PARKOVACÍ SENZORY - Montáž snímačú + vzdálenosti

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
supsak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

PARKOVACÍ SENZORY - Montáž snímačú + vzdálenosti

Příspěvek od supsak »

Ahojte,
potreboval by som rozmery ak mate niekto na origo zadne cuvaky , ake su medzi nimi vzdialenosti a v akej vyske su namontovane, pripadne ak mate nejake foto s rozmermy, kde treba vrtat diery na snimace.
Chcem to dorobit, ale nemam naznacene to na narazniku .Mam tazne zariadenie origo a vypada to ze aj v tej vyske ako je cely ram tazneho by slo navrtat.
Pred je naznaceny OK z vnutornej strany kam umiestnit snimace ten som navrtal bez problemov.

Vdaka
Jaro

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadne cuvaky touran 2007 , montaz snimacov-vzdialenosti

Příspěvek od lecram »

z vnutornej strany naraznika mas naznacene kde maju byt otvory

Uživatelský avatar
jirka14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.09.2008 14:43
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zadne cuvaky touran 2007 , montaz snimacov-vzdialenosti

Příspěvek od jirka14 »

ahoj,
tak jsem ti to zkusil poměřit.
jsou tam 4 čidla a bráno z leva do prava (ale to je asi jedno) jsou mezery mezi prvním a druhým čidlem 33,5cm, mezi druhým a třetím čidlem je 50cm a mezi třetím a čtvrtým je opět 33,5cm. tak snad
na výšku je čidlo 9cm od hrahy toho spodní černého plastu (viz foto, sice mobilem, ale vidět to snad trošku je). víc jsm nenafotil, byl jsem na to sám, a moc mi to v tom mrazu nešlo :D
Přílohy
11022010047.jpg
V̶W̶ ̶T̶o̶u̶r̶a̶n̶ ̶2̶,̶0̶ ̶T̶D̶I̶ ̶1̶0̶3̶ ̶k̶w̶ ̶D̶S̶G̶
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG

Uživatelský avatar
jirka14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.09.2008 14:43
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zadne cuvaky touran 2007 , montaz snimacov-vzdialenosti

Příspěvek od jirka14 »

lecram píše:z vnutornej strany naraznika mas naznacene kde maju byt otvory
... tak vidíš, to bude ještě jednodušší
V̶W̶ ̶T̶o̶u̶r̶a̶n̶ ̶2̶,̶0̶ ̶T̶D̶I̶ ̶1̶0̶3̶ ̶k̶w̶ ̶D̶S̶G̶
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG

Uživatelský avatar
supsak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadne cuvaky touran 2007 , montaz snimacov-vzdialenosti

Příspěvek od supsak »

Ok, Vdaka,
z foto je to vidiet, nameram to takisto, od tej spodnej hrany, toho cierneho plastu.
Ono tam kde je cidlo/ako mas na foto/, som meral vo vnutry priestor , je tam cca asi 5cm k ramu tazneho, takze tam v pohode vleze cidlo.
Co sa tyka toho oznacenia sam som prekvapeny , ze to tam z vnutornej strany nie je naznacene na cidlo, naraznik je vyrobeny 04-2007, aspon tak som to vylustil.
A tiez zajimavost je , ze tie cidla nemaju medzi sebou rovnake vzdialenosti

Jaro

Uživatelský avatar
supsak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadne cuvaky touran 2007 , montaz snimacov-vzdialenosti

Příspěvek od supsak »

Ahojte,
tak tu mate nejake foto z rozmermi jak som to navrtal ,umiestnil RJ cku a jak som to dnes cele dobastlil.
Len neviem ako to bude s prednou maskou, lebo pri frezovani dier na cidla, dochadza k odlupovaniu chromu, tak som to radsej nechal a zajtra to skusim dopilovat s jemnym pilnikom.
Zatim velka vdaka za navody.
Zajtra skusim dat nejake foto prednych snimacov
Jaro
Přílohy
Touran umiestn.rjcky.JPG
Naraznik zad rozmer.JPG
Naraznik zad.JPG

PecaS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihomoravský

Re: Zadne cuvaky touran 2007 , montaz snimacov-vzdialenosti

Příspěvek od PecaS »

kdyz mam zadni a chtel bych dodelat predni musim koupit i novou RJ ktera je umistana nad RJ palubni site ve predu pod volantem, nebo se to da napojit do RJ ktera je vzadu na pravo. Musi se jeste dodelat i tlacitko k vypinani prednich senzoru, ze?

Diky PecaS

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Zadne cuvaky touran 2007 , montaz snimacov-vzdialenosti

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
řekl bych , i podle obrázku v ETCE , že na přední senzory musí musí být další ŘJ a samozřejmě i tlačítko pro jejich aktivaci při parkování ... záleží jestli se bavíme o origo senzorech nebo si je chceš dodělat z neorigo ... jak už jsem před tím psal na neorigo co jsem montoval byla 1 ŘJ pro všech 8 senzorů najednou / 4 zadní , 4 přední / a byla to varianta , že přední senzory fungovaly bez tlačítka ovšem musel být sešlapnutý brzdový pedál , pak se aktivovaly přední senzory - trochu zvláštní , hlavně když dojíždíš na semafor a před tebou je auto :lol: ... druhou variantu má kámoš , kterou jsem mu montoval na Galaxy a tam si zapíná sám přední senzory přes tlačítko ...

Uživatelský avatar
supsak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadne aj predne snim.Touran 2007 , mont. snim.-vzdialenosti

Příspěvek od supsak »

Ahojte,
prikladam foto z montaze a rozmery predku cidiel, je tam lava strana , ale prava je to same.
Tam je este vidiet oznacenie , kde sa ma vrtat diera na dalsie cidlo /bocne 5 a 6/, ak auto ma system na samozaparkovanie.
Jaro
Přílohy
DSCN6780.JPG
DSCN6782.JPG
DSCN6785.JPG
DSCN68399.JPG
DSCN68400.JPG
DSCN68422.JPG
IMG_3073.JPG
IMG_3080.JPG
IMG_3082.JPG

foglik.petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 02.02.2008 22:15
Bydliště: Hodonin

podporuje tato jednotka parkovaci asistent

Příspěvek od foglik.petr »

mam prosbicku mam tourana 07 a chci tam dodelat parkovaci senzory vzadu a mozna predek,chci davat origo,tak se chci zeptat jestli moje jednotka toto podporuje mam tam 1K0 907 530 K

Uživatelský avatar
Vasa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SENZORY - Montáž snímačú + vzdálenosti

Příspěvek od Vasa »

všechny gateway podporují PDC jen se nusí vybrat správný typ

soptik.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.03.2009 11:18

Re: PARKOVACÍ SENZORY - Montáž snímačú + vzdálenosti

Příspěvek od soptik.cz »

Mám jeden problém s montáží parkovacích senzorů u VW Touran. Nemáte někdo zapojení jak jste to instalovali do svých Touranů ?
Mám Gateway jednotku 1K0 907 530S a ŘJ pro senzory je 1Z0 919 475 platí pro to nové nebo staré zapojení (http://forum.skodaho...ttach_id=135130" onclick="window.open(this.href);return false;)? Zapojil jsem to podle nového zapojení a tím, že CAN jsem připojil přímo za Gateway jednotku na konfort CAN.
Poté co, ale připojím baterku tak začne blikat nějaké relé a v interiéru bliká stropní světlo. Nevíte čím to je? Zkoušel jsem to odpojit a jakmile jedem drát CAN L nebo CAN H spojím tak to hned začne dělat. Kontrolu zapojení jsem udělal několikrát.

Dík za rady.
Naposledy upravil(a) soptik.cz dne 20.06.2011 19:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SENZORY - Montáž snímačú + vzdálenosti

Příspěvek od tornado1 »

špatně zapojeno.. raději to nepřipojuj at tomu neublížíš.. měl jsi dát raději jednotku 475B, umí optický parkovací systém kdyby jsi náhodou později dával nějaké lepší radio nebo navi..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Passat 1,9tdi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.10.2007 21:10
Bydliště: UL

Re: PARKOVACÍ SENZORY - Montáž snímačú + vzdálenosti

Příspěvek od Passat 1,9tdi »

Ahoj, mam Tourana 2008 v predu i v zadu mam parkovaci senzory + parkovaci asistent a velkou dvd navigaci a potreboval bych poradit jak to udelat aby se mi to zobrazovalo pri parkovani na navigaci. Diky

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SENZORY - Montáž snímačú + vzdálenosti

Příspěvek od tornado1 »

máš i parkovací asistent? parkuje samo?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Elektro“