SPORTOVNÍ PODVOZEK - Výrobce, zkušenosti

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
boboman7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.12.2014 16:08

Re: SPORTOVNÍ PODVOZEK - Výrobce, zkušenosti

Příspěvek od boboman7 »

Chlapi, neviete či má niekto Tourana s DCC ??? na 1T3 sa to myslím už nachádzalo v príplatkovej výbave, nie hneď od 2010, ale neskôr to už bolo. Myslíte, že by teoreticky stálo za to nad tým rozmýšľať? Malo by to obnášať nejaké senzory a tlmiče. Je prípadne nejaké iné neoriginálne riešenie na úpravu jazdných vlastností? ale bez znižovania :)

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: SPORTOVNÍ PODVOZEK - Výrobce, zkušenosti

Příspěvek od alesino »

to nevím , ale v sekci passat 3C/CC to někdo od vás ze SK dodělával ... jiné tlumiče kabeláž a spoustu jiných věcí okolo ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
em-phaser
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: SPORTOVNÍ PODVOZEK - Výrobce, zkušenosti

Příspěvek od em-phaser »

Zdravím pánové, pořídil jsem 1T3 2,0tdi rok 15 a přemýšlím o decentním snížení pouze brkama,je to edice CUP. Otázka je, že nechci přijít o komfort, jen chci trochu níž(jsem vozíčkář a líp se mi do něj poleze). Koukal jsem na brka HR nebo Eibach...má někdo zkušenosti, kco zvolit aby šlo auto níž, ale nijak neztratilo pohodlí?
Audi A4 S-line fahrwerk+ex Modrej Golf II. mTDi porschekanál mit hifi anláge
"Danke Wolfsburg"
Lancia Delta Evo 1
Vin Diesel není on...to jsem přeci jáááááá !!!

kopcemm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 22.07.2015 18:24

Re: SPORTOVNÍ PODVOZEK - Výrobce, zkušenosti

Příspěvek od kopcemm »

Muj poznatek je ze kdyz das sportovni pruziny na seriove tlumice tak to bude houpat...
Sice vsude pisou ze do - 30mm muzou byt seriove tlumice, ale proste to neni ono...
Ja jsem dal tlumice Bilstein B8 a pruziny Eibach Pro Kit - 30mm a max spokojenost...
Touran 2.0TDi DSG, Bilstein B8 + Eibach Pro Kit - 30mm,

Makaveli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 30.09.2015 19:32
Bydliště: Brno

Re: SPORTOVNÍ PODVOZEK - Výrobce, zkušenosti

Příspěvek od Makaveli »

Zdar chlapíí.

Co říkáte na tento podvozek ? Touran - JOM , TA Technix. Máte s ním někdo zkušenost?
VW Touran 1.9 TDI

Makaveli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 30.09.2015 19:32
Bydliště: Brno

TA Technix

Příspěvek od Makaveli »

Zdar chlapi.
Přemýšlím na koupí sportovního podvozku.Máte zkušenosti s TA Technixem? NA AP nemám bohužel zatím peníze :( .Budu rád za každou radu.
Přílohy
vyskove-stavitelny-podvozek-vw-touran-1t-tlumic-55-mm.jpg
VW Touran 1.9 TDI

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: SPORTOVNÍ PODVOZEK - Výrobce, zkušenosti

Příspěvek od pratonda »

Všem,co jsme ho měli na Touranu i někomu z Golfem V vytekly zadní tlumiče a ulámali se držáky stabilizačních tyček na př.tlumiči.Vím konkrétně o 4 lidech vč.mě,komu se to posralo.Vždy ještě v záruce,která byla všem uznána.Je to už tři roky zpátky,takže možná se kvalita zlepšila,ale nevím novější zkušenosti.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Devil67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 16.09.2014 17:34
Bydliště: Praha

Re: SPORTOVNÍ PODVOZEK - Výrobce, zkušenosti

Příspěvek od Devil67 »

Zdravím všechny, mám prosbičku. Rozhodl jsem se pro štelovák od AP a byl bych moc rád, pokud ti z Vás co ho mají, mohli napsat jestli je potřeba udělat geometrii, nebo při jakém snížení co by mne mohlo potkat za překvápka. Mám obutý 17" ET40 8J s pneu 225/45/17. Předem díky za případný příspěvky.
----------------------------------------
správa a údržba budov Zepter International s.r.o.
--------------------
VW Touran 1.4 TSI 103 kW 2008
VW Caddy 1.6 TDI 75 kW 2011

Uživatelský avatar
robi2420
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 13.09.2011 10:25
Bydliště: SK-NR

Re: SPORTOVNÍ PODVOZEK - Výrobce, zkušenosti

Příspěvek od robi2420 »

Devil67 píše:Zdravím všechny, mám prosbičku. Rozhodl jsem se pro štelovák od AP a byl bych moc rád, pokud ti z Vás co ho mají, mohli napsat jestli je potřeba udělat geometrii, nebo při jakém snížení co by mne mohlo potkat za překvápka. Mám obutý 17" ET40 8J s pneu 225/45/17. Předem díky za případný příspěvky.
No mne co menil podvozok AP mi povedal ze mi spravi geometriu....no potom kaslal na to.pred casom som bol na STK a povedali mi tam ze to mam rozhadzane nech si to dam skontrolovat.tak som siel do servisu na zdvihaka samozrejme na geometriu...cele zle....banujem ze som to nedal hned spravit pneu KO.tak asi tak moj nazor je daj spravit hned geometriu ;)
VOLKSWAGEN Touran 1.9 TDI Trendline. 106 kW / 340 Nm chip/ r.v.2008./RNS 510 LED/
ObrázekObrázekObrázek
Predám VW diely na Touran
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=164&t=46059" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: SPORTOVNÍ PODVOZEK - Výrobce, zkušenosti

Příspěvek od pratonda »

Souhlas,neudělal jsem z lajdáctví po zimě a tudíž po snížení a nandání 19"geo a mám 2 nový pneu sjetý vnitřkem.Každou změnou vejšky se změní postavení(úhlů,odklonů...)zavěšení.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Devil67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 16.09.2014 17:34
Bydliště: Praha

Re: SPORTOVNÍ PODVOZEK - Výrobce, zkušenosti

Příspěvek od Devil67 »

Super, to je dobré vědět. Díky za info... :good:
----------------------------------------
správa a údržba budov Zepter International s.r.o.
--------------------
VW Touran 1.4 TSI 103 kW 2008
VW Caddy 1.6 TDI 75 kW 2011

Uživatelský avatar
boboman7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.12.2014 16:08

Re: SPORTOVNÍ PODVOZEK - Výrobce, zkušenosti

Příspěvek od boboman7 »

jj, škoda gumy, geometriu treba skontrolovať aj ak budeš len nahadzovať podložky alebo meniť disky s menším ET, zmení sa páka a hneď to je rozčapené, ja som robil geometriu za posledný rok 3krát, keď som menil pružiny, keď si sadli pružiny a keď som nahodil podložky...

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SPORTOVNÍ PODVOZEK - Výrobce, zkušenosti

Příspěvek od crazyduke »

Dotaz:
Sestra koupila Tourana a samo je ženská a když přijela domu a chtěla zajet do dvora tak posadila milé auto na "břicho" neboť je tam debilní přejezd chodníku (škrtám tam i já s origo podvozkem)
Auto si kupovala a přivezla večer, tak si ničeho zvláštního nevšimla. Druhý den jsem se na to podíval a přední kola 205/55 R16 jsou skoro zároveň s blatníky. Jsou tam vidět červené pružiny. Sehnal jsem 4 použité zánovní pružiny, ale potřeboval bych ještě asi i tlumiče. Neválí se někomu doma sada 4 tlumičů, které by za malý poplatek věnoval té mojí husičce???
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Makaveli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 30.09.2015 19:32
Bydliště: Brno

Sportovní pružiny

Příspěvek od Makaveli »

Chlapi kupuju sportovni pruziny od KW. Jak to je se zadnima tlumicema ?
VW Touran 1.9 TDI

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“