OSTŘIKOVAČE - Kontrolka hladiny, čidlo

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
doda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02

OSTŘIKOVAČE - Kontrolka hladiny, čidlo

Příspěvek od doda »

Porad mi sviti kontrolka na ostrikovace ,voda tam je :D . Koukal jsem na tu nadobu a je tam jen moturek a dva kabilky. Nevite kde je ten snimac? Diky

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: kontrolka hladiny na ostrikovace

Příspěvek od dream7000 »

ten snimac je na nadobe vedla motora

Uživatelský avatar
doda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kontrolka hladiny na ostrikovace

Příspěvek od doda »

dream7000 píše:ten snimac je na nadobe vedla motora
Diky ,tak to vypada ze tam ja jina nadobka :(

Uživatelský avatar
Tauič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 19.09.2008 20:28
Bydliště:

Re: OSTŘIKOVAČE - Kontrolka hladiny, čidlo

Příspěvek od Tauič »

nevíte někdo jak to vypadá u té nádobky? je nějak rozdělena? Mám tušení že tam mám něco v nepořádku. Ostřikovače čelního skla mi jdou naprosto v pořádku. V zádu mi to sotva stříkne dvě kapky, jako by to nemělo tlak. A ostřikovače světel prostě nevyjedou - a ty asi potřebujou hodně velkej tlak, aby vyjeli. Navíc, jak u zadního ostřikování tak i u těch světel mi zůstává obravská kaluž kapaliny na zemi v místech pod nádobkou. Když ostřikuji přední sklo, vše je v suchu. Tak nevim, ale jako laik bych to viděl na nějakou prasklou hadičku. Poradtě jestli máte zkušenosti.
Škoda Superb 3 combi 2,0 TDI L&K 2017, 140kw
VW Golf VI 1,2 TSI 2012, 63kw
VW Golf I cabrio 1,8i1991, 72kw

PecaS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihomoravský

Re: OSTŘIKOVAČE - Kontrolka hladiny, čidlo

Příspěvek od PecaS »

jestli ti svítí kontrolka tak ji můžeš vypnout přes vag. Dáš si přístrojová deska potom přizpůsobení.
pokud ti nejde ostřikovat zadní okno tak je problém v tom motorku. když ho opatrně vyděláš směrem nahoru tak je taková trubička a zrovna u toho sváru je prasklá. taky jsem měl tem problém. skusil jsem to zalepit sekundovím lepidlem a zatím to drží - jinak koupitnový motorek, dost darda za to :x .

čus PecaS

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: OSTŘIKOVAČE - Kontrolka hladiny, čidlo

Příspěvek od alesino »

Tauič píše:nevíte někdo jak to vypadá u té nádobky? je nějak rozdělena? Mám tušení že tam mám něco v nepořádku. Ostřikovače čelního skla mi jdou naprosto v pořádku. V zádu mi to sotva stříkne dvě kapky, jako by to nemělo tlak. A ostřikovače světel prostě nevyjedou - a ty asi potřebujou hodně velkej tlak, aby vyjeli. Navíc, jak u zadního ostřikování tak i u těch světel mi zůstává obravská kaluž kapaliny na zemi v místech pod nádobkou. Když ostřikuji přední sklo, vše je v suchu. Tak nevim, ale jako laik bych to viděl na nějakou prasklou hadičku. Poradtě jestli máte zkušenosti.
pár obrázků z ETKY ... jedna nádržka je pro auta s nezávislým topením / 11 / a druhá bez / 10 / ... zkus rozebrat zadní / páté / dveře - tapecirunk a podívej se jestli ti tam vůbec jde kapalina ... měl jsem ten samý problém u POLA a u zadní sedačky vlevo jsem měl vždy malou kaluž , tak jsem rozebral ten plast co lemuje sedák a pod ním je spojka - plastová a ta byla vyskočená a pak mi kapalina tekla pod sedák a hezky se nacucal ... měl jsem světlý interiér a tak jsem to poznal podle modrých fleků zespod sedáku od zimní směsi ... ale pokud máš louži pod nádobkou asi bude problém někde u motorku ... přidám pár obrázků ... ještě snad asi víš , že ostřikovače světel fungují jen se zapnutými světly a jen po určitém počtu ostřiknutí předního skla ...
Přílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
Tauič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 19.09.2008 20:28
Bydliště:

Re: OSTŘIKOVAČE - Kontrolka hladiny, čidlo

Příspěvek od Tauič »

Jj to je jasný, že vím, že fungují při zaplnutých světlech a že musíš držet déle páčku na odstřikovače, ale prostě nevyjedou ven z nárazníků a místo toho je na zemi louže, to samé platí o zadním okně. Zmáčknu ostřikování zadních oken, spustí se stěrač a voda stříká, ale pod strašně malým tlakem, typnu si že stříkne tak max do 15cm a v tomto případě se také ozve kapání vody na zem a louže je tam taky. Když jsem byl na stk, tak mi to bylo řečeno jako závada ostřikovačů předních světel. Technik říkal, že neostřikůjí a místo toho měl na zemi louži... Přední ostřikovače skla, jdou na 100%, tak proto mi to nějak nejde do hlavy.
Škoda Superb 3 combi 2,0 TDI L&K 2017, 140kw
VW Golf VI 1,2 TSI 2012, 63kw
VW Golf I cabrio 1,8i1991, 72kw

Uživatelský avatar
Tauič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 19.09.2008 20:28
Bydliště:

Re: OSTŘIKOVAČE - Kontrolka hladiny, čidlo

Příspěvek od Tauič »

když koukám na ty etky, tak bych typnul problém někde kolem těch čerpadel a těsnících kroužků.
Škoda Superb 3 combi 2,0 TDI L&K 2017, 140kw
VW Golf VI 1,2 TSI 2012, 63kw
VW Golf I cabrio 1,8i1991, 72kw

Uživatelský avatar
Tauič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 19.09.2008 20:28
Bydliště:

Re: OSTŘIKOVAČE - Kontrolka hladiny, čidlo

Příspěvek od Tauič »

jsem se k tomu dostal a demontoval nárazník a hned jsem byl u zdroje. Jedna hadička se šoupal o bok nárazníku, tak dlouho, až se prodřela. Vše je opraveno a nic nikde už neutíká. Jen motůrek k ostřikovačům světel je asi kapůt. Nefunguje. Byla i vypálená pojistka. Budu muset sehnat new.

Ps - demontáž nárazníku je docela zásek. čekalo mě neuvěřitelných 26 šroubů :lol:
Škoda Superb 3 combi 2,0 TDI L&K 2017, 140kw
VW Golf VI 1,2 TSI 2012, 63kw
VW Golf I cabrio 1,8i1991, 72kw

radik24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 04.07.2012 21:05

Re: OSTŘIKOVAČE - Kontrolka hladiny, čidlo

Příspěvek od radik24 »

To mě zase kontrolka nesignalizuje prázdnou nadržku. Stalo se to už nekomu? Nevíte co s tím může být? Děkuji za odpověď.

petpol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.08.2015 13:18

Re: OSTŘIKOVAČE - Kontrolka hladiny, čidlo

Příspěvek od petpol »

Zkusím i já se zeptat. Můj problém je slabé stříkání na přední sklo - vyhřívané trysky. Stříká jen cca 10 cm, u spolujezdce skoro vůbec. Před rokem stříkala každá tryska do 3/4 skla a to i do stran. Rozebral jsem, profoukl jsem, ale žádná změna. Proč?
Lze také vypnou ostřikovače světel?

Pitrs90
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 12.01.2021 13:42

Re: OSTŘIKOVAČE - Kontrolka hladiny, čidlo

Příspěvek od Pitrs90 »

Viděl bych to na problem s tlakem -> najdi kde ti to teče

petpol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.08.2015 13:18

Re: OSTŘIKOVAČE - Kontrolka hladiny, čidlo

Příspěvek od petpol »

@Pitrs, no myslím také na ten tlak, ale důvod?
a) Přicpala se hadička?
b) Došlo někde ke zlomení-praskla?
c) Může být někde problém ve spojích?
Uvažuji, že si půjčím přední ostřikovač na vyloučení tohoto a až přijde lepší počasí, obuji se do toho. V létě to člověk moc nepoužívá a zjistit to v zimě je problém. Díky P

Pitrs90
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 12.01.2021 13:42

Re: OSTŘIKOVAČE - Kontrolka hladiny, čidlo

Příspěvek od Pitrs90 »

petpol píše:
19.02.2021 09:02
@Pitrs, no myslím také na ten tlak, ale důvod?
a) Přicpala se hadička?
b) Došlo někde ke zlomení-praskla?
c) Může být někde problém ve spojích?
Uvažuji, že si půjčím přední ostřikovač na vyloučení tohoto a až přijde lepší počasí, obuji se do toho. V létě to člověk moc nepoužívá a zjistit to v zimě je problém. Díky P
a) bych klidně vyloučil 🙂ale záleží co používáš za směs. Může být ucpaná, ale normální směs ji neucpe....
b) & c) projdi vedení a měl bys poznat kde je problem... z osobní zkušenosti bych řekl, někde těsně před triskou

bagr3210
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 21.12.2013 19:00

Re: OSTŘIKOVAČE - Kontrolka hladiny, čidlo

Příspěvek od bagr3210 »

Ahoj vsem.
Ze do toho vstupuji. Poradi nekdo,jaky ma c.dilu "drat" s PINy,kterej vede z cerpadla do palubky? Chcel bych dodelat,cidlo mam,ale nemuzu sehnat drat,resp.: kudy vede do kabiny a jak ma byt dlouhej?
VW Touran 1.9TDi, 77kW, BLS, 2010

Odpovědět

Zpět na „Elektro“