Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

vwtourvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.03.2017 19:38

Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Příspěvek od vwtourvw »

Dobrý den, prosím moc o radu,dodělávám osvětlení na Touranu r.v.2008 ve dveřích - náhrada za tu červenou odrazku. Zadní dveře OK piny 4 a 14,ale s předníma je problém. Zkoušel jsem po přečtení několika diskuzí piny 18 a 19,6 a 18,1 a 2,nebo i změřit příp. spínanou kostru, ale žádná z těchto variant nefunguje. Nezná někdo správné zapojení pinů?, předpokladám když svítí zadní, že u předních by to mělo jít také, v řj 42 a 52 nakódováno +64. Ještě když dám přes diagnostiku test funkcí v řj, tak osvětlení mi funguje na pinu 1 a 19, ale jen přes ten test,jinak ne. Děkuji moc za případné reakce.

vwtourvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.03.2017 19:38

Re: Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Příspěvek od vwtourvw »

Nikdo se s tím nesetkal, nedodělával? opravdu už nevím čím by to mohlo být.

vwtourvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.03.2017 19:38

Re: Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Příspěvek od vwtourvw »

Stále se mi je nedaří rozchodit, proto se zeptám asi možná hloupě, jak poznám, že ta daná řdící jednotka podporuje tu a tu danou funkci? Předpokládám, když jde ta daná funkce nakódovat a ve výpisu kódu je u ní v závorce napsáno......instaled......tak, že by to mělo fungovat. Snažím se nějakou vylučovací metodou přijít na to proč to u předních dveří ne a ne nesvítí. Čistě náhodou by se nenašel nějaký fanda z Olomoucka, který tomu rozumí a byl by ochotný se na to mrknout......odměna ho nemine :wink:

Uživatelský avatar
Stuff
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 16.04.2015 10:52

Re: Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Příspěvek od Stuff »

Zdravím, já to připojil "na prasáka" podle obrázku a funguje to.
Přílohy
Světlo_dveře.png
IMG_20160208_175039.jpg
VW TOURAN Cross 2.0TDI 103kW, DSG

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Příspěvek od laco laslo »

Koukal jsem do elsy a osvětlení by se mělo tahat z pinu 1 na konektoru T32/b na jednotce dveří a kostra je z cituji: ukostřovací spojení 3, ve svazku vodičů ve dveřích.
Tak bych zkusil vzít + z toho pinu 1 a na vhodném místě ukostřil.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

vwtourvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.03.2017 19:38

Re: Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Příspěvek od vwtourvw »

Pánové zatím díky moc za pomoc, zkusím možnost pin 1 a k němu najít vhodnou kostru a pokud by se nepovedlo, tak to zapojím tak jak radí Stuff. Dám vědět jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Příspěvek od HONEY »

Dej vědět. Taky mě to zajímá. Dík.

vwtourvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.03.2017 19:38

Re: Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Příspěvek od vwtourvw »

Takže u mého modelu je všechno jinak,než by mělo být. Nevím proč,jestli je špatná řídící jednotka dveří,nebo co,ale na pinu 1 nemám nic,ani napětí,ani kostru a na pinech 18 a 19 mám trvalé napětí a kostru, takže jsem přední osvětlení zapojil podle Stuffa a Laco lasla , kterým tímto moc děkuji.....trvalé plus (Stuff) a spínaná kostra 3 pin konektoru co jde od zámku (Laco laslo). Samozřejmě jsem zkoušel i ostatní piny a z celého 32 pinového konektoru mám trvalé napětí na pinech 17 a 18,ale spínanou kostru na ostatních pinech jsem prostě nenašel. Ještě mě napadla možnost,že si už někdo přede mnou hrál s řídící jednotkou a zůstala tam špatná hodnota,měl jsem tam hodnotu 181. To už je ale jedno,hlavně,že už to svítí :D Ať se daří a díky za příspěvky.

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Příspěvek od laco laslo »

To je divné. Zatím mi schémata vždycky pomohly tak nechápu proč tady to nefunguje.
Hlavně že to svítí.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

vwtourvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.03.2017 19:38

Re: Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Příspěvek od vwtourvw »

laco laslo: podle tvého schématu to tak určitě má být,v tom chyba nebude,chyba je někde v autě. Koukal jsem ještě než jsem to zapojil tak jak jsem psal na chyby v dané řídící jednotce a samozřejmě to hlásí chybu....Výstražné osvětlení dveří - porucha v elektrickém obvodu, takže je někde něco špatně.

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Příspěvek od laco laslo »

Co jsi dával za lampičky? Kódování jsi měl správně? Nebo že by byla špatná jednotka ve dveřích. Ale to by musely být špatné v obou dveřích. Už mě nic nenapadá. Na svém bývalém autě jsem si lampičky dodělával, byla to docela pakárna protože nejsem od fochu, ale podařilo se tak vím jaké to je když se zrovna nedaří.
Takže teď ti jednotky hlásí chybu osvětlení dveří? Asi proto, že je máš nakódované, ale osvětlení není správně zapojené a jednotka ho "nevidí"
Možná blbá otázka, ale když jsi zkoušel zapojit světlo jak jsem psal já, zkusil jsi po připojení lampičky zavřít a otevřít dveře? Já jsem totiž při zapojování zadních toto neudělal a myslel jsem si, že to mám zase blbě zapojené a přitom to bylo správně.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Kocour1980
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 10.02.2019 09:51

Re: Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Příspěvek od Kocour1980 »

Ahoj všem, ještě než se pustím do zapojování zadních puddle lights, ve schématu z ELSY vidím, že pin2 (-) světla W33 jde na pozici č.9/18 - hnědý drát. Pin1 světla W33 jde pak někam na T28B konektorové spojené 28 pólové, spojovací místo na sloupku B vlevo. Pak jde dál na pin 144 řídící jednotky pal.sítě J519. Přední mám dle schématu hotové a frčí to, ale kam připojit + pro to světlo W33 vzadu? Na který pin doporučíte připojit? Už jste to někdo zapojoval? Vůbec to nesedí s těmi popisy na Youtube apod... Máte někdo ELSU prosím a můžete poradit? Předem díky! Mám Tourana 2006.

Uživatelský avatar
Pavel1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 06.05.2016 21:49
Bydliště: Brno

Re: Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Příspěvek od Pavel1974 »

Kdysi dávno jsem si také dodělával světýlka do dveří předních i zadních. Mám 1T2 stejný rok. Co se mi podařilo vyštrachat zápisky, tak zadní lampičky se zapojovaly: + Pin4, - Pin14. Kodovani je polozka 62 a 72 k původnímu číslu přičíst 64. Zapojuje se do zástrčky dveřní jednotky.
--------------------------------------------------------------------------------------
VW TOURAN 1.9TDI 77kW BXE 2008

Kocour1980
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 10.02.2019 09:51

Re: Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Příspěvek od Kocour1980 »

Ahoj, díky moc za info :-)
Nj, jenže podle schématu z ELSY by to mělo být jinak... A předek mi podle ELSY funguje... Takže předpokládám, že zadek by měl také?!
Piny 4 a 14 tu nejsou nikde vůbec zmíněny... Přesto na Youtube o nich mluví každý kdo to tam zapojuje...
Přílohy
1_18.jpg

Uživatelský avatar
Pavel1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 06.05.2016 21:49
Bydliště: Brno

Re: Dodělání osvětlení ve dveřích Touran r.v.2008

Příspěvek od Pavel1974 »

Ty piny do té zástrčky musíš dodělat/dodat, neboť ty pozice jsou prázdné. Proč nesedí to schema z ELSY netuším, třeba je to pro jiný model/rok apod.?
Jen pro info, očíslování pozic pinů zjistíš podle vylisovaných čísel na zástrčce.
Přílohy
zástrčka zadní dveře- 1T2.JPG
--------------------------------------------------------------------------------------
VW TOURAN 1.9TDI 77kW BXE 2008

Odpovědět

Zpět na „Elektro“