KOLA, PNEU - Letní pneu ,zkušenosti

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

KOLA, PNEU - Letní pneu ,zkušenosti

Příspěvek od jarod78 »

Nazdar vsetkym,moje Continental premiumcontact 2 , pomaly dozivaju ,urobil som na nich nieco nad 20 000km,drzia perfektne ,ale zodrali sa pomerne rychlo :evil: Chcel by som ich vymenit za Michelin Primasy HP ,ma niekto s nimy nejake skusenosti ohladne najazdenych km.Zimne mam Michelin PA2 najazdene 30 000 km a maju este min.50 % dezenu.Aby som nezabudol rozmer 205/55/16 91 V.Diki za pripadne odpovede.

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: KOLA, PNEU -letne pneu ,skusenosti

Příspěvek od pitukes »

Nemal som ich ako nove, ale na suchu a vode drzia vyborne. Pri ojazdeni boli hlucne. Na leto idem do Bridegestone turanza er 300.

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: KOLA, PNEU -letne pneu ,skusenosti

Příspěvek od jarod78 »

Ak chces Bridgestone davaj si pozor aby tradewear nebol 320 ,ak ano tak ti nevydrzia ani 20000km,ak tam je 280 alebo 140 ,tak s tymi pneu budes spokojny :wink:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KOLA, PNEU -letne pneu ,skusenosti

Příspěvek od parizek_ltm »

Ja mam Goodyear Excellence a taky spokojenost. Cenovka i kvalita supr, najeto asi 10tkm a snad jeste dalsich 20tkm vydrzi. Asymetricky dezen.

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: KOLA, PNEU -letne pneu ,skusenosti

Příspěvek od pitukes »

tradewear je co za udaj ?

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: KOLA, PNEU -letne pneu ,skusenosti

Příspěvek od Pilotek »

jarod78 píše:Ak chces Bridgestone davaj si pozor aby tradewear nebol 320 ,ak ano tak ti nevydrzia ani 20000km,ak tam je 280 alebo 140 ,tak s tymi pneu budes spokojny :wink:
Pozor, s Treadwear hodnotou je to naopak. Vzorka na behuni pneu s Treadwear 400 by mala vydrzat dva krat dlhsie ako vzorka na pneu s Treadwear 200.

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: KOLA, PNEU -letne pneu ,skusenosti

Příspěvek od Pilotek »

pitukes píše:tradewear je co za udaj ?
Na bocnici pneu sa od urciteho roku uvadzaju tri hodnoty:
Treadwear, Traction a Temperature.
Zjednodusene povedane Treadwear znamena zivotnost vzorku behuna (oproti inym pneu daneho vyrobcu, cim vyssie cislo, tym vyssia zivotnost), Traction znamena schopnost zastavit vozidlo na mokrej vozovke - byva C, B, A, AA a Temperature znamena odolnost pneu proti teplu a schopnost odvadzat teplo - byva C, B, A (A je najstudensia, ale to nemusi znamenat, ze najlepsia).

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: KOLA, PNEU -letne pneu ,skusenosti

Příspěvek od jarod78 »

Pilotek píše:
jarod78 píše:Ak chces Bridgestone davaj si pozor aby tradewear nebol 320 ,ak ano tak ti nevydrzia ani 20000km,ak tam je 280 alebo 140 ,tak s tymi pneu budes spokojny :wink:
Pozor, s Treadwear hodnotou je to naopak. Vzorka na behuni pneu s Treadwear 400 by mala vydrzat dva krat dlhsie ako vzorka na pneu s Treadwear 200.
Samozrejme mas pravdu ,diki za opravenie, napisal som to naopak. :oops:

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: KOLA, PNEU -letne pneu ,skusenosti

Příspěvek od T150 »

ty vole přijde mi že se tu bavite uplně vo sračkách, copak někdo najezdíte 30000 km za pul roku? normální pneu mi vydržej cca 2 roky a jsem hapy a neřešim pitčoviny
Naposledy upravil(a) T150 dne 13.12.2009 01:15, celkem upraveno 1 x.
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: KOLA, PNEU -letne pneu ,skusenosti

Příspěvek od T150 »

Pilotek píše:
pitukes píše:tradewear je co za udaj ?
Na bocnici pneu sa od urciteho roku uvadzaju tri hodnoty:
Treadwear, Traction a Temperature.
Zjednodusene povedane Treadwear znamena zivotnost vzorku behuna (oproti inym pneu daneho vyrobcu, cim vyssie cislo, tym vyssia zivotnost), Traction znamena schopnost zastavit vozidlo na mokrej vozovke - byva C, B, A, AA a Temperature znamena odolnost pneu proti teplu a schopnost odvadzat teplo - byva C, B, A (A je najstudensia, ale to nemusi znamenat, ze najlepsia).
neeřikej mi že tohle všechno sleduješ, ...........co je to za hodnotu .........schopnost odvadzat teplo......vo hovně :twisted:
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: KOLA, PNEU -letne pneu ,skusenosti

Příspěvek od jarod78 »

T150 píše:ty vole přijde mi že se tu bavite uplně vo sračkách, copak někdo najezdíte 30000 km za pul roku? normální pneu mi vydržej cca 2 roky a jsem hapy a neřešim pitčoviny
30000 km nie ,ale 20 000 ano,mozno su to pre niekoho sracky ,ale mna vobec nebavi davat 500 € ani nie za cely rok za nove pneu a to uz vobec nehovorim o chodeni po pneuservisoch. :wink:

Uživatelský avatar
Bohouš 522
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.08.2009 21:12
Bydliště: Praha

Pneumatiky

Příspěvek od Bohouš 522 »

Nazdárek! :lol: Nemá náhodou někdo zkušenosti s pneu PIRELLI P6 Cinturato 205/55/16?Jsou dobrý nebo stojej za h...o.Teď tam mám Dunlopky sp sport 01 cca 5mm a hučej jako k...a!!Čau Bob

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: KOLA, PNEU -letne pneu ,skusenosti

Příspěvek od jarod78 »

Ahoj Bobe.Co pisu poniektory ,ktory si ich kupili na franc.fore touranpassion,ze su s nimi velmi spokojny a zevraj su pravom na prvej priecke v testoch,tak si myslim,ze s tou kupou nic nestratis. :wink:

hosic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 30.09.2009 19:58

Re: KOLA, PNEU -letne pneu ,skusenosti

Příspěvek od hosic »

Zdravim, take se zeptam - jaky doporucite pneu na leto/zimu co se tyce romeru rafku, velikosti vlastni pneu a tak.

Dneska jsem byl prezout auto na letaky (jeste tu minulej tyden dost snezilo) a tak jsem se koukal co maji.
A zima ky uz jsou na hranici zivotnosti a bezpecnosti.

Uvazuju jen o plechovych rafcich, zadne ALU.

Napadlo me na zimu poridit takovy gumy a rafky, aby auto bylo o neco vysi nez je ted - u nas se moc nepluhuje a tak hodne drhnu spodkem auta v zime - melo by to vetsi pruchodnost. :-)

Ted tam mam nejaky uplne standartni 15"
Touran 1.9 TDI, 74kw (AVQ), 7 mist, 2003

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: KOLA, PNEU -letne pneu ,skusenosti

Příspěvek od pitukes »

Nerozumiem preco to davas na plechy, ked dnes sa daju dobre a pekne alu kupit uz da sa povedat za cenu pneumatiky. Rozmerovo chod do toho ako mas v technicaku.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“