TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ, PŘÍVĚS - Co utáhne Touran, parametry, fotky

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

Vllk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 17.01.2008 20:02

TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ, PŘÍVĚS - Co utáhne Touran, parametry, fotky

Příspěvek od Vllk »

Myslite ze by Touran se 175 konikama dokazal tahnout podval na kterem by bylo auto?? 8)

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VW TOURAN

Příspěvek od šimek »

Vllk píše:Myslite ze by Touran se 175 konikama dokazal tahnout podval na kterem by bylo auto?? 8)
Proč by nedokázal, to dokáží mnohem slabší auta.

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Povolená hmostnost přívěsu.

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Zdravím jakou má Touran povolenou hmotnost vleku . Třeba 1,9 TDI bo 2,0 TDI.

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ, PŘÍVĚS - Co utáhne Touran, parametry, fotky

Příspěvek od Pilotek »

1.9TDI 74kW ma pokial si pamatam 1500kg. Problem tahania autoprepravnika je (aspon na Slovensku) skor v tom, ze malokto ma vodicak skupiny E. C-cko nestaci.
Aj ked 1500 kg je na tahanie aut malo (len lahky jednonapravovy s lahkym nalozenym autom).

Uživatelský avatar
horava
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 23.10.2008 22:16
Kontaktovat uživatele:

Re: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ, PŘÍVĚS - Co utáhne Touran, parametry, fotky

Příspěvek od horava »

máš recht :lol: a vozík nad 750kg musí být Ečko i u nás :mrgreen:

Pavel Šťastný
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.09.2007 23:45
Bydliště: okr.Benešov

Re: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ, PŘÍVĚS - Co utáhne Touran, parametry, fotky

Příspěvek od Pavel Šťastný »

myslím, že na B nesmí souprava s přívěsem překročit 3500 kg.

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ, PŘÍVĚS - Co utáhne Touran, parametry, fotky

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Pavel Šťastný píše:myslím, že na B nesmí souprava s přívěsem překročit 3500 kg.
Četl jsem, že do 3500kg by mělo stačit i Bčko na auto s vlekem . B+E by mělo být až třeba kdyby tato souprava měla například 4300kg nebo i víc či míň , ale nad 3,5t . Kamarád tahá za Cherokeem 3,5tuny na vleku má je dovolený, a stačí mu B+E. Kdyby stím někdo nesouhlasil jenom jsem to četl v jednom motorisickým časopisu. :wink:

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ, PŘÍVĚS - Co utáhne Touran, parametry, fotky

Příspěvek od Pilotek »

Skusme to nejako zosumarizovat, problematika najvyssich pripustnych hmotnosti privesneho vozika za OA zaujima vela ludi a nikde to nie je jasne popisane vsetko dohromady.
Ja to chapem takto:
1. VP skupiny B staci iba ak vozik ma papierovu celkovu hmotnost do 750kg a celkova papierova hmotnost jazdnej supravy je do 3500kg.
2. Pokial chcem tahat vozik s celkovou papierovou hmotnostou nad 750kg a vojdem sa s celou papierovou hmotnostou supravy este do 3500kg, staci B+E.
3. Ak celkova papierova hmotnost supravy prekroci 3500kg alebo [vozik je papierovo tazsi ako 750 a celkova papierova hmotnost supravy prekroci 3500kg] - potrebujem C+E.

V CR je to vraj lepsie v tom, ze sa neberie celkova hmotnost vozika udavana v papieroch, ale skutocna celkova hmotnost nalozeneho vozika (aby sa dal tahat aj papierovo tazsi vozik, ak nie je naplno vytazeny a po odvazeni sa vojde do maxima hmotnosti vozika povoleneho v papieroch tazneho auta).

Viem ze su tam este dalsie komplikacie, ze celkova hmotnost vozika (neviem ci papierova alebo skutocna) nesmie presiahnut celkovu hmotnost tazneho auta (neviem ci papierovu alebo skutocnu).

Prosim opravte/doplnte.

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ, PŘÍVĚS - Co utáhne Touran, parametry, fotky

Příspěvek od TNT »

Nevite kolik ma na tazny povoleny Touran 2.0TDI 103kW? Dik

dostyluke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.05.2009 22:46

TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ-zap.el.inst

Příspěvek od dostyluke »

Zdravim,hlasim se do klubu jako novacek mam 2.0Tdi 105w,r.v 05. Mam problem s prepojenim el.na taznym zarizeni.Mam tam totiz tu novou 10polovou zasuvku a chtel jsem ji prepojit na obyc.A nez mi nekdo rekl ze se da koupit redukce uz jsem ji demontoval a diky zarezlimu sroubu sla do kytek,takze tam musim dat stejne tu novou.Jde mi o to ze se mi na dratech objevi napeti jen na jednom vodici u L blinkru,nevim kde se stala chyby?Jestli je nekde na svazku ve spojce neaka oxidace,horsi je najit tu spojku...??Poratte Diky

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Ťažné zariadenie Touran

Příspěvek od lecram »

Zdravím,klubáci. Chcel by som poprosiť o radu a skúsenosti z ťažným zariadením na Tourane. Vlastním 1,9 TDI a stále neviem či môžem ťahať za sebou auto na prívesnom vozíku a ak áno do koľko kg. Dík za každú dobrú radu.

soptik.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.03.2009 11:18

Re: Ťažné zariadenie Touran

Příspěvek od soptik.cz »

Maximální celková váha přívěsného vozíku je 1500 kg takže auta tahat ano, ale pouze malá.

soptik.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.03.2009 11:18

Re: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ, PŘÍVĚS - Co utáhne Touran, parametry, fotky

Příspěvek od soptik.cz »

K té zásuvce: v 10 pólové zásuvce bývá spínač který odpojuje ŘJ zásuvky závěsu. Popis zásuvky je v přiloženém souboru.

A jinak k té váze přívěsu: koukal jsem do několika techničáků od různých Touranů a max. celková hmotnost přívěsného vozidla je 1500 kg u některých byla 1470 kg. A když se podíváte na výrobce TZ tak se s větší hmotností na Tourana nedělají.
Přílohy
zasuvka-13-pol.doc
Popis zapojení
(42.5 KiB) Staženo 242 x

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ťažné zariadenie Touran

Příspěvek od lecram »

soptik.cz píše:Maximální celková váha přívěsného vozíku je 1500 kg takže auta tahat ano, ale pouze malá.
Dík,ale čo tým myslíš malé ? Mňa napr.zaujíma Octavia a podobné,videl som cez Nemecko ťahať s Touranom,no počul som,že je to dosť veľký risk ak Ťa chytia cáluješ ako divý nemá niekto skúsenosť ?

dostyluke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.05.2009 22:46

Re: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ, PŘÍVĚS - Co utáhne Touran, parametry, fotky

Příspěvek od dostyluke »

Diky za tu zasuvku,ale museli to vyresit az v servisu.A reseni bylo v tom ze diky RJ se musi napeti v zasuvce zkouset uz jen pres zarovku a ne jen pres zkousecku protoze ta ma maly odber.Ale stejne mi nebylo dano vysvetleni,protoze kdyz jsem to tedy zkousel jen zkouseckou na 3vodicich napeti bylo a zkousecka svitila:-)

Odpovědět

Zpět na „Exterier“