Svítí EPC

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
gadaska11
Člen klubu
Příspěvky: 30
Registrován: 04.11.2012 18:30

Svítí EPC

Příspěvek od gadaska11 »

Zdravím mám Touran 2.0 FSI a včera při cestě do německa se mi rozsvítila kontrolka EPC . Nevíte čím by to mohlo být našla jsem, že to může být špatným spínačem brzdových světel, a v tom to případě bych potřebovala nějaký plánek zapojení kde to najdu... auto máme nové :) , tak teprve auto poznávám. ;)

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí EPC

Příspěvek od CentriFUGA »

Spínač brzdových světel je dole na pedálu brzdy. Je na bajonet, otočit a vytáhnout + vyndat konektor. Originál VW stojí asi 300,-Kč.
Jinak se podívej jestli ti brzdová světla opravdu nesvítí, při zmáčknutí pedálu.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí EPC

Příspěvek od tornado1 »

diagnostika!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí EPC

Příspěvek od CentriFUGA »

tornado: mě psala diagnostika špatný brzdový spínač a i po výměně za nový stále a nic ... nakonec se vyměnil halvní spojkový válec, kde je také spínač spojky a vše OK, ale psalo to jen brzdový spínač ... dodnes nevím proč :-D

Uživatelský avatar
eduard.bora
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 18.07.2015 21:19
Bydliště: Předklášteří

Re: Svítí EPC

Příspěvek od eduard.bora »

Zdravím... tak přidám do placu.... Auto 3 týdny. A odpoledne mi zůstalo po nastartování svítit EPC.....
Tak mezitím na výměnu na letní gumy.... Bora byla ještě na nových zimních kolech... Tak malinká radost... mám 4x Brilantis II .. 195-65-15. Klasika...
A hned zimní gumy domů za plot a řešit EPC. Jo a mezitím jsem zjistil, že mi svítí pořád brzdová světla vč. třetího za oknem..
Měl jsem podezření právě na čidlo brzdového pedálu, ale, že by svítily i světla a to i !!!! Bez klíče v zapalování !!! To mne zarazilo...
Naštěstí za dvě hodiny u servisáka osobního.... čidlo úplně k.o. spálené časem. A je to i právě propojeno i na zadní světla, které nesvítily...
Dokonce jsem měl potom po opravě i jsem si uvědomil při zabrždění, že se propadal víc pedál od brzdy před opravou.
Po zmáčknutí se nezastavil, nešel až na podlahu, ale bylo to vlastně jiné, než pak...
Tak čidlo Auto kelly.... 145 + 100kč práce a Bora je zase o.k..... Už zase nic nesvítí co nemá...
A pedál je tedy taky jak má zase být.
Prý je dobře, že jsem hned dojel.... nejlépe co nejdřív potřeba opravit, časem by se to rozhodilo elektriku v autě.. asi něco jako vir v pc... A o vybité baterce do rána ani nemluvím.....
Tak to píši hlavně pro nové majitele, které se jim tohle může stát...i pro další, co se jim to stane....
A jinak svítilo jen EPC, nic dalšího, ani ABS a td od brzd. :-))) Když nepočítám ty lampy a za oknem brzdovka :-)
A nakonec restart v pc přes diagnostiku.
Zdraví Eda Brno.
VW BORA 1.6 77Kw

Odpovědět

Zpět na „Elektro“