OKNA, STAHOVÁNÍ - Problémy se stahováním oken

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
Tauič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 19.09.2008 20:28
Bydliště:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ - Problémy se stahováním oken

Příspěvek od Tauič »

Vag mi píše porucha el. stahování okna na straně řidiče. Občas se mi stane, že když vytahuji okno, ale u spolujezdce, tak v momentě, kdy je vytaženo, tak se samo opět stáhne. Nebo jsem si všiml, že když mám stáhnuté okno a při jemném práskunutí (zavření) dveří to sklo vevnitř prostě o něco tluče.

Jinak u GIV a já u měl u bory neustále měněné ty plastové držáky či co to je. tam to praskalo pořád. Prodávala se na to taková opravárenská sada, která to všechno obsahovala a stála asi něco kolem 300,- A ty mikrospínače taky stály za h...no. Ty jsem měnil na všech dveřích. Pěkně postupně
Naposledy upravil(a) Tauič dne 22.04.2010 18:31, celkem upraveno 1 x.
Škoda Superb 3 combi 2,0 TDI L&K 2017, 140kw
VW Golf VI 1,2 TSI 2012, 63kw
VW Golf I cabrio 1,8i1991, 72kw

Uživatelský avatar
pan tovarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 17.11.2009 20:59
Bydliště: Kerkonoše

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ - Problémy se stahováním oken

Příspěvek od pan tovarnik »

Tauič píše:Vag mi píše porucha el. stahování okna na straně řidiče. Občas se mi stane, že když vytahuji okno, ale u spolujezdce, tak v momentě, kdy je vytaženo, tak se samo opět stáhne. Nebo jsem si všiml, že když mám stáhnuté okno a při jemném práskunutí (zavření) dveří to sklo vevnitř prostě o něco tluče.

Jinak u GIV a já u měl u bory neustále měněné ty plastové držáky či co to je. tam to praskalo pořád. Prodávala se na to taková opravárenská sada, která to všechno obsahovala a stála asi něco kolem 300,- A ty mikrospínače taky stáli za h...no. Ty jsem měnil na všech dveřích. Pěkně postupně
To co píšeš není závada to mě dělá taky u všech oken a dělalo mi je i předchozího auta octávie, někdy když řeba svití slunce na okna tak je vytahování oken větší nápor asi že ta guma víc těsní a pak se sepne pojistka jako kdyby sis tam třeba nechal hlavu :D a při otevření okna a bouchnutí dveřma ta rána to asi je nějaká vůle okno versus stahovačka nebo dveře to mě dělá taky.
Občas zazlobí ... ale jinak super autíčko jak říká můj mladší synek, Tujánek. :-)

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ - Problémy se stahováním oken

Příspěvek od Pilotek »

Touranisti, tu su cisla orig. dielov opravnych sad stahovacky prednych dveri:
LP (vodicove) dvere - 1T0 898 099
PP (spolujazdcove) dvere - 1T0 898 100
Sady su MADE IN CZECH.REPUBLIC a na Slovensku v autorizaku VW stoja cca 28 EUR.

Sada obsahuje plastovy nosic s kladkou, na ktorej su navinute lanka. Kladka je zvinuta a zaistena plastovou kablovou "zdrhovackou". Pruziny na vystupe z plastoveho nosica su celkom stlacene a zaistene drotenymi poistkami.
Na lankach su dva cierne pogumovane bowdeny.
A najdolezitejsie - v sade su dva plastove unasace skla (ktore sa radi lamu) - su opat z plastu, ale su inovovane, plast je zltkasto-zelenkavy a vyzera menej nachylny na skrehnutie. Niektore casti unasaca su z ineho (celkom bieleho) plastu - zrejme s inymi vlastnostami (trecie plosky).
Naposledy upravil(a) Pilotek dne 27.07.2010 12:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bimbo.borec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 07.09.2008 23:15
Bydliště: NMnMor.
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ - Problémy se stahováním oken

Příspěvek od Bimbo.borec »

Přesně tak, taky mi cvaklo v pravých dveřích a stahovačka přestala fungovat, řešil jsem to opravárenskou sadou, cena necelých 500Kč. Jenmi vznikla další komplikace, bo než došel díl (sada), mi do dveří napršelo a odešla mi řídicí jednotka na motorku a tak jsem vysolil dalších 5000,- Kč za motorek.

karpavel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 26.06.2011 14:53

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od karpavel »

Ahoj
Sháním do předních dveří ke zdvihacímu mechanismu skla, ty plasty co drží úchyty na sklo.

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: DVEŘE, ZÁMKY - Problémy, rozebrání zámku+foto

Příspěvek od Chozin »

Ahoj nevím proc to davas do problematiky se zámky?? Stačí použít HLEDAT , pročítat názvy témat :!: :!: Zajdi do VW a kup opravnou sadu stahovacky stoji 560 kc.Možná mam doma ještě nekde cislo dílů již jsem měnil obě. Nebo ti vyfotim ten díl a pak vyzkoušet jiné prodejce,ptal jsem se na samostatný díl jen chtěl vědět jak to přesně vypadá.

ETKA http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1755918#p1755918" onclick="window.open(this.href);return false;

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ - Problémy se stahováním oken

Příspěvek od Pilotek »

Cisla opravnych sad prednych stahovaciek na Tourana som napisal o par prispevkov vyssie.
Tiez uz mam za sebou vymenu oboch prednych.

Spytam sa:
- praskaju Vam unasace skla aj na zadnych stahovackach?
- robia to aj novsie rocniky Touranov I. predfacelift pripadne facelift?

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ - Problémy se stahováním oken

Příspěvek od Chozin »

Na zadních jsem to zatím řešit nemusel, tam je tak často nepoužívám.

Uživatelský avatar
surda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 16.02.2010 20:28
Bydliště: Písečná 152

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ - Problémy se stahováním oken

Příspěvek od surda »

Dobrý den
Mám takový problém.Už 2krát se mi stalo, že po odtavení auta před domem se mi otevřou všechny okna do poloviční polohy.Tedˇteda nevím zda bylo auto zamčeno nebo né?Ale děsí mě ,že se to otevře, někde kde je auto bez dozoru.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ - Problémy se stahováním oken

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
u Tourana nevím , ale kolega co měl Sharana 1999 tak měl úplně stejný problém jako ty ...
někde vzadu u bufíku mu zatíkalo a projevovalo se to stejně , přišel a okna napůl ... vypadalo to skoro stejně jako kdyby jsi podržel odemykací tlačítko ... nevím co přesně to bylo , ale nějaký zkrat nebo navlhlé jednotky ... zřejmě ti " něco " podrží odemykací impuls a okna popojedou ...
Ale bylo to jak jsem psal na Sharanu ...
Zkusil bych diagnostiku jestli něco nevypíše ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
surda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 16.02.2010 20:28
Bydliště: Písečná 152

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ - Problémy se stahováním oken

Příspěvek od surda »

Ahoj dík za odpovědˇ
Tak to jsem vůbec nevěděl o tom podržení tlačítek.Zase jsem chytřejší.
Myslím že si asi mladej hrál s klíčema a podržel tlačítko. asi to bylo ono,protože klíče byly vždy venku z auta.
Ještě jednou dík.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ - Problémy se stahováním oken

Příspěvek od alesino »

nemáš zač :good:
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
robi2420
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 13.09.2011 10:25
Bydliště: SK-NR

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ - Problémy se stahováním oken

Příspěvek od robi2420 »

Chalani, vie mi niekto poradiť v čom môže byť problém, pri zatváraní vodičového okna sa mi zatvára na 3x, to znamená že okno postojí (pripadne sa vráti do otvoreného stavu)až dvakrát.

Prípadne ak zatváram auto diaľkovým na kľučí a sú otvorene oknavodičove vide do 1/3 a znova sa otvory, auto sa zamkne a ostatné 3 okná sa zatvoria.

V čom môže byť problém????? Pomôžte!!!
VOLKSWAGEN Touran 1.9 TDI Trendline. 106 kW / 340 Nm chip/ r.v.2008./RNS 510 LED/
ObrázekObrázekObrázek
Predám VW diely na Touran
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=164&t=46059" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ - Problémy se stahováním oken

Příspěvek od alesino »

zkus znovu aktivovat pojistku proti sevření ...
Zavři okno spínačem ve dveřích a pak cca 2 sek. Ještě podrž zavírání ... Uslysíš lehké lupnutí ve dveřích ... Pak už by to mělo být ok ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
robi2420
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 13.09.2011 10:25
Bydliště: SK-NR

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ - Problémy se stahováním oken

Příspěvek od robi2420 »

alesino píše:zkus znovu aktivovat pojistku proti sevření ...
Zavři okno spínačem ve dveřích a pak cca 2 sek. Ještě podrž zavírání ... Uslysíš lehké lupnutí ve dveřích ... Pak už by to mělo být ok ...
Alesino tento tvoj navod som uz delal viac krat a vysledok rovnaky,no dnes sa stal asi zazrak skusil som to este raz ako si napisal a vsetko je :good: dufam ze to aj tak ostane :arrow: velka vdaka :thanks:

No a problem je zase na svete :arrow: je poobede a zazrak pominul zase ten isti problem ako som uz pisal.Nema stim niekto skusenost vcom je problem za info THX. :(
VOLKSWAGEN Touran 1.9 TDI Trendline. 106 kW / 340 Nm chip/ r.v.2008./RNS 510 LED/
ObrázekObrázekObrázek
Predám VW diely na Touran
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=164&t=46059" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Exterier“