NÁPRAVA PŘEDNÍ - Výměna silntbloků,klepání

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Chozin, alesino

xPavelx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 12.05.2013 09:46

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Výměna silntbloků,klepání

Příspěvek od xPavelx »

Taky me to napdlo.Koukal jsem kde se to da koupi a nenasel jsem to:-(

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Výměna silntbloků,klepání

Příspěvek od alesino »

samostatně jako origo nahradní díl dle Etky není ...
průměr stabíku 23 mm ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

xPavelx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 12.05.2013 09:46

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Výměna silntbloků,klepání

Příspěvek od xPavelx »

Hm a jak se to resi?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Výměna silntbloků,klepání

Příspěvek od alesino »

:arrow: http://www.skoda-dily.cz/eshop/1j041131 ... pravy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ale to vypadá spíše pro OI a starší než pro OII a Téčko , chce to zkouknout ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

xPavelx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 12.05.2013 09:46

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Výměna silntbloků,klepání

Příspěvek od xPavelx »

Super dik;-) Nasadim je a dam vedet

xPavelx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 12.05.2013 09:46

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Výměna silntbloků,klepání

Příspěvek od xPavelx »

Dobre rano vsem.Uz tady nikdo ty siletbloky menil.Povolit to jse krasne ale vubec nejde sundat ten vrchni plech(oblouk)

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Výměna silntbloků,klepání

Příspěvek od pratonda »

Napíšu sem mojí zkušenost z klepáním čehosi v souvislosti s jízdou po nerovnostech.Po mé laické kontrole(přetažení,pajsrování vůlí,prostříkání) všeho možného co se týká uložení ramene,stabilizátoru tlumiče,řízení,motoru(převodovky),jsem sundal tyčku stabilizátoru a jezdil bez ní.Klepání se neprojevilo,takže asi špatné funkce kloubů v gumových pouzdrech.Za 1Kč jsem koupil v lékárně injekční stříkačku s jehlou a skrz gumy(v namontované poloze vpichy nahoře) jsem ke kloubům nastříkal olej.Nechal jsem to odstát za občasnýho otáčení a hýbání klouby a pak jsem tyčku namontoval na druhou stranu,abych věděl,že když dojde opět k nežádoucímu klepání,budu vědět,že to tyčkou nebylo a naopak,že pokud se klepání časem ozve na druhé straně,bylo to pravděpodobně onou tyčkou stabilizátoru.Po pár dnech ježdění zatím bez klepání,takže prvotní-zkušební oprava za 1 korunu (+troška oleje).Jo a tyčky SWAG tam jsou max 3 roky(asi 30000km) :negative:
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
score
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 14.11.2014 20:02
Bydliště: Furth im Wald (DE) Olomouc

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Výměna silntbloků,klepání

Příspěvek od score »

a dopihele, podobný divný kovový zvuky se mi objevily taky, ve většině případů při zatočení doleva a při rozjezdu, v nižších rychlostech
ramena a ty če jsou tam očividně nový (mám s tím najeto cca 15tKm, celkem kolem 180) ale celkem mě ty zvuky děsí, není to pokaždé, ale když to přijde, jde na mě infarkt
nemám to kde zvednout a i kdybych to zvedl, věděl bych prd co s tím, takže holt servis :-(
možná se tomu nelíbí že se přezulo z 15´na 16´
ScOrE & MuScHi jezděj f černočerným Tuřínu od Crossů

miras2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.07.2012 10:31
Bydliště: Liberec

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Výměna silntbloků,klepání

Příspěvek od miras2 »

Ahojte,

mám asi ten samý problém co pratonda a audinak44 , který ale nepopsal zjištění, zda problém odstranil či ne. Já dnes u kamaráda na technické na brzd. válcích prověřil jak čepy, tak silentbloky a stabilizační tyčky + stabilizátor a žádné zjištění.Tlumiče také v pořádku, tak už fakt nevím. St. tyčky jsem dával nové origo od lemfördera a žádná změna. Z levé řidičovy strany se ozývá klepání po přejetí nerovností (vln) na silnici a když přejedu dilataci třeba na dálničním mostě, tak je to rána jako z děla. Mám obavu, že se tím může něco zku..., tak stále hledám... Nemáte někdo nějaký nápad? Přemýšlím, zda nezkusit prohodit treba ty st. tyčky, jak píše pratonda a nebo koupit ještě jedny třeba od Meyle do zásoby..Nechce se mi ale zároveň vyhazovat peníze:-)

miras2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.07.2012 10:31
Bydliště: Liberec

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Výměna silntbloků,klepání

Příspěvek od miras2 »

Tak po měsíci zkoumání klepání od přední levé strany nápravy výsledek žádný. Auto jsem měl ve dvou servisech a až včera mi bylo řečeno, že to může dělat řízení. Na podvozku jinak vše vyměněno, tak jdu ještě příští týden na test tlumičů a pak půjde asi řízení ven. Toť asi vše ke klepání od přední nápravy:-(

miras2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.07.2012 10:31
Bydliště: Liberec

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Výměna silntbloků,klepání

Příspěvek od miras2 »

Tak závada na podvozku spojená s klepáním a dutými ránami při přejezdu nerovností na silnici odstraněna:-) Ani vůle v řízení ani čepy ani silentbloky, ale levý tlumič v háji. Z venči nebylo nic znát, mastný od oleje nebyl, ale po vyndání byl píst od oleje a miska k držení prachovky také.

fb_michal91
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.08.2021 20:29

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Výměna silntbloků,klepání

Příspěvek od fb_michal91 »

Zdravím potřeboval bych radu při větší rychlosti a nadlehčením mi něco zatluče tak jsem vyměnil tyčky stabilizátoru a drobet se to sklidnilo ale furt to při nadlečením zaklepe co by to mohlo být

fb_michal91
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.08.2021 20:29

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Výměna silntbloků,klepání

Příspěvek od fb_michal91 »

Zdravím mám problém při jízdě přes houpáček mi něco zavibruje namazal jsem klouby a vyměnil tyčky stabilizátoru a furt to dělá děkuji za rady

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“