DVEŘE, ZÁMKY - Zámek pátých dveří nedovírá

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

rkristan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.07.2008 06:39
Bydliště: Nelahozeves

Re: Zámek pátých dveří.......pomóóóc

Příspěvek od rkristan »

Tomis píše:Zámek normálně zamyká,jen prostě když ho otevřeš a chceš ho hned zavřít tak to nejde,musíš mu prostě pomoct bouchnutím.. :)
Zkusím možná částečně poradit. Dnes se mi stal uplně stejný problém se zámkem pátých dveří jako tobě. Zámek se podivně zasekne a při zavření dveří nedrží. Celý jsem ho vyndal a zjistil, že na první pohled je zámek nerozebiratelný. Ovšem po chvíli bádání jsem zjistil, že je sice kovová část nýtovaná, ale plastový vnitřek je na dvou malých šroubech. Po jejich povolení lze celý plast s pomocí kleští a šroubováku vydolovat. Je ale nutné ohnout (narovnat) jednu část kovu. A problém je nalezen, protože uvnitř plastu je motorek s mosazným šnekem, který otáčí silonovým pastorkem. Ten je v krajní poloze stržený a zakousne se do šneku, tudíž se nevrací a zámek nezaskakuje.
Vše se mi snad povede nafotit, ale nemám nic z toho u sebe, sháním. Proto sem taky píšu, zda by neměl někdo radu, kde by bylo něco k mání. Budu samozřejmě zkoušet originál u VW, ale mám obavu, že to bude palba jako prase. Kdyby někdo něco věděl víc, díky za vstřícnost.

beda007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 11.03.2008 10:14
Bydliště: Krnov

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Zámek pátých dveří nedovírá

Příspěvek od beda007 »

Tuto závadu jsem měl taky, po mechanické stránce to funguje ,když jsem to rozebral taky jsem viděl ten šnekový převod lehce přeskočený tak jsem to upravil a dal zpět a vždy to fungovalo jen krátkou dobu nebo jen do namontování. Nakonec se potvrdila puvodní zpráva že je vadný koncový mikrospínač který má ten pohyb šneku vypnout. Závěr vyměna zámku díl stál ve VW 880.-

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Zámek pátých dveří nedovírá

Příspěvek od pali-MT »

tiez som to uz musel menit

prase
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Zámek pátých dveří nedovírá

Příspěvek od prase »

zdarec jeden zamek z Tourana 2003 bych mel mit doma tak pokud by byl jeste zajem tak se ozvete

Nibor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.06.2009 20:52
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Zámek pátých dveří nedovírá

Příspěvek od Nibor »

Čauvec,
pokud je ještě ten zámek volný tak bych měl zájem.Mám totiž stejný problém.
Díky

hosic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 30.09.2009 19:58

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Zámek pátých dveří nedovírá

Příspěvek od hosic »

Zdravim,

prestal mi fungovat zamek 5 tych dveri.

Zniceho nic, pri stani v garazi pres noc - auto odemcene, kufr zavreny a zabouchnuty.
Auto stalo mesice venku, ale ted bylo 2 dny v teple garazi.
V noci sel jeden clen rodiny kolem dveri garaze a slysel jak neco cvaka oz dveri kufru - tak vzal klicky a dalkou auto zamknul a bylo ticho.

Rano jsem zjistil, ze dvere úri otevrenem aute nejdou zavrit a na palubce sviti kontrolka otevrenych 5 tych dveri. Dvere zabouchnu, krasne lehce, ale za par sekund zamek sam od sebe cvakne a dvere zustanou zavrene v takove mezipoloze - nejdou ani dobrouchnout, ani otevrit. Na otevreni se musi cekat na dalsi samovolne cvakani zamku po dalsich par sekundach. Takhle sam od sebe ten zamek cvaka furt dokola

Kdyz auto zamknu kratce po zabouchnuti kufru, tak zustanou zamcene - pokud to nestihnu, zase to cvaka.

Aby mi to pri jizde porad nepipalo, tak sem to obesel tim, ze zabouchnu kufr a letim na misto ridice a zamknu auto zevnitr na dverich.

Cim to muze byt?

Jeste jsem zjistil, po 300km jizde dnes, ze mam od kapaliny do ostrikovacu mokry vystrazny trojuhelnik ve dverich kufru.
Takze je mozne, ze tam zatyka, ale popisovane se stalo pres vikend teple garazi.
Jeste prestalo fugovat na dalkaci otevirani kufru.


Co radite?
Touran 1.9 TDI, 74kw (AVQ), 7 mist, 2003

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Zámek pátých dveří nedovírá

Příspěvek od alesino »

měl jsem něco podobného na VW polo ... byla prasklá příruba hadičky na ostřikovač a taky mi blbnul zámek ve dveřích a signalizovalo otevřené páté dveře ...
rozebrat , vysušit , opravit nebo dotěsnit tu přírubu a bude to ok ...
ten filc co tam je jako izolace pátých dveří bude kvalitně nacucaný směsí do ostřikovačů ...
Přílohy
1.JPG

hosic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 30.09.2009 19:58

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Zámek pátých dveří nedovírá

Příspěvek od hosic »

Tak uz nefunguje ani zadni sterac. :-(

Jak se sunda ten zadni tapecirung, ten plast?

Diky.
Touran 1.9 TDI, 74kw (AVQ), 7 mist, 2003

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Zámek pátých dveří nedovírá

Příspěvek od alesino »

tady to máš ...
Přílohy
1.JPG

hosic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 30.09.2009 19:58

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Zámek pátých dveří nedovírá

Příspěvek od hosic »

Tak jsem to rozdelal, teda tapec patych dveri a vyzkousel ostrikovac - do kufru (pri zvednutych dverich samo ze na zem) sel uplny vodopad. Zamek s konektorem celej oblemcanej od kapaliny.


Ale potreboval bych vedet, jaky klic (asi nejaky TORX) je tenhle oznaceny sroub (abych koupil spravny klic).

A jeste tu mam obrazek sterace a ostrikovace. Tece to tam z toho kolinka nebo tycky co jde v ose sterace - zhruba v trojuhelniku 40-9-10 a mozna je to dil 7. Muzete se mi na to podivat.
Přílohy
Touran - kufr - zamek.jpg
Touran - kufr - sterac.jpg
Touran 1.9 TDI, 74kw (AVQ), 7 mist, 2003

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Zámek pátých dveří nedovírá

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
tak ten TORX je T20 ... a pasuje na " skoro " všechny šroubky v interiéru ...
jinak ta pozice č.7 je samotná plastová tryska ... spíše bych se zaměřil na to kolínko ...
buď jej kup nové nebo nějak svépomocí oprav ... nechej dobře vyschnout zámek a konektory ...

hosic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 30.09.2009 19:58

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Zámek pátých dveří nedovírá

Příspěvek od hosic »

Diky.

Jeste jak je ta tryska to kolinko, tak napr. na tatove Passatu se stalo neco podobneho, taky mu to odeslo a teklo kolem toho kolinka, a nakonec ale byla prerusena, uhnila, trubicka co vede jakoby uvnitr osicky na ktere je sterac - ale Passat ma zrejme trochu jiny sterac.
Touran 1.9 TDI, 74kw (AVQ), 7 mist, 2003

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Zámek pátých dveří nedovírá

Příspěvek od alesino »

mi taky na bývalém Polu uhnila a pak se i ukroutila ta mosazná trubička co vede skrz motorek a ramínko stěrače ... taky jsem musel improvizovat aby průměry té náhrady pasovaly na zbytek té mosazné trubičky a zároveň aby do ní vlezla tryska ostřikovače ... ale třeba u GIV byl problém v přívodní hadičce , byla praská koncovka co se nasazuje na to kolínko ...

hosic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 30.09.2009 19:58

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Zámek pátých dveří nedovírá

Příspěvek od hosic »

Tak jsem to rozdelal, skotecne je uhnila ta mosazna trubicka.

Co jsi pouzil na nahradu?

Novy motorek 3100,- :-(
Touran 1.9 TDI, 74kw (AVQ), 7 mist, 2003

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Zámek pátých dveří nedovírá

Příspěvek od alesino »

zkoušel jsem všechno možné , ale byl problém , že to muselo být z materiálu , který se nebude obýhat , tz. hadičku jsem vyloučil ... dával jsem tam z Versatilky tj. ta tužka co má posuvnou tuhu uvnitř , a pro jistotu jsem ji ještě podélně pocínoval , aby netekla / mám pocit , že je to mosaz / ale nakonec jsem se dopracoval ke slámce nebo brčku z těch malých dětských pítí ... průměr seděl jak dole tak i u trysky ... pro sichr jsem to lehce zakápl sekunďákem ... takže dole nasadit . odměřit délku při složeném stavu , zkrátit at ti tam vleze tryska , rozdělat , zakápnout znovu složit , zkusit a pak lehce zakápnout u trysky ... mě se to osvědčilo a funguje dodnes ... možná trochu spartanské řešení , ale nedělal jsem z toho zase takovou vědu :lol:
až to budeš mít rozebráno tak vrtákem v ruce lehce pročistí tu část kterou povede ta trubička , je tam hodně ........ a rzi ...
na Polu ta vnitřní díra nebyla po celé délce stejná , začátek byl menší a zbytek až k trysce vetší ...
Práce cca na hodinku ...
tady je ta tužka pro inspiraci , kdyby jsi to chtěl náhodou zkusit ... možná že seženeš i jinou trubičku , ale to byl prvotní a doma dostupný materiál :lol:
http://www.kancelarske-zbozi.cz/?c=231& ... 47d2ddef1a" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo potom tady u modelářů ... ale nevím jaký to už byl průměr ...
http://www.radiem-rizene-modely.cz/stor ... trubi%E8ka" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.hobby-obchody.cz/3/Mosazna-t ... mm-564.12/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://rckane.cz/mosazna-trubicka-6052-mm-p-1616.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.rcmodels.cz/zbozi/rc-modely- ... 4-2-6mm-1m" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Exterier“