ŘÍZENÍ, SERVO - Vynechává, problémy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
kokrhel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.06.2013 21:04

ŘÍZENÍ, SERVO - Vynechává, problémy

Příspěvek od kokrhel »

Čuste.
Mám problém se servem,po nastartování nejde asi 5min a pak běží celou dobu ani jednou nevynechá.Když je auto na sluníčku,nevynechá vůbec ani po startu.
V servisu řekli:,,asi je servo v háji'' mechanikům už nedůvěřuji a proto se ptám,jestli mi někam nezatýká voda a tam to pak dělá skrat.
Už jednou mi hen ten mechanik řekl,že to žere kvůli špatny klapce nasávanýho vzduchu a když sem šel po kabelech a hledal kde je co překousanýho kvůli závadě na servu,našel sem přetrhlý kabely od nějaký sondy a kupodivu po opravě spadla spotřeba na normál.
Díky za rady

Marek14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.04.2014 11:23

servo řízení

Příspěvek od Marek14 »

Ahoj, mám problém s řízením píše mi chybu 00778 vadné čidlo úhlu řízení. Čidlo jsem už vyměnil 2x a chyba pořád nejde smazat. Základní nastavení jsem taky dělal (snad dobře) kde ještě může být chyba? Posilovač normálně funguje.

L4a2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 21.03.2011 21:49
Bydliště: Olomouc

Re: ŘÍZENÍ, SERVO - Vynechává, problémy

Příspěvek od L4a2 »

Potřebuji poradit...při zahřátém motoru, když nastartuji tak mi nejde servo, svíti i červená kontrolka na přístrojovce. Jakmile 2x, 3x pohnu volantem tak se servo chytne, bez problému funguje. Toto dělá jen když je motor zahřátý. Při studeném startu tento problém není. Napojil jsem to na diagnostiku, píše to, že se nelze spojit s řídící jednotkou řízení, ale závada šla vymazat. Ještě jeden dotaz, kde se v autě nachází čidlo úhlu řízení?
Touran 1,6Tdi, 77kW, CAYC, 2011

jany1408
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.01.2017 13:25

Servo řízení 1.6FSI

Příspěvek od jany1408 »

Ahoj přestalo mi jít servo a svítí kontrolka. Když jsem připojil diagnostiku napsalo to chybu Vadný obvod. Chybu jsem smazal a udělal cyklus pro nahrání. Ujel jsem 12km a opět přestalo fungovat. Tak jsem zkusil vypnout a zapnout motor a zas naskočilo. Ujel jsem asi 20km a na kruháči to opět nenávratně přestalo jít. Chtěl bych se zeptat jestli by někdo věděl co s tím. Jestli řídící jednotka serva, kabely, motůrek serva nebo co já vím... Díky za odpověď

tomkula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 10.06.2014 05:29

Re: ŘÍZENÍ, SERVO - Vynechává, problémy

Příspěvek od tomkula »

Ahopj jsem na tom podobně.Ráno když jedu do práce ,tak bez problémů vše funguje.Odpoledne když jedu z práce tak hned jak otočím klíčkem tak se rozsvítí červený volant a servo nemaká. Takhle se to opakuje každý den. Někdy se stane že servo během jízdy domů naskočí.Nevíte co teď .Jednotka chybu nehlásí žádnou :-(

L4a2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 21.03.2011 21:49
Bydliště: Olomouc

Re: ŘÍZENÍ, SERVO - Vynechává, problémy

Příspěvek od L4a2 »

Já měl stejný problém a byla to řídící jednotka servořízení. Může to být ale čidlo ESP pod volantem nebo na sloupku řízení čidlo úhlu natáčení volantu.
Touran 1,6Tdi, 77kW, CAYC, 2011

tomkula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 10.06.2014 05:29

Re: ŘÍZENÍ, SERVO - Vynechává, problémy

Příspěvek od tomkula »

Teď jsem zjistil , že když mi přestane fungovat servo,rozsvítí se mi červený volant ,tak mi nejde ani spustit tempomat!! To už by mohlo napovědět něco více .Napadá někoho něco?

tiguan08
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 31.08.2018 09:59

Re: ŘÍZENÍ, SERVO - Vynechává, problémy

Příspěvek od tiguan08 »

podarilo sa niekomu vyriešiť problém so servom, potrebujem radu, mám tiež problém so servom

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘÍZENÍ, SERVO - Vynechává, problémy

Příspěvek od kubisz »

jak psano vyse > nejdriv zkusit diagnostiku, ktera vypise chybu, muze to byt jen druhotna zavada pri nefunkcnosti napriklad podvolantovky, snimace natoceni volantu apod.
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: ŘÍZENÍ, SERVO - Vynechává, problémy

Příspěvek od Rouballik »

Musím říct že tam 20% těchto oprav skončí repasování řízení. Většinou po diagnostice je chyba někde jiná druhotná a levná.
Klubové SRAŽENÍ 2019: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=400&t=351886" onclick="window.open(this.href);return false;
Sleduj svoji komunikaci na vw-clubu ( dole ): http://www.vw-club.cz/ucp.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Ianyshyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.07.2019 22:38

Re: ŘÍZENÍ, SERVO - Vynechává, problémy

Příspěvek od Ianyshyn »

dobry den. mne to taky nejde servo,sveti cerveny volant,a obcas to zafunfuje .
diagnostika pise P1845. problem (J527 )
na servisu bylz zikaly delat vymenu komplekt servo zizeni, a to stoji tak 41 00kc .
myslim to bude nigde chyba v kabelu nebo ne jakom cidlu.budu to hledat jeste ...
mozna se dostala nigde voda, protoze byl pred tim jak mi prestalo delat servo, myl sem auto vabkov...

Ianyshyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.07.2019 22:38

Re: ŘÍZENÍ, SERVO - Vynechává, problémy

Příspěvek od Ianyshyn »

Opravy to servo už nigdo? 🤔

hosic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 30.09.2009 19:58

Re: ŘÍZENÍ, SERVO - Vynechává, problémy

Příspěvek od hosic »

Resil jsem to nedavno. Stav byl takovy, ze jsem nekam prijel (kdyz se to stalo poprve), tam zaparkoval a vecer nastaroval a servo uz neslo - cestou domu po 80km najednou naskocilo. Druhý den ráno zase nic, potom jeste přes den nachvilku naskocilo a konečná.
VCDS se nedokázal spojit s jednotkou řízení a pokud se s ní náhodou spojil, tak žádná chyba nebyla zaznamenána.

Auto šlo na běžnou kontrolu čidel, drátů - vše OK.
Pak pro jistotu ještě k autoelektrikářům - vše OK.

Verdikt, poškozená řídící jednotka řízení.
Řešení, sehnat jiné řízení podle čísla v ETCE.
:-)
Nákladově cca 3500,- + práce.
Touran 1.9 TDI, 74kw (AVQ), 7 mist, 2003

Ianyshyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.07.2019 22:38

Re: ŘÍZENÍ, SERVO - Vynechává, problémy

Příspěvek od Ianyshyn »

Dobrý večer.
Tak že výměna řízení.
Já mat tak že ráno nastartuje a řízení nejde světí červený volant,a ják se projedu tak 10-15 min,zastavíme vypnu motor na vteřinu nastartuju a už je servo vpozadku🤔

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“