EXTERIÉR, ANTÉNA - Kde je anténa ?

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: EXTERIÉR, ANTÉNA - Kde je anténa ?

Příspěvek od kubisz »

tak zesik neni v mem pripade uplne v C sloupku, ale mezi C a D u okna primonotvany na konzoli ke strese (pouze na leve strane)...tam opravdu zatect nemohlo...zkusil jsem trochu ohnout ten stredovej vodic a dobastlil jsem si fantomove napajeni FAKRA>FAKRA...radio ma ale porad slabsi prijem...po Brne se mi kolikrat stane, ze zacne sumet (bud vedle nekoho na semaforech, nebo v urcitych mistech)...radio zacne hrat i na nezapojeny fantomovy napajec (cca 20 cm dratu) a po zapojeni anteny do napajece se prijem nijak viditelne/slysitelne nezmeni (v tu chvili je ale dobry)...muzu odpalit puvodni zesilovac fantomovym napajenim, pokud radio opravdu antenu napaji? proc by mohl byt porad slabsi prijem radia? jakou hodnotu bych mel hledat na silovem kabelu po zapojeni fantomoveho napajeni (pro overeni funkcnosti)? diky moc

PS: po odkryti tapecu stropu jsem vedle GPS anteny objevil jeste jeden nezapojeny fialovy FAKRA konektor s logem audi...netusite sim nekdo, k cemu to je? druha antena?
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: EXTERIÉR, ANTÉNA - Kde je anténa ?

Příspěvek od karlospv »

Taky mi to tak divne hraje, mam antenu jen v pravym zadnim okne. Na strese je jen maketa. :-D
Fialova je GSM.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: EXTERIÉR, ANTÉNA - Kde je anténa ?

Příspěvek od crazyduke »

Tak mi po roce bezproblémového hraní rádia začalo vynechávat, veškeré stanice často začnou na cca 2-5 sekund chrčet a pak zase jde, ale stává se to docela často i ve městě kde nikdy problém nebyl. Předpokládám asi zesilovač KO... Nemáte někdo na půjčení nebo radu co by to mohlo ještě dělat? Díkes
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: EXTERIÉR, ANTÉNA - Kde je anténa ?

Příspěvek od kubisz »

takhle mi to dela uplne stejne v mistech, kde je slaby signal...vypada to, ze radio se snazi naladit lepsi frekvenci, ci prepnout najinou antenu (pokud je) a kdyz se to nepodari, vrati se zpet...pro vyzkouseni bych zkusil vypnout automaticke ladeni (AF) pres menu...od vyroby mam jen jednu antenu ve skle, tak sem pres GPS kabel dodelal druhou antenu na strechu (byla tam GPS antena) a celkem vyrazne se to zlepsilo...u zesilovace jde na radiu zjistit jeho stav (on / off) a kolik je zisk (ale asi na radiu) pres dlouhe podrzeni tlacitka MENU, ci pokud MENU neni, tak nejdriv jednou kratce pravy kolecko a pak dlouze pravy kolecko...kdyz sem tohle resil v ruznych firmach na autoradia, tak me vsichni svorne tvrdili, ze kvuli uvolneni ruznych frekvencnich pasem se na radio zvysoka se... a ze postupne bude analog cim dal tim vic hur dostupny, takze taky muze byt vsecko OK, jen nekde vypli dokryvac, ci ubrali na vykonu...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: EXTERIÉR, ANTÉNA - Kde je anténa ?

Příspěvek od crazyduke »

Je pravda, ze jsem se nedávno hrabal v menu. Půjdu to zkouknout...
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Odpovědět

Zpět na „Exterier“