SVĚTLA PŘEDNÍ - Špatný kontakt blinkru

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
hlavek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.08.2010 02:12

SVĚTLA PŘEDNÍ - Špatný kontakt blinkru

Příspěvek od hlavek »

Mám VW Touran 1.6 (r.v. 2004). Bohužel už asi rok zlobí levý přední blinkr. Auto na palubovce signaluzuje (oranžová kontrolka), že je prasklá žárovka v blinkru, ale ve skutečnosti je vypálený kovový plíšek ve světle (viz příložený obrázek vlevo dole v červeném kroužku), na který se šroubuje objímka se žárovkou do blinkru.

Zkoušel jsem prohodit levou a pravou objímku se žárovkou mezi světly, ale situace je stále stejná. Pravé přední světlo ten vypálený kontakt prostě nemá (viz druhý přiložený obrázek), takže v samotné objímce se žárovkou to bohužel není.

V autorizovaném servise mi řekli, že se to u VW občas stává a jediná možnost je vyměnit celé přední světlo, což se mi kvůli ceně nového světla moc podstupovat nechce. Zároveň mě nebaví jedenkrát za 14 dní čistit se šroubovákem ten plíšek v levém předním světle, aby to alespoň 2 týdny fungovalo a rád bych to nějak vyřešil.

Má někdo obdobnou zkušenost? Jak byste to řešili? Koupili byste použité světlo z vrakoviště? Dokáže to někdo šikovnej z okolí Hradce Králové nebo Prahy opravit (bez/s demontováním světla)?

Kde může být příčina tohoto problému, když to je jenom na levém světle a nikoliv na pravém světle? Špatné těsnění objímky?

Budu vděčný za jakýkoliv nápad, radu, pomoc nebo doporučení.
Přílohy
VW Touran_Levy predni blinkr.jpg
VW Touran_Pravy predni blinkr.jpg

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Touran - přední světlo - špatný kontakt blinkru

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
pokud ten " plíšek " ve světle je kostra / mínus / což zřejmě bude , tak bych žárovku kostřil solo kabelem a druhý konec bych píchnul na kostru hlavních světel ...
určitě bych kvůli tomu světlo neměnil ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Odpovědět

Zpět na „Exterier“