SVĚTLA PŘEDNÍ - Údržba, demontáž, motorky

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

majkyke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 22.05.2008 19:01

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ - Údržba, demontáž

Příspěvek od majkyke »

Skusal uz niekto vymenit svetla za xenony,nemyslim HID sadu,ale xenon aj s cockou,pripadne cele svetlo? :roll:

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Vypalovanie ziaroviek

Příspěvek od pitukes »

Ako dlho vam vydrzia predne ziarovky H7? Odchadzaju mi pomerne dost casto, niekedy po 2-3 mesiacoch. Svietim neustale. Na fobii to robilo tiez a pomohlo tam odporove vedenie pred ziarovku http://www.eshopbn.sk/component/page,sh ... /Itemid,1/" onclick="window.open(this.href);return false;
Do touranu ale neviem ci toto vojde, kedze je tam ine svetlo.

Uživatelský avatar
Jerry.Touran2004
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.11.2008 19:15
Bydliště: Praha

Přední světla

Příspěvek od Jerry.Touran2004 »

Ahoj, potřeboval bych poradit jak se vyndavá pravý přední světlomet... Dneska jsem s tim špekuloval a nějak to světlo naznačovalo, že by se asi měl sundat celej přední nárázník... předem dík :)

Uživatelský avatar
Tauič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 19.09.2008 20:28
Bydliště:

Re: Přední světla

Příspěvek od Tauič »

Každopádně jestli ho budeš muset sundavat, tak se připrav na pěknou řádku šroubků. Já ho měl dole nedavno a napočítal jsem dohromady asi 26 šroubů a šroubků. A jestli to bude obdobné jako jsem to měl třeba u bory, tak když jsem sundaval světlo, tak musel jít dolu i nárazník, tak počítám, že to bude i tady. Dva šrouby u motoru a dva šroby schované dole pod světlem za nárazníkem. :lol:
Škoda Superb 3 combi 2,0 TDI L&K 2017, 140kw
VW Golf VI 1,2 TSI 2012, 63kw
VW Golf I cabrio 1,8i1991, 72kw

Uživatelský avatar
Jirka_S
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Přední světla

Příspěvek od Jirka_S »

Ano.
Musí dolu nárazník. Je to opravdu dost šroubů (1/2 podběhů, spodní kryt motoru, kryt chladiče atd.)
Není to tak hrozné, 1/2 hodiny práce.
Jirka

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Přední světla

Příspěvek od Pilotek »

Uz som to pisal do ineho vlakna:

Predny naraznik (znacku netreba demontovat):
- POZOR: horne kuty bokov naraznika su o blatniky pripnute ciernymi plastovymi prichytkami - treba si tam posvietit, ocistit to tam od blata a opatrne srobovakom vytiahnut vnutorny plastovy "klinec" z plastovej roztahovacej "hmozdinky" a oba kusy vytiahnut z otvoru
- v spoji plastoveho podblatnika kolesa s lemom naraznika po 4x torx
- zospodu plastove L-"premostenia" v rohoch naraznika plus asi 7 dalsich torx po celej dlzke spodku naraznika
- zhora (pod kapotou) na maske chladica 2x vacsie torx
- spredu v rohoch prostrednej ciernej plastovej mriezky na spodku naraznika dalsie 2 vacsie torx
- POZOR: plastovu masku chladica s logom VW treba demontovat a pod nou su este 2 dalsie vacsie torx drziace naraznik.

Demontaz ciernej plastovej masky chladica so znakom VW (znak netreba demontovat):
- zhora dva uz spominane vacsie torx
- po oboch stranach zamku kapoty dve viditelne zapadky - uvolnit ich a horny lem masky povytiahnut nahor
- v poslednej spodnej strbine masky po posvieteni baterkou vidno na kazdej strane po 2 plastove fajkovite packy - vsetky 4 treba prstom/srobovakom uvolnit - kazda z paru ide do inej strany
- masku opatrne vytiahnut (horne dve a 4 fajkovite zapadky drzat uvolnene) smerom dopredu od auta.

Po demontazi vsetkych skrutiek rohy naraznika tahat smerom dopredu a mierne od auta.

POZOR: Po malom oddialeni naraznika od auta treba odpojit konektor snimaca vonkajsej teploty - je na vodicovej strane za krajnou ciernou nasavacou mriezkou. Konektor ma obvyklu zapadku (popisane dalej).

Svetla:
- 2x torx zhora
- 3x torx ciernej plastovej vystuze pod svetlom
- pod vystuzou 2x torx zospodu svetla
- po povytiahnuti svetla jeden velky konektor s kablami - sirsim srobovakom opatrne odtlacit zapadku na konci konektora (strcit ho do skary a roztahovat-rozsirovat skaru).

Uživatelský avatar
Jerry.Touran2004
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.11.2008 19:15
Bydliště: Praha

Re: Přední světla

Příspěvek od Jerry.Touran2004 »

Tak to teda moc velkou radost nemám.. Ale, co nadělám. Díky moc. :)

puklino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.06.2009 15:42

Predne svetlomety roseni

Příspěvek od puklino »

Nazdar zacali sa mi rosit predne svetlomety a neviem preco pozeral som to nevidel som ziadne praskliny a doteraz sa mi to este nikdy nestalo. Nevedel by niekto co stym môze byt. Touran 2003 74kw a mam xenonove svetlomety. :?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Predne svetlomety roseni

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
taky mám xenony a taky se mi teď když je taková kosa lehce rosí spodní část světel ... a to tak dvakrát za týden nechávám auto v garáži vyschnout ...

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Predne svetlomety roseni

Příspěvek od winsblack »

Vidímto na nějakou malou škvírku či trhlinku v parabole. Na svém autě mám prasklé LZAD světlo ale to neřeším se odpařípomocí teplaz žárovek..

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Predne svetlomety roseni

Příspěvek od alesino »

no spíše si myslím , že je to v rozdílu teplot ...
ikdyž xenon je relativně studené světlo ... no každopádně to dělá jen teď když je kosa jak píp :roll:

Uživatelský avatar
Ran_runner
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.01.2009 11:49
Bydliště: Kroměříž

Re: Predne svetlomety roseni

Příspěvek od Ran_runner »

ahojte,
nevim jestli to pomuze, ale nedavno jsem ze stejneho duvodu nechal vymenit obe predni svetla. Jednalo se o xenony s ostrikovaci - rok 2008. Nasel jsem na nich po otevreni kapoty na horni hrane praskliny na stejnem miste u obou svetel. V aut. servisu mi rekli, ze jde o konstrukcni vadu, kdyz ma auto ostrikovace svetel, tak to praska casto, zrejme vlivem pnuti po ostriku. Svetla mi vymenili v ramci zaruky a u tech novych mi prijde, ze uz jsou trochu jinak udelane prave v tech mistech, kde mi to prasklo.
Nevim ovsem, zda by se mohlo jednat o stejny problem i u predchozich typu parabol????

hosic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 30.09.2009 19:58

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ - Údržba, demontáž

Příspěvek od hosic »

Zdravim,

mam problem s naklapenim prednich svetel.
Nevim, zda naklapeni nekdy fungovalo, nezkousel jsem to. Ale...

Menil jsem zarovku na klopenem svetlu a kdyz jsem ji menil, tak slysim jak zacali vrcet motorky naklapeni prednich svetel (nevim zda jen toho jednoho nebo obou). Zarovku jsem vymenil, zakrytoval a jdu zkusit naklapani svetel - nejde. Navic to svetlo co jsem menil sviti uplne panubohu do oken a oslnuje protijedouci. To druhe sviti normalne na zem. Co s tim?

Hledal jsem pojistku naklapeni svetel, ale nenasel jsem ji.

Resil jste to nekdo? Je to Touran 2003, 74kw TDI.

Diky moc.
Touran 1.9 TDI, 74kw (AVQ), 7 mist, 2003

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ - Údržba, demontáž

Příspěvek od Pilotek »

Na Tourane 2003 som menil motorcek naklapania svetla. Ked som raz zabuchol kapotu, zacal sam od seba vrcat. Motorceky maju v sebe polohovu spatnu vazbu - linearny "potenciometer". Z kolecka na pristrojovke dostavaju pozadovanu polohu (zrejme napatim) a podla toho "potenciometra" "vedia" svoju polohu.

Ten potenciometer sa zvykne na jednom mieste zodrat a tam motorcek zblbne (beha hore-dole alebo sa zastavi a az po nejakom otrase zacne opat vrcat).

Motorcek na Tourana 2003 s normalnymi halogenmi ma cislo dielu 1J0 941 295A a pasuje aj z viacero inych VW Group aut.
Vo svetle drzi tusim dvoma skrutkami a s pouzitim zrkadielka a sikovnych ruk sa da vymenit aj bez demontaze svetla (je to tazsie, ale da sa to).

Hod cislo dielu do Googla a najdes ho za rozumnu cenu (original moze stat do 1000 CZK, ale na webe zozenies novy za zlomok tejto ceny).

Funkcnost oboch motorcekov si over sluchom blizko pri kazdom svetle a za tmy na stene pri rozsvietenych svetlach.

hosic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 30.09.2009 19:58

SVĚTLA PŘEDNÍ - demontáž/montáž motorků pro naklápění

Příspěvek od hosic »

Zdravím,

menil jsem zarovku v jednom prednim svetle, po tme po hmatu a asi jsem nekde neco pokurvil - najednou byl slyset motorek svetel a ta litala nahoru dolu a zastavila se nahore - sviti hodne nahoru a oslnuji (jsou nahore vic nez v normalni poloze).

Da se nejak zjistit, co presne mi odeslo? Daji se motorky nejak vyzkouset/vymontovat aniz bych musel rozdelat pulku auta?

Poradil by jste mi nekdo? Neni nekdo z JBC/LBC kdo by se mi na to podival?

Diky
Touran 1.9 TDI, 74kw (AVQ), 7 mist, 2003

Odpovědět

Zpět na „Exterier“