SPORTOVNÍ PODVOZEK - Výrobce, zkušenosti

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
amogh
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

SPORTOVNÍ PODVOZEK - Výrobce, zkušenosti

Příspěvek od amogh »

nějak mi tu chybí téma o sportovních podvozcích :-/

na čem kdo jezdíte? jaké jsou zkušenosti u tourana???

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Sportovní podvozek

Příspěvek od alesino »

já mám sportovní podvozek z výroby cca 15 mm níže - takže vlastně nic :lol: / tlumiče , pružiny , dorazy ap. /
ale o moc nižžší to není spíše tvrdší ... no passat B5,5 to není ...
super svezení při plném zatížení to pak sedí a " neposkakuje " jako při solo jízdě ...
jezdím léto 225/45/17 ...

Uživatelský avatar
amogh
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Sportovní podvozek

Příspěvek od amogh »

já bych rád decentnejsi snížení cca 40-50/30-40 zatim me vychazi dve alternativy

1/ pružiny Supersport 45/35 + kratší sportovni tlumiče (např bilstein)
2/ pružiny weitec nebo HR 30/30 + přední tlumiče HP stočit o 2cm dolu a zadni napriklad zase bilstein

stve me ze krom supersportu jsem nenasel jedinyho vyrobce co by nabizel pružiny s větším snížením pro přední nápravu (takže jedině ten supersport) nebo použít nějaký 30/30 s benzína případně se ještě podívat co se nabízí pro koncernové bratry a zkusit něco z toho (tady je ale riziko ztráty záruky)

štelovák mi na tyhle hodnoty přijde zbytečněj a hlavně je to naprd s případnou výměnou předních tlumičů (až odejdou) za jiné

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Sportovní podvozek

Příspěvek od T150 »

tak ja mam celej sportovní podvozek pevnej od supersportu 45/35 vč. tlumičů a zatim dobrý ....... ale je to tvrdolín to je jasný, kor na těch 19tkách co mam v letě

mam ho vic jak rok a zatim vše ok, i technickou jsem prošel s nim bez problémů
když jedem s rodinkou tak je to na h***o, každej poskakuje slušně :D ale at si zvykaj, ke kamošovi na chatu nazjedu vubec......na rodiný výlety jezdime radši druhym autem ;-)

jinak foto krabice zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 6&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
amogh
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Sportovní podvozek

Příspěvek od amogh »

díky za info, uz jsem si tvoje tema procetl :-)

potvrdil jsem si ze 45/35 mi bude stacit (snad :-) )

otazka je samozrejme tvrdost, preci jenom HR streetline me na oktávce asi trochu rozmazloval tak ted mam trochu strachy z klasickyho sportovniho podvozku, ale tak zas budu mit jenom 18"

skoda ze nemas supersporta jeste trochu dele, dost me zajima kolik vydrzi :-)

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Sportovní podvozek

Příspěvek od T150 »

myslim že je jedno jestli 18 nebo 19 v tom už nebude moc velkej rozdíl.... za mě řikám že nebude stačit :D od tý doby co jsem to tam dal lituju že jsem nevzal štelovák, stál asi o tři litry víc a byl bych tedka ještě niž ;-)
jinak jsem taky zvědavej co vydrží, mam na něm asi tak 30000 km což neni moc, ale zase ne málo, a že těch ran schytal celkem dost, ale stál asi 8 tis takže to neni zase tak moc, aby to vydrželo 100000 kiláků, s tim ani nepočítám i když třeba budu překvapenej ..........
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní podvozek

Příspěvek od zviratko »

Já bych dal štelovák od AP ( cca 12tis. ) a máš klid s veškrým laděním a dle potřeby si to můžeš naštelovat .
U pevnýho podvozku když se netrefíš , tak máš smůlu a nic s tím enuděláš.
Jsem myslel že už jsi se za tu doby poučil , ale koukám že né :mrgreen:

Jinak když na tom budeš trvat :-)

50/40 : http://cgi.ebay.de/Tieferlegung-Federn- ... 4aa4c2de5b" onclick="window.open(this.href);return false;

:arrow:
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
amogh
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Sportovní podvozek

Příspěvek od amogh »

práve ze jsem se poucil, s v-maxxem, a nechci uz bejt v situaci ze mi tece predek a nevim jestli projde reklamace a tudiz nevim co za jiny tlumice na predek vrazim, pce sehnat je extra je drahý

s nazorem, ze radsi stelovak nez zresit jestli auto sedne tak jak si preju a hledat vhodny pruziny ziju uz od fabie :-)

no to víže jsem koukal na to APčko :-) slysel jsem i vcelku slusny reference, ale nevim no a na štelovací HRko, KWcko apod nemám

slibil jsem ze snizim decentne, tak mi pripadne rozumejsi volba značkovejsi pevnej (at neco vydrzi) než levnejsi stelovak
AP = 12000
Supersport + bilstein = cca 13000


ale klidne mi moje rozhodnuti vyvracejte, cim vic nazoru tim lip :-)

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní podvozek

Příspěvek od zviratko »

Tak jak jsem psal už jinde , AP patří pod Weitec a KW a zatím jsou na něj jen kladný ohlasy , tak že bych se toho vůbec nebál.
Dle referencí lidí co ho mají je to jeden z měkčích podvozků.
To že tam dáš štelovák , neznamená že to musí být dole , nejmenší snížení je 40mm , tak že to je to samé jako když dáš pevný podvozek.
Supersport ale není zrovna dobrá značka :mrgreen:

Řekl bych že H&R , AP , v tý levný verzi jsou na stejný urovni.

Já jsem určitě pro štelovák. Sám si ted přes zimu budu brát taky AP 8) , pořád lepší jak JOM :mrgreen:
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
amogh
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Sportovní podvozek

Příspěvek od amogh »

hmhmhm :-)
rad posloucham ze je mekci, na druhou stranu to zrovna muze bejt duvodem ze min vydrzi

to je mi jasny ze nemusi bejt dole, ale nevidim moc rad vzadu ty podložky vytoceny uplne nahore, krom toho to taky znam pise se min 40 a po pulroce, roce je z toho unavou 50 :-)
zatimco 30ka perko bude maximalne 40ka a pri nejhorsim se da hodit pevná podložka na zvýšení, pod štelovací už nehodim nic ... ale to už jsou takový úvahy ....

však od supersportu chci maximalne pérka :-)

ale jo nahlodáváš mě na AP :-)

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Sportovní podvozek

Příspěvek od T150 »

ja o tom AP od zviřete taky pořád přemejšlim, ale zase když už mám tenhle tak si řikám že je to škoda měnit když mi funguje ten supersport, spíš až se vysere tak pak do toho pujdu.........
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní podvozek

Příspěvek od zviratko »

Pořádnej podvozek se ti po roce ano p+ěti letech nesníží sám od sebe , od JOMu a jiných noname značek tomu věřím , ale H&R , KW , Weitec , AP , Bilstein určitě tímhle trpět nebudou.
Hlavně to jsou firmy , kerý podvozkovou platformu dělají , tak že to nejsou jen překupnící.
To že je AP měkčí neznamé že odejde dříve ,a le má jiný nastavení pružiny, to jest tvrdost , tlumiče pouze tlumí :-)
Hlavně pro někoho to je měký a pro někoho je to tvrdý :mrgreen:

Pro mě třeba JOM na mém autě nefuguje vůbec , H&R funguje úplně jinak a taky používá úplně jiný tlumiče než obyč podvozky.

Já jsem prostě po zkušenostech zastánce štelováků a AP je za tu cenu kvalitní podvozek.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
amogh
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Sportovní podvozek

Příspěvek od amogh »

díky za názory :-) no nechám si to chvíli ulezet a uvidim

vo to msesednuti pruzin bych mohl jeste neco napovidat ale uz to sem nebudu motat :-)

Uživatelský avatar
cada12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní podvozek

Příspěvek od cada12 »

Zkus třeba zkouknout forum Touran-24.de v sekci podvozek a kola, a spoustalidi tam jezdi na AP Sportfahrwerke a jsou s nima spokojeni, dokonce nekteri tam i pisou ze je lepsi jak spojeni pruzin kw+tlumicu nevim presne....
Nevim, ja ti neporadim, mam serii ale take uvazuji takze sew necham inspirovat a uvidim jak poridis, ale jak rikam zkus procist a mozna se rozhodnes.

Uživatelský avatar
malcom
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1264
Registrován: 25.11.2007 16:22
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní podvozek

Příspěvek od malcom »

JJ jak pise cada 12,je na nej celkem kladnej ohlas u nemcu a za tu cenu to vypada velmi pekne :wink:
Jenze tam jde o to ze maj uplne jine silnice a vsechno jim vydrzi dalako vic,tak se to musi brat trosku s rezervou
Zviratko nahod sem pls nejake podrobnosti o tom AP min. a max. snizeni a muzes i jine znacky,jak jsi mi posilal,smaznul jsem to omylem
Fakt je skoda ze se na tourana nedela to H@R Streetstyle,ale pokud je to skoro totozne s tim AP,tak by to mohlo byt zajimave :)
!! COMMING SOON http://www.youtube.com/watch?v=ZZtRlAi343Y" onclick="window.open(this.href);return false; spojme síly,kill Malthael !!

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“