ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

touran46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 02.03.2009 20:44
Bydliště: Kladno

Tempomat-kontrolka

Příspěvek od touran46 »

otázka dne- u nových aut VW se kontrolka tempomatu rozsvítí v případě, že tempomat je skutečně v činnosti. Já mám tourana z 2007 a svítí hned, jak pustím tempomat a nemusí být funkčně aktivní. Starší vozy Octavie nemají kontrolku vůbec. Nevíte zda lze změnit jen nějakou změnou nastavení nebo SW?

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Příspěvek od Pilotek »

Myslim ze ta kontrolka tempomatu informuje/upozornuje vodica, ze prepinac tempomatu ma v polohe Zapnute a (hoci aj momentalne nejde na tempomat) ze ked stlaci kolisku v hornej casti (RES = Resume), auto mu zrychli na naposledy nastavenu (zapamatanu) rychlost.

Zrejme to nepojde prestavit na VAGu.

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Záhada tempomatu

Příspěvek od pratonda »

Jedu s tempomatem,blinkr do leva,předjíždím,blinkr do prava a v tu chvíli se mě tempomat deaktivuje.Potom už znova nejde aktivovat ,zhasne kontrolka a hotovo.Po zastavení a dalším nastartování zase funkční do tý doby,než zase zapomenu nedat pravej blinkr.Myslím,že to je divný,páč by se měl deaktivovat při použití pedálů.Cesta na dovču do Itálie byla s tímto "hendykepem" .nic moc.Máte někdo nějaké podobné zkušenosti nebo podezření ze závady,díky.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
pan tovarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 17.11.2009 20:59
Bydliště: Kerkonoše

Re: Záhada tempomatu

Příspěvek od pan tovarnik »

pratonda1 píše:Jedu s tempomatem,blinkr do leva,předjíždím,blinkr do prava a v tu chvíli se mě tempomat deaktivuje.Potom už znova nejde aktivovat ,zhasne kontrolka a hotovo.Po zastavení a dalším nastartování zase funkční do tý doby,než zase zapomenu nedat pravej blinkr.Myslím,že to je divný,páč by se měl deaktivovat při použití pedálů.Cesta na dovču do Itálie byla s tímto "hendykepem" .nic moc.Máte někdo nějaké podobné zkušenosti nebo podezření ze závady,díky.
je to divný ale když blbne tempomat tak se má měnit brzdovej spínač, mě to taky blblo neříkám na blinkr ale když jsem na něl jel a pak jsem ho brzdou vyrušil a už mi taky nešel pouze při znovunastartování, tak jsem ho vyměnil a ok. zkus ten brzdovej spínač pujčit pokud to pujde a uvidíš třeba to pujde :-) jinak stojí okolo 600-800 kč
Občas zazlobí ... ale jinak super autíčko jak říká můj mladší synek, Tujánek. :-)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhada tempomatu

Příspěvek od tornado1 »

špatná páčka... u vw často odchází.. vyměn a máš po problému
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: Záhada tempomatu

Příspěvek od kat38 »

Nic neměn,kousek pod tebou jsem to řešil...včera a vyřešil,najdi si to,je tam napsáno demontáž přepínače blinkrů....stačí páčku rozloupnout jak je na obrázku,sundat ten bílej konektor,ten plošnák rozebrat,vyčistit lihem,očistit kontakty toho konektoru,napružit kontakty,propájet ty smd odpůrky a je po problému....to co se ti děje nedělají blinkry,ale špatný kontakty v tom tempomatu,stačí na tu páčku sáhnout a zmizí ti z přístrojovky vid...a bude se to zhoršovat dokud to neuděláš.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhada tempomatu

Příspěvek od tornado1 »

vyměnit páčku bude jednodušší a na 100%..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: Záhada tempomatu

Příspěvek od kat38 »

Co to meleš,co je na tom jednodušího??? Takhle nemusíš nic rozebírat a je to taky na 100% žádnej jinej problem v tom neni a je to práce na 15minut u kafe a u cigára...akorát že nemusíš cpát prachy do chřtánu někomu kdo ti to opraví a odrbe tě,nebo ti řekne že to vyměnil a přitom udělá to samý co já ...vid? A řekne si o dvojku že?Nebo víc?Protože musel ještě něco nastavit na vagu?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhada tempomatu

Příspěvek od tornado1 »

já melu? brzdi kamaráde.. já jsem neřekl nič špatného... a nemusím nic rozebírat? a tu páčku bude rozebírat kdo? to bych tě chtěl vidět jak to za 15minut spravíš.. to zas jo.. útočíš snad na mně že že budu něco nastavovat na vagu? maximálně se vymažou chyby která ta špatná páčka způsobila....
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: Záhada tempomatu

Příspěvek od kat38 »

Sklidni hormon,víš dobře že mam pravdu ta páčka se rozloupne nehtem za 5vteřin....

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: Záhada tempomatu

Příspěvek od kat38 »

Když si nebudu dávat to kafe a cigáro,tak to mam celý za 5minut,proč si myslíš že na tebe útočim,psal jsem snad o tobě? Tak proč si to bereš osobně :D ? Nebo si to chtěl jako kšeft?Snad si tady radíme a pomáháme,aby nás to co nejmín bolelo ne??

Uživatelský avatar
pan tovarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 17.11.2009 20:59
Bydliště: Kerkonoše

Re: Záhada tempomatu

Příspěvek od pan tovarnik »

klídek hoši !!!!!!!!!!!!!, já osobně bych to nejdříve určitě zkusil otevřít a vyčistit a až po té když by to nepomohlo to dal na výměnu za jiné, a myslím že by to udělal každý kdo je jen maličko zručný, ti co sedí v kancelářích a neumí vyměnit ani pytlík ve vysavači tak at se do toho nepouští.
Občas zazlobí ... ale jinak super autíčko jak říká můj mladší synek, Tujánek. :-)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhada tempomatu

Příspěvek od tornado1 »

já nic nechci na kšeft.. ale mluvím z vlastní zkušenosti... páčku několik lidí vyčistilo, fungovalo třeba měsíc nebo dva a opět ten samý problém..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: Záhada tempomatu

Příspěvek od kat38 »

Ok...v pohodě,tak možná to udělali blbě,tam bude asi nejdůležitější propájet ty smd odpory,popřípadě i průchody z jedný strany destičky na druhou a očistit nebo znova pocínovat ty kontakty na plošnáku,co se strkaj do tý bílý patice a v tý patici napružit kontakty aby to mělo dobrej dotyk,taky se to může připájet rovnou na dráty,ale to by asi byla prasečina...Není to moc dobře udělaný,já dělam elektroniku a tohle spojení s konektoru s plošnákem se používalo už za totáče na videorekordéru avex...ani tam to nebylo bůhví co :roll:

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Záhada tempomatu

Příspěvek od jarod78 »

tornado1 píše: páčku několik lidí vyčistilo, fungovalo třeba měsíc nebo dva a opět ten samý problém..
Mne to funguje od posledneho cistenia uz dva roky takze neviem

Odpovědět

Zpět na „Elektro“