TOPENÍ, VĚTRÁK - Zapíná se později, relé, problémy

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

sprajtik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 15.03.2012 19:54

Re: TOPENÍ, VĚTRÁK - Zapíná se později, relé, problémy

Příspěvek od sprajtik »

Přeji hezký den,
i já mám problé, s nepříjemnými zvuky ozívající se z větráku topení, chtěl jsem se jen zeptat, zda je to tedy normální u Touranu, nebo zda se to dá nějak vyladit.
Děkuji moc Touran 1,9/77kW rok 2006

karter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.03.2010 22:14

Vw Touran nejde ventylátor topení!!!

Příspěvek od karter »

Chlapi potřebuji poradit ohledně vw touran r.v.08 nejde ventylátor topení.Nefouká ani na jednu polohu.Pojistky sou Ok.Meřil sem napěti na motoru na hnědy svorkovnici tam proud jde.Ale už ho nemám jak jdou dalši dva kable stoho motoru černo/červený tam je 0V.

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, VĚTRÁK - Zapíná se později, relé, problémy

Příspěvek od jtoxx »

Ahoj klubaci, zdravim po hodne dlouhe dobe. Hned se hlasim s problemem. Nemuzu nikde najit termospinac ventilatoru (sahara) Nekdo rika ze spinac pro saharu je zaroven snimac teploty chladici kapaliny. Na prirube ani samotnem chladici nikde kabely nejsou a jedine co jsem nasel a vymenil je snimac teploty chladici kapaliny. Co vy na to? V autokelly i jinych eshopech nabizeji tento kousek pod nazvem termospinac ventilatoru chladice.

Obrázek

http://autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJxvjh ... xZQiiTtf4=

boas4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 13.07.2009 10:15

Re: TOPENÍ, VĚTRÁK - Zapíná se později, relé, problémy

Příspěvek od boas4 »

Ahoj mám problém s větrákem na chladiči ,když vypnu klíček tak velký se zastaví ale malý běží pořád ,dnes v servisu prý vadná řidící jednotka ventilátoru ,ventilátor odpojily ,nevíte kde v autě najdu tu řídící jednotku abych našel její číslo pro objednání ,oni za ní chtěji 5000,-

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: TOPENÍ, VĚTRÁK - Zapíná se později, relé, problémy

Příspěvek od pratonda »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 7&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Tady něco pročti,ale na 99% ti pomůže vyměnit celej ten rám s oběma větrákama.Ve velkým větráku je řídící jednotka,která ovládá oba větráky.Běžná závada,já jezdil dobu s odpojeným konektorem a kapalina stíhala chladit,klima funguje i bez větráku.Vadilo mi ale,že svítí kontrolka,tak jsem pořídil celej ten krám a sám si to vyměnil před barákem.Jde to spodem-kryt pod motorem,pár šroubků,co držej ten rám,jeden konektor.Je ale několik druhů jak toho rámu a výkonových parametrů jednotlivých větráků,konektorů,takže ideální sundat a objednat podle výrobních kódů.Je na tom rámu i na větrákách.Mám to popsaný i ve svým topicu...
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Béda7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.11.2020 22:10

Re: TOPENÍ, VĚTRÁK - Zapíná se později, relé, problémy

Příspěvek od Béda7 »

Ahoj všem.Ventilátor fungoval jen na rychlost 4.Vyměnil jsem odpor a 3 dny fungoval,ale někdy se nerozeběhnul hned.Dnes už jde zase jenom na 4.Zkusil bych vyměnit relé.ale nemohl jsem tady dohledat kde ho najdu.V přístrojové desce jsou podivné zvuky jako kdyby byla seklá regulace klapek.Děkuji za jakoukoli radu.2,0 tdi 100kw 2004 manual klima

Odpovědět

Zpět na „Elektro“