TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ - Schéma zapojení zásuvky

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

TouranJP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.11.2008 21:03
Bydliště: Blanensko

TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ - Schéma zapojení zásuvky

Příspěvek od TouranJP »

Ahoj.Chci se zeptat jestli někdo nemá schéma na zapojení zásuvky na Tourana 2005.Mám tam dvoubarevný dráty a nevím kam který patří.je jich víc než je třeba.díky za radu

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Zásuvka přívěsu Touran

Příspěvek od alesino »

zdar ...
a máš Německou koncovku nebo Českou sedmi-polovou popř. přechod DE/CZ ...
tady to máš ... třeba ti to pomůže , ale za barvy kabelů neručím ... mohou být i jiné na Touranu ...
Přílohy
1.JPG
2.JPG

TouranJP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.11.2008 21:03
Bydliště: Blanensko

Re: Zásuvka přívěsu Touran

Příspěvek od TouranJP »

Měl jsem tam německou a chci tam dát naši.Jenom že jsem to ustřich a teď nevím co kam patří,Tolik drátu a napětí všude.A těch barev

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Zásuvka přívěsu Touran

Příspěvek od alesino »

a proč jsi to neřešil redukcí ... já ji mám a v pohodě ...

http://www.autodoplnkyfro.cz/adapter-13 ... c5c6ad027a" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pan tovarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 17.11.2009 20:59
Bydliště: Kerkonoše

Re: Zásuvka přívěsu Touran

Příspěvek od pan tovarnik »

jestli máš tu inteligentní eletriku co mam já co se táhají kabely ze předu a né ze světel jako u starejch aut tak se z toho posereš.
Občas zazlobí ... ale jinak super autíčko jak říká můj mladší synek, Tujánek. :-)

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Zásuvka přívěsu Touran

Příspěvek od Pilotek »

Ak sa to este da, vrat tam povodnu zasuvku (zletuj kabliky napriamo a na kazdy spoj daj teplom zmrstitelnu buzirku s lepidlom) a kup si tu redukciu co radi kolega.

S tou 13polovou mozes korektne pouzivat aj caravan - bude Ti dobijat baterku aj v nom atd.

Uživatelský avatar
Rudi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 612
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever Čech
Kontaktovat uživatele:

Re: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ - Schéma zapojení zásuvky

Příspěvek od Rudi »

řešil jsem to jako kolegové výše u vícero aut, navíc je to i docela výhoda, máš obě koncovky, takže neřešíš, kterou má jakej vlek...
Obrázek
dObRi dEN!

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

elektrika na tažným

Příspěvek od kat38 »

Zdravím,je tu někdo kdo dokáže poradit se zapojením el. na tažným Touran 2,0tdi 103kw r.v.2005?
Auto přijelo z Němec bez tažnýho,velmi "spolehlivý" pán (s kterým mám samozřejmě x dalších problémů,jelikož přivezl auto který vůbec neodpovídalo mým požadavkům),co mi to přivezl sehnal někde v Litvínově tažný a nechal mi ho namontovat,takže jsem zaplatil tažný+cestu+montáž a ted cca po 5 měsících jsem potřeboval vozejk...připojil a nic...připojil další dva ..a nic.Po demontáži "zadku" jsem zjistil,že kabel od zásuvky je ustřižen a volně ložen v dutině pz blatníku!

Uživatelský avatar
ROBIINU
Profík
Profík
Příspěvky: 1188
Registrován: 09.02.2009 17:24
Bydliště: Olomouc

Re: elektrika na tažným

Příspěvek od ROBIINU »

kat38 píše:Zdravím,je tu někdo kdo dokáže poradit se zapojením el. na tažným Touran 2,0tdi 103kw r.v.2005?
Auto přijelo z Němec bez tažnýho,velmi "spolehlivý" pán (s kterým mám samozřejmě x dalších problémů,jelikož přivezl auto který vůbec neodpovídalo mým požadavkům),co mi to přivezl sehnal někde v Litvínově tažný a nechal mi ho namontovat,takže jsem zaplatil tažný+cestu+montáž a ted cca po 5 měsících jsem potřeboval vozejk...připojil a nic...připojil další dva ..a nic.Po demontáži "zadku" jsem zjistil,že kabel od zásuvky je ustřižen a volně ložen v dutině pz blatníku!

čau snad Ti to pomůže viď Aleši :mrgreen:


viewtopic.php?f=155&t=132291


http://www.euro-karavany.cz/sluzby/sluz" onclick="window.open(this.href);return false; ... -karavanu/
TOURAN 131 kW / 401 Nm chip by TDIFUN …

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: elektrika na tažným

Příspěvek od kat38 »

to už jsem četl...díky,ale tam bude větší problém,někdo mi tvrdí že se tam mezi kabeláž od zásuvky a zapojení el.ve voze musí dát nějakej mezikus ..krabička,která korektně spolupracuje s el. vozu a zabranuje poškození např .při zkratu na el. vozíku,nevím jak ta krabička vypadá,prý jsou dva druhy cca1200,- a cca3200,-a ani nevím co umí,každopádně si myslím že je kravina že je to nějaká ochrana,spíš to bude spínání pro ten vozík,ale rád bych aby mi to někdo přesně vysvětlil. Tady to totiž nejde zapojit natvrdo od světel,protože mlhovky a brzdový světla svítí stále nízkým na pětím a až po aktivování brzdy nebo zapnutí mlhovky se na nich zvedne napětí na 12voltů a žárovky se rozsvítí naplno,takže podle mne v těch krabičkách bude elektronika + relátka, která zareaguje na napětí 12voltů při rozsvícení mlhovky,nebo brždění tak že sepne relátko,jehož výstup právě půjde na žárovku do vozíku,bez toho by zřejmě na vozíku neustále prosvěcovaly mlhovka a brzdy.Ale možná se pletu...

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: elektrika na tažným

Příspěvek od alesino »

ROBIINU píše:
kat38 píše:Zdravím,je tu někdo kdo dokáže poradit se zapojením el. na tažným Touran 2,0tdi 103kw r.v.2005?
Auto přijelo z Němec bez tažnýho,velmi "spolehlivý" pán (s kterým mám samozřejmě x dalších problémů,jelikož přivezl auto který vůbec neodpovídalo mým požadavkům),co mi to přivezl sehnal někde v Litvínově tažný a nechal mi ho namontovat,takže jsem zaplatil tažný+cestu+montáž a ted cca po 5 měsících jsem potřeboval vozejk...připojil a nic...připojil další dva ..a nic.Po demontáži "zadku" jsem zjistil,že kabel od zásuvky je ustřižen a volně ložen v dutině pz blatníku!

čau snad Ti to pomůže viď Aleši :mrgreen:


viewtopic.php?f=155&t=132291


http://www.euro-karavany.cz/sluzby/sluz" onclick="window.open(this.href);return false; ... -karavanu/
:arrow: robiinu ... však víme svý ... a zkušenosti jsou , že jo ....
:arrow: tady máš dle Etky tu ŘJ ... cena dle obr.2 cca 22O € ... sada dle obr. 1 cena cca 255 € cena z ETKY :!: :!: :!:
Přílohy
1.JPG
2.JPG

Uživatelský avatar
haasteren
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 03.05.2008 15:40
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrika na tažným

Příspěvek od haasteren »

Ted jsem si nechal namontovat tazne , universal elektrika stala 1500 Kc , tazne 2900, montaz 900 za to se to snad ani nevyplati bastlit sam... HOOK BRNO ... Spokojenost nad miru mohu jen doporucit ... (original elektrika do zasuvky co je ukazana na predchozim obrazku stoji 3650,- )

Uživatelský avatar
Karapítko
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2151
Registrován: 22.01.2010 10:31
Bydliště: Pomezi Čech a Moravy

Re: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ - Schéma zapojení zásuvky

Příspěvek od Karapítko »

:arrow: haasteren nechal jsem si udělat nabídku na tažný (chtěl jsem bajonet) a dost mě to překvapilo. Počítal jsem, že to bude stát dost peněz, ale za origo chtěli 16 + 3 za práci a za neoriginál 11 + 3. Tažný potřebuju tak dvakrát do roka, tak mnou cloumá lakota. Co jsi to tam přesně dával - to bylo něco přes 5 a to by mnou lakota necloumala :?: :?: :?:
Je důležité zachovat paniku...

Uživatelský avatar
malcom
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1264
Registrován: 25.11.2007 16:22
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, VĚTRÁK - Zapíná se později, relé, problémy

Příspěvek od malcom »

To Marek000:jeste k te zasuvce,nemusic komplet menit,mam take original westfalii na bajonet a ta ma take jinou koncovku nez mam na vozejku,staci ti jen zakoupit redukci z nemecke zasuvky na cesku-nasadis a jezdis a nic nepredelavas :wink:
Přílohy
IMG_3349 [Rozlišení obrazovky].JPG
IMG_3350 [Rozlišení obrazovky].JPG
IMG_3351 [Rozlišení obrazovky].JPG
!! COMMING SOON http://www.youtube.com/watch?v=ZZtRlAi343Y" onclick="window.open(this.href);return false; spojme síly,kill Malthael !!

Rad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.06.2008 20:51
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ - Schéma zapojení zásuvky

Příspěvek od Rad »

Ahoj ,dá se to nějak obejít nebo ne ? To zapojení tažného

Odpovědět

Zpět na „Elektro“