webasto eberspacher vychytávka-šetřič autobaterie

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
carel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

webasto eberspacher vychytávka-šetřič autobaterie

Příspěvek od carel »

Zdarec ,
u mýho nezávislýho mě vždycky štvalo že když je voda jak led , ventilátor, což je mnohem větší žrout proudu než topení
třeba 5 minut fouká studenej vzduch a jenom vybíjí baterku , která má v mrazu mnohem menší kapacitu.

Postavil jsem modul řízenej mikroprocesorem který vždycky při startu topení změří teplotu v interieru a podle toho zpozdí ventilátor časy jsou 7,5,3 ,a 1,5 minuty Hodí se to na climatroic i manuál a k jakýkoliv značce topení.
Minulou zimu jsem nechal vyzkoušet na pár autech

...tak kdyby si někdo chtěl prodloužit životnost baterie a zvýšit jistotu že v pohodě nastartuje i při nízkých teplotách ,mám modul k dispozici.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: webasto eberspacher vychytávka-šetřič autobaterie

Příspěvek od pohodarkajik »

nevim ja u TT-V, ale u TT-C spusti topeni ventilator az na urcite teplote vody, ne hned, dalsi vec, opet nevim jak touran, ale kdyz jsem webasto daval do passata B5, tak climatronic zvysil otacky ventilatoru taky az na urcite teplote, nejede vse hned naplno

Uživatelský avatar
carel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: webasto eberspacher vychytávka-šetřič autobaterie

Příspěvek od carel »

Je to tak jak píšeš, TTC v T5ce to třeba v případě , že je v autě climatronic umí ale pokud je tam manuální klima a nebo je u auta přestavba řešená pomocí IPCU modulu jako bývá TTV u Tourana , tak to fouká ihned.Vodič z climatronicu je totiž při topení přerušenej.

Odpovědět

Zpět na „Elektro“