ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

Meglle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 05.07.2016 09:46

Re: ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Příspěvek od Meglle »

Muzu potvrdit, ze je to voser, ja jsem to sal radsi mechanikovi.

Odesláno z mého EVA-L19 pomocí Tapatalk

Meglle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 05.07.2016 09:46

Re: ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Příspěvek od Meglle »

Vymena cidla na spojkovem valci a je po problemu.

Odesláno z mého EVA-L19 pomocí Tapatalk

Viktor44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.03.2018 20:27

Re: ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Příspěvek od Viktor44 »

:laugh: tak tohle se mi líbí, tak asi počkám na léto co mi to udělá s mým novým přírůstkem do rodiny :D
pratonda píše:No mě tempomat chodí jen za hezkýho počasí,cca tak od+15°C vejš.Kontrolka svítí a jak se ochladí tak zhasne a the end...Páčka nová,spínače proměřeny(OK),odzkoušeno i s jinou podvolantovou jednotkou,ale je to marný.Nevím co s tím má co společnýho teplota vzduchu,ale mám to prostě tak...

Sedloň
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 21.11.2017 17:27

Re: ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Příspěvek od Sedloň »

Ahoj kluci, mám na svým 1T2 problém s tempomatem a to takový, že ho zapnu, kontrolka svítí, rozjedu se, tempomat funguje, pridava i ubírá normálně, pak ho deaktivuji(plyn,brzda je to fuk), ale pořád kontrolka svítí....a pak sama od sebe zhasne, aniž bych šlapal na spojku nebo brzdu. Pak musím vypnout a zapnout zapalování, aby byl opět aktivní. Dělá to nahodile, někdy svítí 3km, nekdy 20km. na VCDS mi to jednou hodilo chybu páčky,ale pak už nic. Poradí někdo, na co se zaměřit/vyzkoušet?
Díky

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Příspěvek od tornado1 »

rok výroby vozu?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Meglle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 05.07.2016 09:46

Re: ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Příspěvek od Meglle »

Páčka nebo kroužek pod volantem...
Sedloň píše:Ahoj kluci, mám na svým 1T2 problém s tempomatem a to takový, že ho zapnu, kontrolka svítí, rozjedu se, tempomat funguje, pridava i ubírá normálně, pak ho deaktivuji(plyn,brzda je to fuk), ale pořád kontrolka svítí....a pak sama od sebe zhasne, aniž bych šlapal na spojku nebo brzdu. Pak musím vypnout a zapnout zapalování, aby byl opět aktivní. Dělá to nahodile, někdy svítí 3km, nekdy 20km. na VCDS mi to jednou hodilo chybu páčky,ale pak už nic. Poradí někdo, na co se zaměřit/vyzkoušet?
Díky
Odesláno z mého STF-L09 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Příspěvek od tornado1 »

Kroužek s tím nemá vůbec nic společného
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

mkarr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 06.10.2019 15:24
Bydliště: Dešov, Olomouc

Re: ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Příspěvek od mkarr »

Ahoj pánové, Koupil jsem tourana a mám "kupodivu" problém s tempomatem. Chová se to tak, že když pouze zapnu zapalovnání (nebo jak říct u dieselu té poloze klíčku kdy běží motor), tak jde tempomat na páčce zapnout. Jak ale nastartuju motor, kontrolka zhasne a dál se to se mnou nebaví. Jednou se mi to zachovalo i tak, že tempomat zhasnul až ve chvíli, kdy jsem rozsvítil světla (nemám denní svícení) ale tento stav se mi už nepodařilo zopakovat. Bylo to v noci a tak jsem ani nezkoušel jestli by se zhasnutými světly šel i nastavit a fungoval.
Přečetl jsem si vlákno a viděl mnohé tipy na snímače pedálů a na plošňák v páčce. Plošňák v páčce si snadno vyčistím, přepájím, opravím. Chci se ale zeptat, jestli snímač brzdy je ten stejný, který rozsvěcí brzdová světla, nebo to má oddělený snímač a případně jeslti je v Olomouci a okolí někdo, kdo to umí s VAGem. Auto mám pár dní a už uvažuju o koupi kabelu, ale ještě ho nemám a kdybych měl, stejně se s tím asi budu chvíli učit dělat. Pro upřesnění, je to 2006 77kW
Dík

mkarr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 06.10.2019 15:24
Bydliště: Dešov, Olomouc

Re: ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Příspěvek od mkarr »

Tak pokračování. Páčku jsem rozdělal, vyčistil pocínované plošky hrubou vatou, napružil kontakty v konektoru a zdá se že tempomat bude fungovat. Přinejmenším už se nevypíná, když nastartuju nebo rozsvítím světla. Děkuju všem předemnou, že mi prošlapali cestu.
Takže ještě hurá na spínače zamykání na řidičových dveřích, ale to je koukák jiné vlákno.
Stále bych ale byl vděčný za tip na někoho z Olomouce a okolí, kdo to umí s VAGem (a taky ho má).

marcus-bws
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.04.2013 23:30

Re: ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Příspěvek od marcus-bws »

ahojte mne tiez nefunguje tempomat neviem co robit vcds nepise ziadny problem aj som ho znova odkodoval a nakodoval ale sa nerozsvieti ani kontrolka proste nic. ma niekto podobne skusenosti? Dakujem za odpoved

mkarr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 06.10.2019 15:24
Bydliště: Dešov, Olomouc

Re: ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Příspěvek od mkarr »

Chce to napíchnout na diagnostiku a udělat test akčních členů. Ta páčka, respektive její spínače pro tempomat, vysílají při manipulaci signály do rídící jednotky a je potřeba zjistit, jestli vůbec auto ví o tom, že se někdo pokouší zapnout tempomat. Pokud ne, tak to co pomohlo mě. Rozdělat páčku, všechny kontakty související s tempomatem vyčistit, napružit, zakápnout přípravkem na ochranu kontaktů, a zkusit to znovu.
Případně proměřit, jestli z toho spínače vůbec leze nějaké napětí zpět do ŘJ.

Odpovědět

Zpět na „Elektro“