ZADNÍ KOTOUČE - Výměna destiček, tloušťka

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Chozin, alesino

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

ZADNÍ KOTOUČE - Výměna destiček, tloušťka

Příspěvek od jarod78 »

Ahoj chlapy,menil uz niekto brzdove platnicky vzadu?Je to komplikovanejsie ako predne?Viem ze k tomu potrebujem 13 a 15 plosky kluc,a zevraj sa valec nezatlaca ako vpredu ,ale ho treba otacat a zaroven tlacit,viete o tom niekdo trochu viac?Chcem si ich vymenit sam,lebo zlodeji v servise chcu za to 250€ :evil:

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Brzdy

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
v létě jsem je měnil a není to nějaká hrozná práce ... myslím , že pokud jsi trochu šikovný tak to zvládneš ...
přesně jak píšeš váleček se musí otáčet a zároveň zatlačit aby ti tam ty nové brzdové desky vlezly ... přípravek na zatlačení válečku se dá koupit / půjčit / já jsem si jej svépomocí udělal ze staré brzdové destičky co jsem vyměnoval / tu jsem uprostřed provrtal a dal do ni šroub s matkou , tím jsem docílil toho , že destička se pevně opírá otřmen a šroubem tlačím na váleček / , a pomocí sikovek otáčím válečkem ... kupuval jsem celou sadu 4x desky , 4x vodicí plíšky a 4x nové šroubky ... vše od firmy TRW / Lucas / cenu přesně nevím , ale cca do 1000 kč za sadu / musel bych se podívat na účet / ...

http://www.skoda.triga.cz/produkt-918/pouziti-1159/" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
1.JPG
Naposledy upravil(a) alesino dne 08.02.2010 17:55, celkem upraveno 1 x.

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Brzdy

Příspěvek od jarod78 »

Diki ti moc za odpoved.Ten pripravok som si pozical od kolegu,takze to skusim vymenit vsetko cez vikend.Ja som kupil platnicky dopredu aj do zadu od Boscha za 70 €.Takze ,ak som dobre pochopil tak trochu stlacit,pokrutit,stlacit,pokrutit ...
Přílohy
229229.jpg
229229.jpg (7.86 KiB) Zobrazeno 12705 x

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Brzdy

Příspěvek od alesino »

přesně jak píšeš ... přitlačit , pootočit atd ...
máš celou sadu i s vodícími plíšky a čtyřmi šroubky ... ty plíšky jsou tam lehce nacvaklé ve třmenu ... lehce zapáčit a jdou ven ...
destičky by ti měly volně chodit v držáku , kdyby ne stačí lehce pilníkem srazit hrany kovové části destičky - ať to volně chodí ... někdy to chce vzít pilníkem někdy ne ... kotouče jsem ještě před nasazením destiček lekce oklepal od přebytečné rzi , pokud tedy neměníš komplet desky + kotouče ...

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Brzdy

Příspěvek od jarod78 »

Velmi pekne ti dakujem,teraz to uz dufam zvladnem,este jednu otazku,po vymene mi zmizne hlaska na palubaku o kontrole,dosticiek?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Brzdy

Příspěvek od alesino »

hláška by se ti měla objevit jen u předních , když budou sjeté , ty mají čidla v destičkách , ale zadní určitě ne , alespon na palubáku , možná na kontrolce brzd , ale to si nejsem jistý , spíše bych řekl , že vůbec ... já jsem měl zadní destičky tenké jak lízátka a na palubáku nic , ani na kontrolce brzd ... po výměně zadních desek si zkontroluj hladinu brzdovky ... tím že válečky znovu zatlačíš dovnitř se ti může zvednout hladina v nádržce , možná jen nepatrně , ale pro sichr bych se kouknul ...

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Brzdy

Příspěvek od jarod78 »

Mas pravdu hlaska je iba u prednych,tie mam tiez sjete na minimum ako aj zadne,idem menit vsetky naraz.Takze ta hlaska zmizne po vymene prednych?Dik

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Brzdy

Příspěvek od alesino »

ano zmizne ... když budeš mít nové desky tak už nebude mít kontakt v destičkách uzavřený okruh a tím pádem ani nevyskočí hláška o sjetých deskách ... a pokud budeš měnit na obou nápravách tak kontroluj tu brzdovku a't se ti nevytlačí ven , jak jsem ti psal v minulém příspěvku ...

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Brzdy

Příspěvek od jarod78 »

Diki moc za odpoved. :wink:

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: Brzdy

Příspěvek od pitukes »

Ako zistim ci mam snimac opotrebovania brzdovych dosticiek,...alebo to ma kazdy v serii ?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Brzdy

Příspěvek od alesino »

vede k destičce konektor ... řekl bych , že signalizaci mají už všechny Tourany ...
Přílohy
1.JPG

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Brzdy

Příspěvek od jarod78 »

Takze dnes som bez ziadnych problemov vymenil vsetky desticky a mozem hrdo prehlasit ,ze som sam so sebou spokojny . :D Este dobre, ze mi poradil Alesino ,lebo inak neviem ako by to dopadlo a urcite by som to robil doteraz.Este raz ti tymto dakujem. :wink:

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Brzdy

Příspěvek od alesino »

Il n'y a pas de quoi ... a samozřejmě gratuluji ...
doufám , že si to ještě dobře pamatuji z let kdy jsem plynně mluvil francouzsky :lol: ...

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Brzdy

Příspěvek od jarod78 »

Ani ja by som to tak dobre nenapisal :D

Uživatelský avatar
stepik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.03.2009 18:17
Bydliště: KLADNO

Re: Brzdy

Příspěvek od stepik »

Zdarek neměnil jste někdo brzdovou kapalinu? Jak často se mění? Našel jsem že po dvou letech je to možné a není to zbytečné? Díky
Naposledy upravil(a) stepik dne 21.05.2012 20:01, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“