ELEKTRO - Samovolné stahování okýnek

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Aja85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.01.2012 19:36

ELEKTRO - Samovolné stahování okýnek

Příspěvek od Aja85 »

Zdarvim. Mam rok starého Tourana a za tu dobu se mi 2x stalo že jsem nechal auto v garáži, nezamčené, vytažený klíček a když jsem k němu druhý den přišel, tak všechny okýnka byli stažený do půlky. Nevíte někdo co by to mohlo být?
Touran II 1.4 tsi 103KW,

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: samovolné stahování okýnek

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
pokud jej máš v záruce , řešil bych to na záruku ...
tady spíše zkušenost se starším autem Sharan I ...
někde ti tam mohlo možná zatéct ...
podobný problém měl kolega na Sharanu , zateklo mu tam a projevovalo se to stejně jako u tebe / jako by jsi podržel na chvíli odemykání přes DO a okna popojela / netvrdím , že to musí být 100% ono jen přidávám zkušenost ...
pak ještě diagnostiku nebo se obrátit na Tornada - určitě poradí :good:
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: samovolné stahování okýnek

Příspěvek od audinak44 »

Riešil som to už aj JA u jedneho SHARANA ktorý mal vadný snimač interieru teploty...bolo v kabine horuco a reaogoval tak že stahoval okna ,vymenil som snimač a bolo po probleme...teda klient sa už neozval..ale može to byť aj zatzečene od spínačou dveri

Lubka024
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.08.2014 14:41

OKNO řidiče se stahuje samovolně i při stojícím stavu.

Příspěvek od Lubka024 »

Tak jsem si ke své Caddy hrdě přikoupil ještě touran s jemnou závadou: El. Okno u řidiče se prostě občas samo otevře a to nejen při jízdě ale ikdyž auto stojí (takže tuším že to není vychechlaným tlačítkem tak jak to občas mají sharany). Pokaždé se s tím chvíli musím prát než se okno zavře a už dá pokoj. Nevíte někdo co s tím? Popřípadě jak to aspoň vyresetovat? Diky L.

Uživatelský avatar
Mamutik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 04.10.2009 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO - Samovolné stahování okýnek

Příspěvek od Mamutik »

Pár krát som toto "Samovolné stahování okýnek" do polovice zaznamenal a ktomu ešte začali častejšie odchádzať predné stretávacie H7,prípadne zadné 5W parkovačky.Ale bolo mi divné že sa mi dosť často rosia zadné svetlá tak som ich rozobral a vystriekal kontakt-sprejom a pritom som zistil že treba dávať 100% bacha na velmi jemné slabé tesnenie zadných svetiel či nieje náhodou skrútené alebo miestami mimo drážku čo som na obidvoch stranách aj mal :baseball: ,pretože tade poza toto svetlo v tesnej blízkosti vedie odtok vody 5-dverí.... No a odkedy ty zadné svetlá a ich precízne teda zloženie na tesnosť udržiavam tak žiaden problém zo sťahovaním okien,a vybíjaním žiaroviek už niesu.
Veru tam v tých zadných svetlách by sa zišlo dať hned dve tesnenia lebo to jedno čo tam dali je veľmi jemné a slabé....ale zatial to poslúcha tak to neriešim.
Touran 1.9 TDI ,77kw,2007
http://www.abload.de/img/vw-touran-rc10a1bqpa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

kura
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 20.09.2014 11:00

Re: ELEKTRO - Samovolné stahování okýnek

Příspěvek od kura »

Ahoj.Mám problém že mi nestahuje okýnko u spolujezdce ale od řidiče ano.Kde je chyba?Spínačem to není.Pojistka?

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO - Samovolné stahování okýnek

Příspěvek od karlospv »

Uz si na to prisel nebo problém stále trva?

Uživatelský avatar
jasan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.08.2013 17:18
Bydliště: LnS

Re: ELEKTRO - Samovolné stahování okýnek

Příspěvek od jasan »

kura: mel jsem stejny problem, zkusil sem prohodit vypinace a zjistil ze je to vypinacem...
Obrázek Touran 2008, 1.9 BXE 77kw

kura
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 20.09.2014 11:00

Re: ELEKTRO - Samovolné stahování okýnek

Příspěvek od kura »

Vše opraveno.Vycvaklý konektor mezi dveřma a autem.Prohození vypínačů bylo první.Děkuji.

Uživatelský avatar
Stuff
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 16.04.2015 10:52

Re: ELEKTRO - Samovolné stahování okýnek

Příspěvek od Stuff »

Chci se zeptat ohledně stahování okýnek. Při zamknutí na DO a podržení tlačítka se všechny okna zavřou. Ale při odemknutí a podržení se mi otvírá pouze u řidiče. Jde nastavit aby se otvíralo i u spolujezdce, popř. všechny?
VW TOURAN Cross 2.0TDI 103kW, DSG

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: ELEKTRO - Samovolné stahování okýnek

Příspěvek od alesino »

ano , bud přes maxík nebo diagnostikou ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Odpovědět

Zpět na „Elektro“