přestaly hrát zadní reproduktory

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 06.05.2016 21:49
Bydliště: Brno

přestaly hrát zadní reproduktory

Příspěvek od Pavel1974 »

Ahojte, přestaly mi hrát zadní repráky (basové ve dveřích), výškové hrají. Mám rádio RCD300 (hraje i MP3) a před pár měsíci jsem tam zapojoval AUX-vstup (pozice pro Changer) kvůli možnosti připojení telefonu pro přehrávání muziky. Changer totiž nemám. Od předch.majitele tam je nainstalované nějaké starší Nokia-Handsfree využívající Bloetooth rádia. Můžu tak tedy s telefonem spárovat jen to Handsfree, ale už nemohu třeba přehrávat hudbu z telefonu. Teď přes ten AUX-kabel už to funguje.
Na diagnostice byla závada informující o "přerušení... Zadní levý repro..." Tak jsem na to také přišel. Jenže nehrají obě zadní repra. Domníval jsem se, že třeba při manipulaci s rádiem nějaký drátek vypadl apod., ale ověřil jsem si to a dráty vypadají všechny ok.
Co jsem viděl nějaké pojistky (jedna vzadu v rádiu a 2 v té spleti drátů asi od modulu Handsfree) tak se jevily všechny ok.
Tak mě napadlo, zda nemají zadní repráky třeba svojí vlastní pojistku někde jidne a jestli to nemůže být příčina problému. Možná je to úplná blbost :roll: , ale znáte to, tonoucí se stébla chytá :sorry:
Může mi někdo znalej případně poradit, než to odvezu k odborníkům montujícím rádia atd.

Pěkně děkuji za případnou radu :thanks:
--------------------------------------------------------------------------------------
VW TOURAN 1.9TDI 77kW BXE 2008

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přestaly hrát zadní reproduktory

Příspěvek od kubisz »

dodelavane HF muze byt zapojene pres draty radia primo na repraky, kdy pri prichozim hovoru pouze prerusi signal z radia a samotne radio o HF nevi, nebo jen dostane signal MUTE... pokud se s tim hybalo, muze byt nekde kablik povytazeny... HF (a mozna i AUX) taky bude pravdepodobne hrat pouze stereo, ne do 4 repraku... pokud je tam origo zapojeni (trebas do HF pod sedackou), tak je do radia zavedeny pouez svazek kabelu (QuadLock), vedouci z prostoru za radiem bez jakehokoliv preruseni... muze taky byt radio nastavene na dva repraky (kodovani pres VCDS), nebo v radiu Ballance nastaveny dopredu
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
Pavel1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 06.05.2016 21:49
Bydliště: Brno

Re: přestaly hrát zadní reproduktory

Příspěvek od Pavel1974 »

Právě při nastavování Ballance jsem na problém nehrajících zad. repro přišel, čili tím to není a kódováním určo také ne, s tím nikdo nic nedělal. Mohlo se to po zapojení AUX samo překódovat/přenastavit na hraní jen předními repro??? Zadní repro určo hrály min.do doby než jsem zapojil AUX. Nebo bych měl skutečně jít a prověřit povytažený káblik?

Odesláno z mého Redmi 4A pomocí Tapatalk
--------------------------------------------------------------------------------------
VW TOURAN 1.9TDI 77kW BXE 2008

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přestaly hrát zadní reproduktory

Příspěvek od kubisz »

ten kablik bych se podival, pokud je tam dobastleny HF... pokud je to origo, neni asi stejne co kontrolovat, pac bude kabelaz zakryta... jestli se to samo prekoduje pri zapojeni AUX, to nevim, ale pri zapojeni AUX by se kodovat melo (zapina se vystup do konektoru), tak estli se to nepreplo tam (zvlast, pokud se kodovalo pouze kodem a ne pres dlouhy kodovani)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
Pavel1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 06.05.2016 21:49
Bydliště: Brno

Re: přestaly hrát zadní reproduktory

Příspěvek od Pavel1974 »

HF dodělávala profi-firma. Pravdou je, že ten AUX fungoval hned, jak jsem konektor zapojil. Nic jsem nekodoval páč jsem tehdy ještě neměl vybavení. Teď mám hexcan kabel a VCDS. V jakém nastavení bych to měl zkusit pohledat? Díky

Odesláno z mého Redmi 4A pomocí Tapatalk
--------------------------------------------------------------------------------------
VW TOURAN 1.9TDI 77kW BXE 2008

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přestaly hrát zadní reproduktory

Příspěvek od kubisz »

bylo to nekde pod radiem... vyber poctu repraku, typ zesiku, plus dalsi veci, pokud je radio nabizi... vsecko dlouhy kodovani pres kalkulacku

to HF by melo byt videt hnedka po vytazeni radia... do radia by mel vest uz kabel z HF... rozpojil bych to a zkontroloval... idealne asi s vytahnutou baterkou, ale melo by stacit jen bez klicku ve spinaci skrince a vypnutym radiu... po odpojeni radia se asi obejvi chyba ve vypisu...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: přestaly hrát zadní reproduktory

Příspěvek od tornado1 »

žádné dlouhé kodování tam není
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přestaly hrát zadní reproduktory

Příspěvek od kubisz »

sorry, spatne vyjadreno, myslel sem "Kalkulacku"...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
Pavel1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 06.05.2016 21:49
Bydliště: Brno

Re: přestaly hrát zadní reproduktory

Příspěvek od Pavel1974 »

kubisz píše:ten kablik bych se podival, pokud je tam dobastleny HF... pokud je to origo, neni asi stejne co kontrolovat, pac bude kabelaz zakryta... jestli se to samo prekoduje pri zapojeni AUX, to nevim, ale pri zapojeni AUX by se kodovat melo (zapina se vystup do konektoru), tak estli se to nepreplo tam (zvlast, pokud se kodovalo pouze kodem a ne pres dlouhy kodovani)
Přikládám výpis Log z radia:
Adresa 56: Rádio Labely: SVO\1K0-035-1xx-56.lbl
Řídící jednotka: 1K0 035 186 AD
Díl: Radio GR0 034 0033
Revize: 0003404S Seriové číslo: VWZ2Z2H6078164
Kódování: 0020401
Dílna #: WSC 01324 785 00200
VCID: 68DE803C5B73DA0141-803C

1 nalezena chyba:
00872 - hlubkovy reproduktor vzadu vlevo (R15)
011 - Preruseni - Sporadická

Podle kódu by rádio mělo být nastaveno na 4 repráky ("kod 0020401" viz třetí číslo kódu odzadu "4" znamená 4 pasivní reproduktory). Předpokládám tedy také, že jeden reproduktor se myslí výškáč+střední+basák. Zkouškou akč.členů se mi přední repráky (vždy výškáč,střední a basák) v pořádku ozvaly, ale ty zadní repra nikdy ani neškrtnou.
Je možný, že i tak by mohlo pomoci nakododovat znovu ten AUX "po-řádně" a tím zadní repra rozchodit?
Možnost povytáhnutého káblíku jsem už zavrhl, neboť kontakty vypadají OK, drží tam dobře...
Jelikož v novým autě orig.HF nebyla, tak tam předpokládám není pod sedadlem ani ta ŘJ. Tzn. jak jsi psal, dodělané HF (dnes už stařeček Nokia HF-5) o kterém rádio neví a to jen dostane signál MUTE, když je aktivní tel.hovor.

To Kubisz- mohli bychom se domluvit na setkání, abys na to kódování kouknul? Napiš mi do SZ když tak na domluvu. Díky.
--------------------------------------------------------------------------------------
VW TOURAN 1.9TDI 77kW BXE 2008

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: přestaly hrát zadní reproduktory

Příspěvek od tornado1 »

kodování je v pořádku
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Pavel1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 06.05.2016 21:49
Bydliště: Brno

Re: přestaly hrát zadní reproduktory

Příspěvek od Pavel1974 »

tornado1 píše:kodování je v pořádku
Díky za info. Pak už tedy zbývá jen varianta, že třeba odešlo něco v rádiu? Jaké napětí bych měl případně zkusit naměřit na pinech (a jak to změřit) + a - v rádiu pro ty zadní repro?
--------------------------------------------------------------------------------------
VW TOURAN 1.9TDI 77kW BXE 2008

Uživatelský avatar
jirkahlousek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.10.2011 09:16
Bydliště: Desná v Jizerských horách

Re: přestaly hrát zadní reproduktory

Příspěvek od jirkahlousek »

Naopětí tam je střídavé s amplitudou podle hlasitoisti tak trochu problém něco naměřit. Pokud oba nehrají těžko hledat příčinu, že by odešlel koncový IO. Když už budeš mít rádio venku a vzadu vytažený konektory , lze jakýmkoli šlusmetrem změřit okruh repráků na levé nebo pravé straně. Musíš něco naměřit. Nesmí to být nula ( to by byl zkrát) a také ne nekonečno. Je ten konektor s nevíce dráty (zelený šedý atd) Dědek

Uživatelský avatar
Pavel1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 06.05.2016 21:49
Bydliště: Brno

Re: přestaly hrát zadní reproduktory

Příspěvek od Pavel1974 »

jirkahlousek píše:Naopětí tam je střídavé s amplitudou podle hlasitoisti tak trochu problém něco naměřit. Pokud oba nehrají těžko hledat příčinu, že by odešlel koncový IO. Když už budeš mít rádio venku a vzadu vytažený konektory , lze jakýmkoli šlusmetrem změřit okruh repráků na levé nebo pravé straně. Musíš něco naměřit. Nesmí to být nula ( to by byl zkrát) a také ne nekonečno. Je ten konektor s nevíce dráty (zelený šedý atd) Dědek
Díky za radu. Propísknul jsem všechny 4 repra a ten levý zadní, u něhož mi VCDS vypsalo chybu (přerušení....) skutečně nepískl, čili bude problém v kabelu po cestě nebo přímo v repro. Znovu jsem zkoušel jak hrají zadní repra a zjistil jsem, že ZL je skutečně naprosto ticho, ale u PZ hraje výškový repro. Nechápu tedy, jak je to možný, když nehraje středový a basový (nebo jsou tyto dva sdruženy do jednoho?Neměl jsem to rozdělaný a jsem laik).
Co z toho usuzujete? Můžete poradit?
Díky

Tak si taky odpovím, páč už je hotovo :pleasantry:
LZ reprák byl v pořádku, ale chyba byla pravděpodobně ve vedení někde po cestě. Sundal jsem dveřní tapec a omrknul stav (zda třeba není vypadenej kontakt přímo na repru (nebyl), kouknul do průchodky (vzhledově OK), potom, jsem ten přívod propísknul a ejhle, najednou to fachčí. No, uvidíme jak dlouho.
Zato PZ hrál jen výškáč. Tak sem opět sundal tapec. Reprák měl odpor 4 Ohmy (což je v pořádku), ale když jsem jej vymontoval, zjistil jsem, že se z repráku odlepil ten magnetickej blbec (to nejtěžší z reproduktoru) a bylo to spadený vevnitř dveří, kde se to samozřejmě "přilepilo" na plech dveří, takže to ani při bouchnutí dveří neharašilo apod. Asi je ALPINE pěknej šunt, když se to mohlo odlepit :?
IMG_20180414_173752.jpg
IMG_20180414_173806.jpg
IMG_20180414_173801.jpg
Magnet jsem nelepil zpátky a reprák fachá. Uvidíme jak dlouho :). Člověka to potěší, když si s pomocí ostatních sám vyřeší problém, kterej by jinak musel řešit odborný servis :yahoo:
Shrnuto, kódováním to nebylo protože AUX mi chodil hned, co jsem si zapojil kábl s jackem do rádia. Rádio samo o sobě bylo také OK, problém byl v repráku a v přívodu k němu.

Ještě jednou díky všem za rady a pomoc :thanks:
--------------------------------------------------------------------------------------
VW TOURAN 1.9TDI 77kW BXE 2008

Odpovědět

Zpět na „Elektro“