ELEKTRONIKA - Klakson nefunkční

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: ELEKTRONIKA - Klakson nefunkční

Příspěvek od Peťas »

Některé kousky můžou mít opravdu jenom jeden klakson :!:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
mirecek150
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 15.08.2011 10:58
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRONIKA - Klakson nefunkční

Příspěvek od mirecek150 »

Pokud mas bufika tak demontaz podbehu nepomuze. Jsou za mlhovkama ale prez mrizku z mlhovkou se tam blbe dostava tak sundat naraznik. Moje otazka je troubi mi jen jeden u ridice mam nakodovano zatroubeni pri zamceni odemceni a to nefunguje muze to bejt tim ze u spolujezdce je nefunkcni? Diky za radu

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRONIKA - Klakson nefunkční

Příspěvek od kubisz »

...druhý klakson jsem musel přidat k tomu levému...
ahoj, momentalne mam taky funkcni jen jeden a na druhy asi nejsou dotazeny ani kabely (i kdyz podle VIN by mely byt dva a ten funkcni je oznaceny jako "nizky ton")...kde sim presne mam hledat ten druhy? mam webasto...

kdyz bych pripojil ten druhy nejakou rozbockou k tomu vlevo, bude stacit pojistka? diky
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

tomislaf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.08.2016 16:44

Re: ELEKTRONIKA - Klakson nefunkční

Příspěvek od tomislaf »

Ahoj, oprášil bych toto starté. Na Touranu 2,0 TDI 2009 mi nefunguje klakson (a nevím, jestli fungoval i v době koupě).
I po přečtění fóra a důkladný prohlídce jsem objevil jen ten levý (relativně dobrý přístup přes "plast mlhovky", když tam mlhovka není :) ). Je v tomto typu i ten pravý?
Podle všeho spínač na volantu je funkční, je slyšet cvakání relé pod volantem. Relé B6 (horn) je také ok (prohazoval jsem ho s jiným a vše kromě kalksonu fungovalo).
Nemám rozpis pojistek, ale všechny jsem prošel a jsou ok (jak pod volantem a tak v motor. prostoru). Neměl byste prosím někdo rozpis pojistek pro tento typ? Objevil jsem tady jen tento: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=261&t=89668, ale ten myslím nesedí. Některé pojistky tam vůbec nemám osazeny, což chápu a nechce se mi věřit, že by někdo vyndal tu na klakson a už ji tam nevrátil (?).
Klakson samotný také funguje (po napojení "na tvrdo").
Takže můj tip je 1) kabeláž relé-klakson nebo 2) pojistky. Byl bych vděčný za zmíněné schéma pojistek, příp. nějaký další tip...
Přílohy
pojistková skříň v motoru
pojistková skříň v motoru

Odpovědět

Zpět na „Elektro“