KONTROLKY PRO OTEVŘENÍ MOTORU A KUFRU - POLODOT FOTKY

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
hubeny.milda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 18.02.2010 19:01

KONTROLKY PRO OTEVŘENÍ MOTORU A KUFRU - POLODOT FOTKY

Příspěvek od hubeny.milda »

Ahoj mám Tourana 2004 Highline 1,9 TDI 77kw. Dovezl jsem ho z Německa a zjistil jsem že mi nefungují kontrolky když otevřu motor a dveře kufru. Jinak u dveří to maká v pohodě. Když se rozjedu a odevřu dveře tak to napíše které dveře jsou odevřené. Ale když nechám otevřený motor nebo kufr a rozjedu se tak nic. Je mě divné, že by byly špatné oba spínače zámků. Protože když odevřu kufr tak světýlko v kufru se rozsvítí. Hoďte sem prosím fotky jaké kontrolky mají u polodotu svítit. A pokud by někdo věděl čím by to mohlo být prosím o radu. Zda to může být také nějak vypnuto VAGEM či co??
VW Touran 1,9 TDI 77kW Highline

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: KONTROLKY PRO OTEVŘENÍ MOTORU A KUFRU - POLODOT FOTKY

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
zkus odpojit čidlo na zámku přední kapoty a uvidíš jestli svítí na polodotu symbol kapoty , pak na krátko propoj dráty co k němu vedou a uvidíš ... pokud to bude takhle fungovat je to spínač ...
Vzadu se to dá vyzkoušet tak že zkusíš rohatku na zámku pootočíš na první polohu a mělo by přestat svítit osvětlení v kufru ...
1.JPG
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
hubeny.milda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 18.02.2010 19:01

Re: KONTROLKY PRO OTEVŘENÍ MOTORU A KUFRU - POLODOT FOTKY

Příspěvek od hubeny.milda »

Osvětlení kufru mě normálně funguje, sepne a po zavření kufru zhasne. Ale kontrolka nic.
VW Touran 1,9 TDI 77kW Highline

Uživatelský avatar
hubeny.milda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 18.02.2010 19:01

Re: KONTROLKY PRO OTEVŘENÍ MOTORU A KUFRU - POLODOT FOTKY

Příspěvek od hubeny.milda »

Můžu vás poprosit o fotky vašich palubek s polodotem s otevřeným motorem a kufrem při zapnutém klíčku. Ostatní dveře zavřené. Nejlépe tourany r.v. 2004. Nějak mě nesvítí žádná kontrolka na otevřený motor nebo kufr. A to mam Highline. Na dveře to maká. Mikrospínače a kabeláž bude asi ok protože když otevřu kufr rozsvítí se světýlko v kufru a když otevřu motor tak to vyřadí z funkce stěrače. Tak nevím proč to nemaká. Měla by to tahle výbavová řada mít ne???
VW Touran 1,9 TDI 77kW Highline

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: KONTROLKY PRO OTEVŘENÍ MOTORU A KUFRU - POLODOT FOTKY

Příspěvek od jarod78 »

Ani to makat nebude.Na otvoreny kufor, alebo kapotu kontrolka nie je,iba na dvere.Ani na polodote ti nic nenapise.Maj sa.

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: KONTROLKY PRO OTEVŘENÍ MOTORU A KUFRU - POLODOT FOTKY

Příspěvek od pratonda »

No já mám polodot a malá ikona auta z boku zobrazuje otevřenou kapotu a při jízdě nad 10 km/h navíc hláška-otevřené víko mot. prostoru(v němčině,takže laický překlad).U kufru to je zobrazno otevřením bočních dveří a při jízdě nad 10 km/h hláška-otevřené dveře zavaz. prostoru.Mildo moje nabídka co jsem ti psal onehdá do SZ stále platí.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
hubeny.milda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 18.02.2010 19:01

Re: KONTROLKY PRO OTEVŘENÍ MOTORU A KUFRU - POLODOT FOTKY

Příspěvek od hubeny.milda »

jarod78 píše:Ani to makat nebude.Na otvoreny kufor, alebo kapotu kontrolka nie je,iba na dvere.Ani na polodote ti nic nenapise.Maj sa.

To je podle mě blbost. Protože o kontrolce na otevřený kufr nebo motor se píše ve všech manuálech na Tourana. Dokonce jsem to našel i v manuále na Touran 2003. Tak je mi divné že by to neměl mít Touran 2004 a ještě ve výbavě Highline.
VW Touran 1,9 TDI 77kW Highline

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: KONTROLKY PRO OTEVŘENÍ MOTORU A KUFRU - POLODOT FOTKY

Příspěvek od kat38 »

Taky mam polodot a při kapotě svítí autíčko s otevřenou kapotou a píše že je otevřená kapota motoru a při kufru svítí autíčko s otevřeným kufrem a píše že je otevřena zadní kapota.....

Mě zas posledních 14 dní nesvítí světlo v kufru a žárovkou to není...nejdří se rozsvěcovalo se spožděním ... třeba půl minuty,minutu a ted už vůbec ...napadá někoho něco?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: KONTROLKY PRO OTEVŘENÍ MOTORU A KUFRU - POLODOT FOTKY

Příspěvek od alesino »

:arrow: kat38
spínač na zámku v kufru ... zkus jej rozebrat vyčistit ev. vyměnit ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: KONTROLKY PRO OTEVŘENÍ MOTORU A KUFRU - POLODOT FOTKY

Příspěvek od kat38 »

Alesino jsi si jistej,že to dělá ten spínač v zámečku? Dnes jsem se do toho pustil a je to pakárna...zámek je snýtovanej,ted jsem to odvrtal,pak na ten zbytek nýtu asi dam podložku a bodnu to elektrikou...šroubek je špatně,musela by se tam dát nějaká distanční trubička...ten nýt má osazení.Ale ačkoliv jsem to rozebral,tak z toho moc moudrej nejsem, připojil jsem to rozebraný a makalo to,pak ale v tom ozubeným kolečku něco ruplo a přestalo se vracet po vypnutí motorku zpět,takže jsem si zřejmě zadělal na další problém...každopádně ty mikrospínače vypadají jako zalitý,nerozebiratelný...první funguje po zmáčknutí se ozve hláška na polodotu (takže pokud to někomu nefunguje,má možná vadný tento spínač, nebo přerušený vodič,nedávno to tu někdo řešil) ... což může být i můj případ, ten druhý spínač nedělá vůbec nic...takže taky bud vadný,nebo přerušený kabel...mohlo by to být i v těch gumách mezi kastlí a pátými dveřmi,na některých autech to po pár letech otvírání a zavírání dost zlobilo (třeba cordoba)....z toho se ještě po... než na to přijdu. Ale nechtěně jsem objevil další problém kde asi soudruzi z NDR udělali chybu,najdu si tema kam to patří a dam to tam i s fotkama....pokud někomu jdou divný zvuky zezadu,nebo přímo z pátých dveří..tak když se sundá ten krycí plast co je v něm trojůhelník je to hned vidět, je zasazen v dvojitém plechu zadních dveří,ale ten plech není k ničemu nabodován...je jen ohnut k vnějšímu plechu dveří a přilepen nějakým konstrukčním lepidlem...ale jak!! Plech drnčel o plech...byl málo ohnutej a mezi plechy žalostně málo lepidla...z osmi spojů držel jeden !! Tak jsem to doohnul a vyplnil tmelem co ztuhne na gumu...fotky dodam...

tuko5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.12.2015 12:02

Re: KONTROLKY PRO OTEVŘENÍ MOTORU A KUFRU - POLODOT FOTKY

Příspěvek od tuko5 »

Dobrý deň prajem.Neviem sice či to patri zrovna do tejto diskuzie ale skúsim poprosiť o radu som celkom zúfalý. Svieti mi kontrolka na palubovke že nemám zavreté pravé zadné dvere(čo nieje pravda dvere sú zavreté a držia),kontrolka sa občas vypne,ale ako náhle prejdem po hrbe abo nerovnosti zapípa a signalizuje otvorené dvere.Mal som v júni menení zámok,lebo pred tým sa zasekával a nešiel občas otvoriť ale len z vonka. Ale dal som na doporučenie mechanika a kúpil som japonsky či jaký(dnes už ľutujem).Chcem sa spýtať či je zlý zámok alebo je tam ešte nejaká elektronika čo to môže spôsobovať.ďakujem Vám vopred za všetky rady.Je to Touran r.v. 2003

hradakii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 21.09.2012 21:56
Bydliště: Ostrava

Re: KONTROLKY PRO OTEVŘENÍ MOTORU A KUFRU - POLODOT FOTKY

Příspěvek od hradakii »

Ahoj, na mým Touran 2005 polodotu se otevřená přední kapota nezobrazí, ale VAG to pozná, pozná samozřejmě i tu zavřenou kapotu.
Podle mne se to na polodotu nezobrazuje a dokonce to ani nepípá, zvuková výstraha není, jel jsem s tím pootevřeným asi 5 km k pumpě pro ostřikovač...
Dál jsem se tím víc nezabýval.
Pátý dveře jsou jak na osvětlení zavazadelníku a polodot to zobrazuje, dokonce při nedovřených, osvětlení zavazadelníku je vypnuto, tak nefunguje stěřač zadního okna při dešti, při jízdě vpřed ani vzad :)
2din radio China přední kapotu otevření nezobrazí a zadní pátý dveře zobrazí.

Odpovědět

Zpět na „Elektro“