ELEKTRONIKA, AIRBAG - Svítí kontrolka airbagu, problémy

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: svítí kontrolka airbagu

Příspěvek od CentriFUGA »

Přesně tak, už jsme řešili několikrát kontrolku airbagu - a buď pročistit konektory pod sedačkou, v horším případě se ti zlomil kablík, takže ho kdyžtak zkusit propípat, jestli je OK, ale na 90% to bude jenom bordel v konektorech.

Hlavně nezapomeň na to odpojení baterky, aby si nezkoušel jestli ten airbag fungje, aniž by si chtěl :-)

Uživatelský avatar
score
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 14.11.2014 20:02
Bydliště: Furth im Wald (DE) Olomouc

závada airbagu

Příspěvek od score »

snad to tu nikde není, ale chci se zeptat zkušenějších :
měnil sem rádio, RCD510 místo starýho RCD300 (je divný že nový rádio nepíše názvy stanic) a sundal sem komplet rámečky abych je potáhl folií (se sice nepovedlo napoprvé ale už je to prozatímně hotový) a musel sem odpojit i spínač výstražných světel a kontrolku vypnutých airbagů spolujezdce
když sem to dal zase všechno dokupy, svítí mi na palubce airbag a DOT mi vypisuje chybu - závada airbagu
takže sem to znova rozdělal jako že bych mohl být tupej a ten konektor na kontrolku nasadil opačně, což samozřejmě nejde ale sichr je sichr, a kontrolka svítí dál, zkoušel sem vypnout na chvíli airbag spolujezdce, kontrolka se rozsvítí ale na palubce to svítí pořád, airbag sem zase zapnul, ukazatel na tunelu zhasl ale kontrolka a výpis chyba je tam furt :-(
musím to nějak odmazat v ŘJ nebo to vyřeším i jinak?
ScOrE & MuScHi jezděj f černočerným Tuřínu od Crossů

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: závada airbagu

Příspěvek od CentriFUGA »

myslím, že by mohlo pomoct vymazání chyb přes VAG ... možná jak si zkoušel rádio a neměl něco zapojeného, uložilo si to tam nějakou chybu a má jí to tam zase ...

Nebo mě teď napadla jště druhá věc - může to být klidně airbag v sedačce a zrovna se to rozsvítilo když si to skládal, to bejvá častá závada, že se někde přelámou kabely nebo je bordel v tom zapojení airbagu někde pod přední sedačkou...mnohdy pomůže prostříkání kontaktolem ... chělo by to VAG a zjistit jakej airbag to je, vymazat a uvidíš.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: závada airbagu

Příspěvek od alesino »

měl jsi odpojit baterku , pokud nemáš VAG , ale to bohužel nemůže člověk tušit ...
máš zapsanou chybu po odpojení konektoru na vypínání airbagu od spolujezdce , takže VAG a vymazat , příště už raději bez rozpojení konektoru nebo bez baterie , ale pokud máš dodělávané RCD bude chtít po odpojení aku pin kod ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Skrat2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.12.2014 21:47

Re: ELEKTRONIKA, AIRBAG - Svítí kontrolka airbagu, problémy

Příspěvek od Skrat2 »

Ahoj.

Taky jsem měl problém a to,že hlásil chybu vypínače(klíček)airbagu u spolujezdce,po prověření a nenalezení se změnila chyba na kontrolku vypnutého airbagu u spolujezdce,zase žádná porucha.
Nakonec jsem došel na jednotku,která je rozumě umístěna pod topením a kapala na ní voda.
Tak aspoň jsem přišel na tekoucí trubku k topení :rofl:

Uživatelský avatar
LL7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02

kroužek airbagu pod volantem

Příspěvek od LL7 »

Chlapi, dokážete mi někdo zjistit ( třeba podle VIN) přesné označení toho kroužku airbagu co je pod volantem ? Rozsvítila se mi kontrolka ESP a v servise mi známy řekl podle diagnostiky, že je chyba v tom kroužku.
Teď bud schánět druhý, ale nechci to rozdělávat abych zjistil to přesné označení a zase to montovat zpět.
Dokážete mi to někdo zjistit? Díky.

smart001
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 19.02.2009 22:01

Re: ELEKTRONIKA, AIRBAG - Svítí kontrolka airbagu, problémy

Příspěvek od smart001 »

Zdravím,mám GIV třídvéř a svítí mi kontrolka airbagu. Po připíchnutí na kabel (mám jen tu levnou diagnostiku kde se nedá nic moc dělat,spíš jen číst chyby) tak mi to hlasilo nejdříve 00588 airbag igniter:drive side N95
32-10 Resistance too high -intermittent
po vymazání mi to zhaslo ale asi za 3 sekundy kontrolka svitila znova prošahal jsem kabely ,nekolikrat vypojil a zapojil konektor airbagu pod sedačkou a znovu vymazal chybu-opět naskočila a ktomu ještě nová 01217 shareware version. To decode all DTCs
32-10 Please Register/Activate - intermittent

do VISu jsem koukal a udělal to nejjednodušší co bylo v mých silách (kontrola kabelů až k podlaze,pročištění konektorů) žadná závada. V servisu mi měnili už dvakrát ten airbagovej kroužek u volantu jestli s tím má něco společného. Ale spíš to bude nějaký problém v ty sedačče řidiče....nechce se mi nejak párat :D, budu rád za každou radu Děkuju

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: ELEKTRONIKA, AIRBAG - Svítí kontrolka airbagu, problémy

Příspěvek od alesino »

tady jsi v sekci Touran , zkus to u vás Gé čtyřek ...
zkusil bych vyčistit kontakty pod sedačkou na airbag , obcas to dela paseku , ale po odpojení baterie ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
Jyrgen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 21.04.2009 18:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRONIKA, AIRBAG - Svítí kontrolka airbagu, problémy

Příspěvek od Jyrgen »

pánové, nemáte někdo přístup do ELSY ? nebo něčeho podobného?
Potřebuju porovnat barvy drátů v konektoru pro airbag řidiče a spolujezdce v předních sedadlech
místo svých Highline 03' dávám jiné 09', oboje mají 3 dráty, ale liší se konektor a bohužel i barva drátů
já mám myslím bílý + hnědý + zelený a nové sedačky mají hnědý + modrý + černý (hádám z hlavy, blbec sem si to nenapsal)

samozřejmě mě napadlo zapojit je v tom pořadí jak jsou v konektoru, ale až takovej střelec nejsem :lol:

Díky ;-)
family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV
summer car Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW+| HP Sporting
ex: VW Golf IV 99'
ex: Škoda Felicia 95'

Obrázek

Uživatelský avatar
Jyrgen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 21.04.2009 18:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRONIKA, AIRBAG - Svítí kontrolka airbagu, problémy

Příspěvek od Jyrgen »

tak sem si ELSU pořídil a hlavně sem se ještě jednou pozorněji podíval ...
staré sedačky 03' mají stejné barvy kabelů, ale je tam krátkej káblík + propojka kde je jiná barva
nově sedačky 09' propojku nemají, mají delší kabel bez rozpojení, takže stejné barvy vedou až do konektoru v podlaze

takže sem jen ustřihl konektory, dráty spojil podle barev jak byli v konektoru a vše funguje :-) takže kdyby se to někomu hodilo, tady to je :-)
Přílohy
2015-05-21 13.16.56_res.jpg
2015-05-21 13.50.41_res.jpg
family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV
summer car Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW+| HP Sporting
ex: VW Golf IV 99'
ex: Škoda Felicia 95'

Obrázek

Kryštof Petrov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.01.2017 12:52

Zavada airbagu Touran 2004

Příspěvek od Kryštof Petrov »

Ahoj všem,
chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti se závadou na airbagu.
V servisu mi řekli, že to na diagnostice ukázalo problém se zámkem airbagu co je u spolujezdce v přihrádce.
Mám Touran a 1.9 tdi 77kw r.v. 2004
Nemá s tím někdo zkušenost jak se tam dostat a vyměnit, nebo vyčistit?
Díky moc všem.
Ps: pokud je tu už takové téma, tak se omlouvám, ale já ho nenašel.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Zavada airbagu Touran 2004

Příspěvek od alesino »

:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 6&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
vytahoval jsi kastlík nebo dodělával okolo ?
můžou být špatně nasunuté kontakty , ale spíše bych to viděl na vypínač airbagu spolujezdce ...
kod závady z diag máš ?
ty už jsi to řešil i na FB stránkách Tourana ? jsi to ty ?
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Kryštof Petrov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.01.2017 12:52

Re: ELEKTRONIKA, AIRBAG - Svítí kontrolka airbagu, problémy

Příspěvek od Kryštof Petrov »

Ano to jsem řešil.
Jen jsem chtěl zjistit jestli už to někdo nedělal, abych věděl čemu se vyvarovat.
Třeba aby mi samovolně nevystřelil airbag.
Nikde na netu jsem nenašel že by to někdo dělal.

Uživatelský avatar
Floppy
Člen klubu
Příspěvky: 163
Registrován: 31.10.2012 18:19
Bydliště: Plzeň

Re: ELEKTRONIKA, AIRBAG - Svítí kontrolka airbagu, problémy

Příspěvek od Floppy »

Ahoj, mě diag hází chybu 01578 - kontrolka airbagu spolujezdce vypnuta (K145)
011 - Přerušení - Kontrolka závad ZAP

může to být problém v tý debilní kontrolce samotný? jsou tam 4 dráty a nevím jak bych to ozkoušel. Když dám 12V na kontakt 1 a 2 tak nic nesvítí...
Přílohy
Výstřižek.PNG
VW Passat Variant 3C - Highline, 2.0TDI
VW Touran 1.6FSI

Uživatelský avatar
Floppy
Člen klubu
Příspěvky: 163
Registrován: 31.10.2012 18:19
Bydliště: Plzeň

Re: ELEKTRONIKA, AIRBAG - Svítí kontrolka airbagu, problémy

Příspěvek od Floppy »

...jen pro ostatní, byly to zoxidované a vyžrané piny na ŘJ airbagu
VW Passat Variant 3C - Highline, 2.0TDI
VW Touran 1.6FSI

Odpovědět

Zpět na „Elektro“