ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
mulder6018
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 15.06.2013 06:59

ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Příspěvek od mulder6018 »

Tak přikládám informace z diagnostiky. Pokud bude někdo z toho chytřejší, nechám si rád poradit
Přílohy
Log-WVGZZZ1TZ5W169899-153230km-touran.txt
(27.79 KiB) Staženo 179 x

mulder6018
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 15.06.2013 06:59

ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Příspěvek od mulder6018 »

jirka14 píše:Čau, tak závada byla po jednom dni v servisu odstraněna.
Údajně odešlo nějaké relátko v jednotce komfortu. Stačilo vyměnit pouze to to relé, a vše je OK. Akorát prej bylo náročnější hledání, protože ta závada nešla vyčíst z paměti. Nejsem zas nějak extra odborník, tak nemůžu říct, jestli to je pravda, nebo ne.
Baterii jsem měnit nemusel, takže neporadím kterou, s tím zkušenost zatím naštěstí nemám. Ale zima přichází, tak se uvidí....
Tak přeji šťastnou ruku při výběru.
Zdravím, mám ten samý problém. Dá se někde na netu sehnat návod kde ty komfortní jednotky jsou. Děkuji

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Příspěvek od CentriFUGA »

Ahoj lidi,

tak mám menší problém - přijde mi, že když auto stojí třeba 2 dny v garáži a přijdu, chci nastartovat, tak mi přijde, že to pomalu točí (možná za to může, že jsem si zapnl skandinávii a svítí mi u startování xenony :-( ), to že to déle točí při teplým motoru, to jsem si zvykl a vím, že to je "bolest" touranů a musí se to nechat nastavit přes VAG.

Dotaz zní mám 2,0TDi 100kW a jaká by tam měla být baterie - dle výpisu výbavy podle VIN co mám k autu, tam je napsáno baterie 72Ah, ale 340A - není to trochu málo ? ... Vím, že v passatu mám totiž baterii tuším 700A, tak proto mě to tak překvapilo, těch 340A mi přijde jak pro nějakej osobák a ta čínská baterie co tam je nemá ani štítek, takže nevím co tam je :-)

Díky za radu

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
pokud to máš podle VINu přesně zjištěno , že tam má být taková kapacita a s takovým startovacím proudem , tak to je podle elektrické náročnosti pro tvoje auto / webasto , navi , výhřev sedadel , zesilovač atd. /
já jsem měl origo 72 Ah 380 A startovací proud , teď mám 77 Ah a 760 A ...
s tím startovacím proudem to je trochu zavádějící , ty vyšší hodnoty jsou dané už podle normy EN ...
do Tourany TDI šly z prvovýroby kapacity 61 Ah 330A , 72 AH 380A ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Příspěvek od CentriFUGA »

No i když jsem to tdy pročítal tak takové chování tu má někdo i po výměně baterie - tj první otočení jako kdyby to někdo "brzdil" a pak se to roztočí :-)

No zjištěno to mám, přitom mám webasto a výhřev, tak mi to přijde málo, no uvidím až přijdou první mrazy, zatím to zkusím nechat a uvidím ...

journeyman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 31.10.2013 21:26
Bydliště: Hlučín

ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Příspěvek od journeyman »

Ahoj. Taky jsem to řešil. Měl jsem odběr 2,5A! Byla to kombinace zařízení která odebírala proud.
1.Modul rozpoznání přívěsu (vypína parkovací senzory a mlhovku na autě). Řeším to vytažením pojistky pokud nejedzdím s přívěsem.
2.Modul dálky Webasta. V létě taky bez pojistky. Ale malý odběr.
3.Modul GPS. Který jsem našel náhodou. Objevil jsem nějakou anténu s nápisem GPS bla bla bla. Tak jsem šel po drátech až jsem našel krabičku jak pul krabice od trv. mléka. Bralo to 2A! Po odpojení auto nestartovalo. Byly z toho dráty na rélé startování a čerpadlo, kde to rozepínalo. Asi zabezpečení proti krádeži. Pro mě ale nevyužitelné. Je to venku a jsem na 0,02-0,03A.
Touran 2,0 TDI BMM, DSG

kirtep
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 31.12.2014 13:58

ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Příspěvek od kirtep »

Dobrý deň
Môžem si svojpomocne vymeniť akumulátor bez toho, že by som mal potom problémy s porušením funkcie
automobilu resp. niektorých jeho funkcií ?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Příspěvek od alesino »

nevidím v tom problém ...
okna - dojezdy si nastavíš sám a pokud máš origo rádio nemělo by po tobě chtít kod ...
abs/esp zhasne po rozjetí , servo zhasne po otočení do obou koncových poloh ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Příspěvek od CentriFUGA »

Přesně tak, teď jsem měnil baterii a všechno se udělá v podstatě samo při projížďce a okna akorát musíš postahovat a povytahovat (ale držet u toho čudlík, okna se hcílemi zastaví, změří si polohy a pak už to jde samo) a rádio origo nic nechce, takže tam nevidím žádný problém ... :-)

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Příspěvek od Kwapo »

Ahoj kluci. Tak na mě taky došla řada a budu potřebovat novou baterii. Ta co tam je, je snad nějakej polskej šunt (už byla v autě při koupi).
A vzhledem k těm hodnotám, které na ní ani nejsou čitelné, už chápu proč auto blbě startovalo.

Každopádně, na stránkách Varta jsem si vybral typ Silver Dynamic 577 400 078 ... 12V, 77 Ah, 780 A.
(http://www.varta-automotive.cz/cs-cz/pr ... 77-400-078" onclick="window.open(this.href);return false;)
Což by mi tak pro moje auto odpovídalo. Jak kapacitou, tak proudem. Ale přijde mi, že je rozměrově velká.
Co myslíte, věřit jim, že mají konfigurátor správně nastavený?
Kdyby měl někdo z vás rozměry baterie, nezlobil bych se.

Díky moc :good:

EDIT: Tak jsem jí koupil a už je tam. Sedla jako pr**l na hrnec :D
A za bezkonkurenční cenu 2390,- Kč nebylo co řešit. :good:
Uvidíme jestli to bude poznat na studených startech. Původní (neorigo)
co tam byla, byla 12 V, 61 Ah, 330 A. Se divím, že to na to jelo.

tichac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.07.2009 22:27
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Příspěvek od tichac »

Taky poprosím o radu, řeším odběr 0,27A v klidovém stavu, dnes jsem to naměřil. Po cca 2-3 dnech nenastartuju.
Zjistil jsem, že po odpojení pojistky (modrá 15A) vedle autobaterie to spadne na 0,03A.
Víte někdo k čemu to patří? Kde hledat? Díky.
Přílohy
AdobePhotoshopExpress_3546aaa954224bd7ad8c621042dd48a1.jpg

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Příspěvek od alesino »

:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=261&t=89668" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

tichac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.07.2009 22:27
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Příspěvek od tichac »

Díky alesino, ale mám jinej fusebox, naštěsí jsem to dohledal na netu, je to SB8 a je to RNSka, ikdyž mám novou GW tak saje proud. Už mám objednanou jinou GW.

MAD09
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.12.2007 21:35

ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Příspěvek od MAD09 »

Šlo by vysvětlit ty zkratky?

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

ELEKTRO, BATERIE - Výměna, vybíjení

Příspěvek od kubisz »

fusebox - pojistkova skrinka
SB8 - pozice pojistky - napriklad tu: http://www.smellybum.co.uk/touran%20fusebox.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; (nemusi ale sedet s autorovou pozici)
RNS - radio navigation system - oznaceni radia s GPSkou u VW
GW - gateway - brana, (nejen) neco jako ridici skrinka pro spinani ruznych elektronickych pristroju v aute napriklad po vytazeni klicku...pokud je spatna kombinace jednotky GW a radia, radio se ne zcela vypne i po vytazeni klicku a "pomalu" se vybiji baterka

toz tak :-)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Elektro“