ZÁMEK 5 DVEŘÍ - Nejdou otevřít (mikrospínač)

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
Bimbo.borec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 07.09.2008 23:15
Bydliště: NMnMor.
Kontaktovat uživatele:

ZÁMEK 5 DVEŘÍ - Nejdou otevřít (mikrospínač)

Příspěvek od Bimbo.borec »

Přátelé, zjistil jsem, že mi nejdou otevřít páté dveře, spínač vůbec nereaguje :( :(

- jdou otevřít jinak než zvenčí?
- co to může dělat?
Naposledy upravil(a) Bimbo.borec dne 05.02.2013 18:03, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR - 5 dveře nejdou otevřít

Příspěvek od Chozin »

Ahoj Bimbo, 5 dveře se dají otevřít zevnitř vozidla, otevřeš kryt na trojúhelník a je tam taková malá mezírka, za ní páčka na otevření. Chce to zkusit a jsi tam.
Zřejmě se ti zasekla taková malá kulička co je na páčce k mikrospínači, řešil jsem to loni. Sundat celé černé obložení dveří, 2 šroubky v madlech na zavření, 2 pod trojúhelníkem, pak už jen opatrně tahat za plast, než odskáčou kovové trny co to ještě drží.Vyndat celé madlo, rozebrat vyčistit namazat, popřípadně výměna celého dílu, podle toho kde bude problém.

Uživatelský avatar
Bimbo.borec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 07.09.2008 23:15
Bydliště: NMnMor.
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR - 5 dveře nejdou otevřít

Příspěvek od Bimbo.borec »

Díky, otevření vyzkouším a o opravu se pokusím, jakmile se dostanu někam na dílnu nebo se trochu oteplí, bo v tomto mrazivém čase se mi opravdu do toho nechce

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: INTERIÉR - 5 dveře nejdou otevřít

Příspěvek od alesino »

:arrow:
1.JPG
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
Bimbo.borec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 07.09.2008 23:15
Bydliště: NMnMor.
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR - 5 dveře nejdou otevřít

Příspěvek od Bimbo.borec »

Pánové díky, vše vyřešeno, tedy snad. V pátek jsem zdárně otevřel dveře pomocí páčky pod trojúhelníkem a poté demontoval dekl, jenže byla venku kosa jak sfi.a, a tak jsem toho musel nechat. O weeku jsem jezdil a jak se dnes oteplilo, tak jsem to šel zkusit zjistit, kde je chyba a elhle, zámek funguje, takže se tam asi někam dostala voda a zamrzlo to. Tak doufám, že to již bude OK.

Uživatelský avatar
Bimbo.borec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 07.09.2008 23:15
Bydliště: NMnMor.
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR - opět 5 dveře nejdou otevřít - vyřešeno

Příspěvek od Bimbo.borec »

Sice jsem psal, že je to OK, ale po dvou dnech, když jsem potřeboval jít do kufru jsem zjistil, že to opět nejde :-(. Tak jsem to již po několikáté rozebral, madlo, protože se mi zdálo, že necvaká, jsem také rozebral, promazal, a i když začalo cvakat, tak to stejně nešlo. Dnes mi v servise po proměření zjistili, že mám špatný mikrospínač v klice, tak mi tam daly celou novou a já vycáloval 1.650,- Kč plus práci.

Ladik1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.10.2008 16:32

Schéma zapojení komfortky

Příspěvek od Ladik1 »

Ahoj hledal jsem na fóru, ale nenašel jsem schéma zapojení komfortky.
Mám problém se spínačwm zadních dveří. Mikrospínač sice cvaká, ale víko se neotevře. Z toho začne otevírat i bez zmáčknutí a otevírá furt dokola.
Měl jsem to tlačítko vyndané zkoušečkou se zdá vše v pořádku (při stisku spíná). Potom jsem ho chtěl připojit a zjistil jsem, že jakmile připojím konektor na tlačítko - zafunguje to jako bych ho stisknul (při každém připojení normálně otevře).

Chtěl jsem poprosit zdali někdo namáte schémátko z Elsy, abych vůbec věděl jak to má fungovat a co tam případně měřit.

Díky všem za jakoukoliv reakci.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Schéma zapojení komfortky

Příspěvek od Peťas »

A nenapadlo Tě třeba, že ten spínač může být špatný a je trvale sepnutý? I když cvaká....
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Ladik1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.10.2008 16:32

Re: Schéma zapojení komfortky

Příspěvek od Ladik1 »

To jsem právě měřil multimetrem. Trvale je rozpojený a při zmáčknutí sepne.
Prostříkal jsem konektory kontaktolem a tak půl dne to fungovalo. Pak zase to samý a už nepomáhá ani ten kontaktol.

Ladik1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.10.2008 16:32

Re: Schéma zapojení komfortky !!! VYŘEŠENO !!!

Příspěvek od Ladik1 »

Tak nakonec se povedlo vyřešit. Při proměřování celého toho odlitku s tlačítkem a osvětlením jsem si na multimetru všimnul, že občas jsou i při rozepnutém vypínači kontakty částečně vodivé. V tom odlitku jsou zalité i vodiče od mikrospínače ke konektoru. Na pohled není vůbec nic vidět, ale zřejmně se nikde dostala vlhkost a kontakty zoxidovali a tvaří se občas trvale spojené. Celý ten odlitek plastu stojí 2.000,-. Tak jsem odletoval mikrospínač a vytvořil ke konektoru vlastní cestu novým kabelem a je po problému.

mulder6018
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 15.06.2013 06:59

Re: ZÁMEK 5 DVEŘÍ - Nejdou otevřít (mikrospínač)

Příspěvek od mulder6018 »

Nazdar klubáci. Dnes se mi objedvil ten sám problém jako máte Vy. Ráno ještě v pohodě, odpoledne jsem ještě dal do kufru věci, ale cirka po dvou hodinách jsem potřeboval jít do kufru, ale nic. Ani h***o. Nejdou otevřít žádným způsobem. Zde jsem našel, že se to dá otevřít zevnitř, ale mám strach, že když to otevřu nouzově, tak jestli se to potom zavře. Nejsem na baráku, ale na parkovišti u paneláku. Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
Bimbo.borec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 07.09.2008 23:15
Bydliště: NMnMor.
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMEK 5 DVEŘÍ - Nejdou otevřít (mikrospínač)

Příspěvek od Bimbo.borec »

I když to otevřeš nouzově zevnitř, normálně to jde potom zavřít. U mě problém vyřešila nová klika, necelých 2tis. Kč v Kelly.

mulder6018
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 15.06.2013 06:59

Re: ZÁMEK 5 DVEŘÍ - Nejdou otevřít (mikrospínač)

Příspěvek od mulder6018 »

Díky za rady. Celkem velká darda za zámek.

Uživatelský avatar
boboman7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.12.2014 16:08

Re: ZÁMEK 5 DVEŘÍ - Nejdou otevřít (mikrospínač)

Příspěvek od boboman7 »

Ja som to len rozobral, vyčistil, namazal, chcel som meniť mikrospínač. No keď som zistil, že mikrospínač je súčasťou plastovej lišty, v ktorej je aj osvetlenie ŠPZ (pýtajú za ňu nekresťanské peniaze), tak som to zložil naspäť a všetko fungovalo :)

Karel.iv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.08.2018 20:03

Re: ZÁMEK 5 DVEŘÍ - Nejdou otevřít (mikrospínač)

Příspěvek od Karel.iv »

Takže jestliže chápu.první odpojit konektor a potom zmáčknout tu kovovou tyčinku do leva a otevře se kufr? :) Ps: zavřel jsem kufr u touranu a už nejde otevřít. :(

Odpovědět

Zpět na „Exterier“