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝMĚNA ANTÉNY - Ploutev za CB anténu

Příspěvek od Mamutik »

Tomas_B píše:K čemu je webastu anténa? Co já vím, tak webasto je topení do auta, anebo se pletu?

Tom
Sluzi na ovladanie bufika cez GSM siet ....dobre je to v zime,pred jazdou posles signal 20-30 minut do riadiacej jednotky takto upraveneho webasta a sedas uz do zohriateho auta.
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 837#405837
Touran 1.9 TDI ,77kw,2007
http://www.abload.de/img/vw-touran-rc10a1bqpa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: VÝMĚNA ANTÉNY - Ploutev za CB anténu

Příspěvek od pratonda »

alesino píše:podle mě to je nějaký design prvek , někdy bývá doplněný i tmavším pruhem přes celou šířku skla , já to mám taky / šachovnici jak píšeš / , řekl bych, že to je aby tě neoslnovalo slunko když koukneš do zpětného zrcátka i přesto když máš dole clonky ... anténu máš 100 % v bočním zadním , výhřev to není ...
Zase jsem chytřejší, díky.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Odpovědět

Zpět na „Exterier“