Výhřívaný volant

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
lukaso2009
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 27.09.2012 07:44

Výhřívaný volant

Příspěvek od lukaso2009 »

Zdravím, chtěl bych na svém Touranu 5T dodělat vyhřívání volantu. Něco už jsem o tom na zahraničních fórech vyčetl, vím že kromě volantu se mění podvolantová jednotka + se musí natáhnout napájení od pojistkové skříně, co mi ale není zcela jasné zda je nutné měnit i panel klimatroniku? Řešil jste někdo podobný problém? Jde pouze o estetiku (tlačítko sedačky řidiče+volant) nebo nelze bez výměny aktivovat výhřev vůbec? Díky za reakce.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhřívaný volant

Příspěvek od tornado1 »

ano mění se i panel climatroniku
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Agent0019
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 05.06.2009 18:52

Re: Výhřívaný volant

Příspěvek od Agent0019 »

Správne by to malo byť tak, že sa vymení aj panel climatroniku.
Ja som si chcel tiež dorobiť vyhrievaný volant na Golfe Sportsvane (2015) a dospel som do štádia, že mi to fungovalo aj so starým climatronikom. Zapínal by si si to cez menu climatroniku. Mal som to aj odskúšané z iného auta. Podvolantová RJ + volant + nový konektor do RJ a napájanie som provizórne natiahol z 12V zásuvky. Všetko fungovalo aj s pôvodným climatronikom s tým, že ten som musel nakódovať, aby sa v menu zobrazilo tlačítko vyhrievania.
Najväčší problém bol, že treba správne prepinovať starý konektor na nový. K tomu som sa už poriadne nedostal...
Touran 2.0TDI 110kW DSG 2019

Odpovědět

Zpět na „Elektro“