PŘEDNÍ NÁPRAVA - Něco hučí

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
hosanet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.06.2012 21:18
Bydliště: Prešov - SLOVENSKO

PŘEDNÍ NÁPRAVA - Něco hučí

Příspěvek od hosanet »

Zdravím páni. Začalo mi niečo hučat v prednej náprave. Myslel som najprv že je to ložisko ale pri zatáčaní žiadna zmena hluku. Mal som aj auto na zdviháku a pri točeni kolies nebolo počuť nič okrem šuchajúceho obloženia na ľavom prednom kolese. Hučí to od 30km/h po 120km/h a pri pohýnaní pri vytočenom volante na polovicu do ktorejkolvek strany. Prosím Vás o rady čo by to mohlo byť. Už som z toho zufaly. O dva týždne mám ist na dovolenku a nerád by som chodil po servisoch v zahraničí. Ďakujem

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: PREDNÁ NÁPRAVA - nieco huci

Příspěvek od Chozin »

Vyzkoušel bych vzít za kolo na heveru a hýbat s nim ve svisle ose, pokud to bude ložisko mela by tam byt cítit vůle.Další možnost nastartovat na heveru roztocit motorem kola na určitou rychlost, vyřadit vypnout motor a poslouchat odkud se hluk projevuje.

hosanet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.06.2012 21:18
Bydliště: Prešov - SLOVENSKO

Re: PREDNÁ NÁPRAVA - nieco huci

Příspěvek od hosanet »

Hýbať kolesami som skušal a skušal som aj roztočiť a vypnúť motor a počul som jedine šúchanie obloženia na ľavej strane. Mohlo by sa prejavovať takto šúchajúce obloženie?? Lebo som si dnes všimol keď idem dole kopcom a trochu pribrzdím zvuk je trochu intenzívnejší.

Mrdilek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.07.2012 18:02

Re: PREDNÁ NÁPRAVA - nieco huci

Příspěvek od Mrdilek »

Ahoj deje se me to stejne uz jsi prisel na to co to muze byt?Nebo zadam nekoho o pomoc mam valit na dovolenou a mam strach

zvolen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.04.2012 08:35

Re: PŘEDNÍ NÁPRAVA - Něco hučí

Příspěvek od zvolen »

mám stejný problém a zjistil jsem, že je to ložisko na PP kole. Mění se celý náboj cena kolem necelé 4.000 Kč....

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“